kamchem

Użytkownik forum
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kamchem

  1. kamchem

    ZWTraffic

    Witam! Pragnę zwrócić uwagę na nieprawidłowy kolor biało- czerwony wygrodzenia U-12a "Bariera chodnikowa z poprzeczkami" (ta pierwsza w zestawieniu) - zgodnie z "czerwoną książką" (Rozporządzeniem) dozwolonymi kolorami dla U-12a są żółty i szary. Wiem że na drogach publicznych w naszym kraju w wielu miejscach można spotkać takie właśnie wygrodzenia w kolorze biało- czerwonym, co nie faktu że są one niezgodne Rozporządzeniem. My rysując takie wygrodzenia w PSOR, możemy sugerować zarządcom dróg nieprawidłowe rozwiązania niezgodne z przepisami. Kolor biało- czerwony możemy jedynie stosować dla U-12b, U12c. Inną sprawą jaką chciałbym poruszyć są słupki U-1a, U-1b, na drogach wojewódzkich i krajowych na tych słupkach umieszcza się dodatkowo symbole U-1f (nr drogi), U-7 (znaki kilometrowe) i U-8 (znaki hektometrowe). Dla wielu projektantów, którzy opracowują projekty PSOR na takich drogach zapewne było by wielkim ułatwieniem, gdyby wstawiając taki słupek od razu mogliby podać te wszystkie informacje. Oczywiście wiem że stosuje się również tez słupki bez w/w oznaczeń.
  2. Polecenie arcsum niestety nie na wiele mi się przyda, pracuję głównie przy projektach drogowych, gdzie jednym z elementów występujących w projektach jest oś drogi, która składa się z prostych i łuków. Jednym poleceniem w Classic w szybki sposób mogłem zmierzyć długość takiej osi.
  3. W wersji ZWcad Classic pomiar odcinka krzywoliniowego można było wykonać przy pomocy komendy "area", w wersji 2017 komenda jest nieaktywna. Komenda ta choć generalnie służy do pomiaru powierzchni idealnie nadaje się do pomiaru długości odcinków krzywoliniowych. Obecnie chcąc zmierzyć taki odcinek muszę przeskakiwać pomiędzy 2 wersjami programu, co jest stratą czasu. Kolejną kwestią jest zaznaczanie obiektów, w Classicu chcąc przenieść kilka obiektów na inną warstwę (lub skopiować) zaznaczałem je po kolei i tak mając zaznaczonych więcej obiektów przenosiłem je na inną warstwę (lub kopiowałem), w wersji 2017 mogę tylko zaznaczać pojedyńcze obiekty/elementy, bo gdy wcisnę na kolejny to ten pierwszy się odznacza- to znacznie wydłuża pracę.
  4. Mam mały kłopot z kontynuacją piketażu drogi (G000030) jak w załączonym załączniku (droga krajowa (ta czerwona) rozdziela tą drogę gminną na 2 części). Na pierwszym odcinku drogi wrysowałem kilometraż drogi, natomiast na drugim odcinku pomimo, że podaję km startowy 4249, to program liczy od nowa pikietaż drogi.
  5. Zauważyłem, że wersji Traffic 2017 nie można zmienić stanu pojedyńczej tablicy znaku (tylko wszystkich), w przypadku umieszczenia kilku tablic na jednym słupku. W mojej praktyce dość często się zdarza, że do istniejącego znaku (ist.) dodaję kolejną tablicę, której stan powinien być "proj." lub też usuwam niepotrzebną tablicę (usuw). W wersji Classic nie było z tym żadnych kłopotów.