Pliki .dwl - problem z automatycznym usuwaniem


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zauważyłem ostatnio, że ZWCAD 2018 ma jakiś problem z usuwaniem plików z rozszerzeniem .dwl.Z tego co zdążyłem się zorientować są to pliki tymczasowe tworzone w momencie otwierania konkretnego pliku dwg. Po zamknięciu pliku dwg powinny zostać usunięte, niestety ZWCAD nie zawsze je usuwa. Dlaczego?
Myślałem przez chwilę, że z powodu np. crash error, ale ostatnio taki przypadek miałem dość dawno, a dzisiaj nawet zauważyłem na nowych plikach dwg, że po zamknięciu programu pliki DWL zostały na dysku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Chris napisał:

problem z usuwaniem plików z rozszerzeniem .dwl

11 godzin temu, alf napisał:

u mnie to samo

Raczej w 100% inaczej :)

 

Sprawdzałem plik blokady u mnie pojawia się po otwarciu pliki i znika po zamknięciu.

W jakim miejscu Pan zapisuje pliki (na dysku sieciowym, lokalnym, w katalogu użytkownika, w katalogu z usługą synchronizacji)?

Czy jeśli zapisze Pan nowy rysunek pusty i go zamknie to plik dwl zniknie?

Czy ten problem występuje tylko na określonych plikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie znam przyczyny, ale w każdym folderze, w którym mam rysunki dwg znajdują się również pliki .dwl, a teraz np. program jest zamknięty. Zgodnie z Pana informacją nie powinno ich być, skoro rysunek nie jest otwarty.
Wcześniej nie widziałem tych plików, bo w ustawieniach Windowsa miałem ustawione ukrywanie plików ukrytych, ale musiałem coś sprawdzić i wtedy zobaczyłem ile tych "dodatków" jest w folderach z rysunkami.
Praktycznie w każdym folderze, w którym są pliki dwg obok nich są pliki dwl o tych samych nazwach...
Proszę wyłączyć w Windows opcję ukrywania plików ukrytych i przejrzeć foldery z rysunkami (wcześniej zamknąć ZWCADA, żeby nie było powodu, dla którego pliki są wyświetlanie).
Myślę, że w każdym folderze znajdzie się choć kilka plików z rozszerzeniem .dwl. Oczywiście czasami znikają, ale jednak dość spora część pozostaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie Panowie i Panie wersje? Od miesiąca używam  vernum "2017.12.19(25174)_x64" komercyjnie i przejrzałem foldery z rysunkami i nie mam tam plików dwl.  Trzeba także stwierdzić, że dwl to nie plik ukryty. Zarówno na serwerze sieciowym pod kontrolą Linuksa  jak i na dyskach pod kontrolą Windows 10 nie pozostał żaden plik dwl jawnie jak i jako plik ukryty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ZWCAD 2018 SP1 vernum = "2017.12.05(24685)_x64".

Najnowszej nie ściągam, skoro nie zmienia niczego poza licencją edukacyjną.

Zgadzam się z Panem, .DWL to nie plik ukryty. Użyłem skrótu myślowego, ponieważ tego typu plik tak właśnie traktowany jest przez WIndows 7 x64. Jeśli opcja jak na załączonym screenie jest włączona wtedy pliki są wyświetlanie, w drugim przypadku nie są.
5a72e214bb676_Windows7-opcjefolderw.PNG.5172bb83990c64a92a448a3aafb97dc8.PNG

 

Przy takich ustawieniach widać ile jest plików, których teoretycznie nie powinno być.
Poniżej screeny z dwóch przykładowych folderów. ZWCAD jest zamknięty, żaden plik z tych folderów nie jest otwarty (używany) w momencie robienia screenu. Zresztą widać po datach.

5a72e425dcbc7_DWL-przykad01.PNG.b66ad9770ef08b6f1d85e748696130bb.PNG

5a72e339e8dba_DWL-przykad02.PNG.d8f4b0e56094b5bdab2595efbcc19c85.PNG

 

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, praktycznie nie używam tej procedury. Przez ostatnie 3-4 miesiące nie skorzystałem ani razu z usypiania komputera. Czas po jakim komputer przechodzi w stan uśpienia też jest na tyle długi, że zazwyczaj nie zdąży się uśpić przed wyłączeniem go przeze mnie. Na pewno w ciągu ostatniego miesiąca nie zdarzyło się, żebym uśpił komputer lub żeby sam przeszedł w stan hibernacji. A mam pełno plików nawet z kilku ostatnich dni... Czasami rzeczywiście znikają, ale równie często pozostają po zamknięciu programu. Póki co nie doszedłem do tego, czy jest jakaś reguła od której zależy kiedy pliki są usuwane lub nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Chris napisał:

Niestety, praktycznie nie używam tej procedury. Przez ostatnie 3-4 miesiące nie skorzystałem ani razu z usypiania komputera. Czas po jakim komputer przechodzi w stan uśpienia też jest na tyle długi, że zazwyczaj nie zdąży się uśpić przed wyłączeniem go przeze mnie. Na pewno w ciągu ostatniego miesiąca nie zdarzyło się, żebym uśpił komputer lub żeby sam przeszedł w stan hibernacji. A mam pełno plików nawet z kilku ostatnich dni... Czasami rzeczywiście znikają, ale równie często pozostają po zamknięciu programu. Póki co nie doszedłem do tego, czy jest jakaś reguła od której zależy kiedy pliki są usuwane lub nie...

Kiedyś też nie przechodziłem w stan hibernacji i niestety skończyło się to utratą zdrowia. Proponuję świadomy restart.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

wracając do tematu plików .dwl.
Zauważyłem jeszcze inny problem, który utrudnia pracę przez brak usuwania pliku .dwl po zamknięciu konkretnego pliku dwg w ZWCADZIE.
Otóż zapisuję otrzymane pliki w  jakimś nowym folderze na pulpicie (najczęściej robię tak, gdy potrzebuję szybkiego dostępu do pliku), otwieram plik dwg w ZWCADZIE, przejrzę rysunek, zamykam plik (kartę tego konkretnego pliku, bo najczęściej otwartych mam kilka kart z innymi plikami dwg) i próbuję przenieść folder z tym plikiem do folderu docelowego (np. na innym dysku). Tutaj pojawia się problem. Przy próbie przeniesienia folderu pojawia się komunikat, że plik jest w użyciu i nie można przenieść folderu (nie można ukończyć akcji, ponieważ folder otwarty jest w programie ZWCAD.exe).
Dopiero po całkowitym zamknięciu programu ZWCAD mogę przenieść folder.

Wygląda to tak, jakby ZWCAD nie zrywał połączenia z plikiem .dwl powiązanym z konkretnym plikiem dwg pomimo zamknięcia tego pliku w programie (zamknięcia karty programu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie