Pomiar odcinka krzywoliniowego, zaznaczanie obiektów ZWcad 2017


kamchem

Rekomendowane odpowiedzi

W wersji ZWcad Classic pomiar odcinka krzywoliniowego można było wykonać przy pomocy komendy "area", w wersji 2017 komenda jest nieaktywna. Komenda ta choć generalnie służy do pomiaru powierzchni idealnie nadaje się do pomiaru długości odcinków krzywoliniowych. Obecnie chcąc zmierzyć taki odcinek muszę przeskakiwać pomiędzy 2 wersjami programu, co jest stratą czasu.

Kolejną kwestią jest zaznaczanie obiektów, w Classicu chcąc przenieść kilka obiektów na inną warstwę (lub skopiować) zaznaczałem je po kolei i tak mając zaznaczonych więcej obiektów przenosiłem je na inną warstwę (lub kopiowałem), w wersji 2017 mogę tylko zaznaczać pojedyńcze obiekty/elementy, bo gdy wcisnę na kolejny  to ten pierwszy się odznacza- to znacznie wydłuża pracę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecenie  arcsum niestety nie na wiele mi się przyda, pracuję głównie przy projektach drogowych, gdzie jednym z elementów występujących w projektach jest oś drogi, która składa się z prostych i łuków. Jednym poleceniem w Classic w szybki sposób mogłem zmierzyć długość takiej osi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2017 o 22:40, kamchem napisał:

W wersji ZWcad Classic pomiar odcinka krzywoliniowego można było wykonać przy pomocy komendy "area", w wersji 2017 komenda jest nieaktywna. Komenda ta choć generalnie służy do pomiaru powierzchni idealnie nadaje się do pomiaru długości odcinków krzywoliniowych. Obecnie chcąc zmierzyć taki odcinek muszę przeskakiwać pomiędzy 2 wersjami programu, co jest stratą czasu.

Kolejną kwestią jest zaznaczanie obiektów, w Classicu chcąc przenieść kilka obiektów na inną warstwę (lub skopiować) zaznaczałem je po kolei i tak mając zaznaczonych więcej obiektów przenosiłem je na inną warstwę (lub kopiowałem), w wersji 2017 mogę tylko zaznaczać pojedyńcze obiekty/elementy, bo gdy wcisnę na kolejny  to ten pierwszy się odznacza- to znacznie wydłuża pracę.

 

Nawet nie wiedziałem, że w ZwCAD 2018 nie działa polecenie area. Co do pomiaru długości osi drogi może mógłbyś wykorzystać jeden z modułów PI. Dodatkowo wynik masz zapisany w metrach z dokładnością co do milimetra w schowku systemowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O świetne narzędzie w PI.

Tylko jak rozumiem problem pojawia się na łukach. W Classicu za pomocą polecenia area można było zmienić długość łuków.

W ZWCAD+ oraz 2017 i 2018 można zmierzyć długość poleceniem area tylko dla splajnów i polilinii, natomiast łuków już nie.

pomiar-polilinii.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2017 o 22:40, kamchem napisał:

w wersji 2017 mogę tylko zaznaczać pojedyńcze obiekty/elementy, bo gdy wcisnę na kolejny  to ten pierwszy się odznacza- to znacznie wydłuża pracę.

Jeśli elementy zaznaczają się pojedynczo, to wystarczy kliknąć na ikonę "1" na pasku Właściwości lub przestawić zmienną PICKADD na 1.

2017-12-14 10_16_29.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pawmal napisał:

W polskiej wersji obsługiwane są polskie polecenia, natomiast polecenia angielskie są obsługiwane z podkreśleniem dlatego _area z podkreśleniem. Proszę sprawdzić np. LINIA (_LINE).

Nie zaprzeczam. Wpisując hatch wersja PL nie obsługuje tego polecenia. Wpisując area wersja PL obsługuje to polecenie poprzez wyświeltlenie area=0.000. Jednak nie miałem racji pisząc wcześniej że ZwCAD 2018 nie obsługuje polecenia area. Obsługuje i to w obu wersjach zarówno PL jak i angielskiej :biggrin:

Edytowane przez Parikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to trochę jaśniej, aby nie odpowiadać na priv :)

W programie w wersji angielskiej jest polecenie area, które mierzy powierzchnie, oraz zmienna area, która przechowuje wynik ostatniego pomiaru powierzchni.Jeśli wpiszemy area to wywołamy polecenie do pomiaru.

W wersji PL nie występuje polecenie area (występuje pole lub _area), tak więc po wpisaniu słowa area program wyświetla wartość zmiennej, która przechowuje wynik ostatniego pomiaru powierzchni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie