Rzędne - przesuwanie tekstu w blokach z atrybutami [rozwiązany]


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

mam problem z przesuwaniem samego tekstu rzędnej (obrazek poniżej). Jest to wrzucone jako atrybut, gdzie po podwójnym kliknięciu pojawia się okienko i mogę sobie wpisać wartość. Czy jest możliwość przesuwania samego tekstu? Jak na to kliknę pojawia się snap tylko w miejscu X i mogę przesuwać jedynie całość. Jakieś propozycje?

Przechwytywanie.PNG.71d286731f97f3e6548771fc8621de8c.PNGPrzechwytywanie2.PNG.e26e035bbf79fde657cc522386f3fb39.PNG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta funkcja tyczy się nowo wklejanych elementów, a tych, które już mam na rysunku nie da się edytować za pomocą tej funkcji. Poza tym ta funkcja tyczy się każdego nowo wklejonego bloku, a ja przykładowo chciałbym w jednej tekst przesunąć lekko w prawo, w innej w lewo.

Po prostu chciałbym uporządkować rysunek i zastanawiam się czy jest taka funkcja, która pozwoli mi na swobodne przesuwanie samego tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na gorąco to nie znam takiej funkcji.

To co pokażę jest nieco prymitywne i proszę się zastanowić, czy na późniejszym etapie nie przysporzy problemów (np. z wyszukiwaniem atrybutów).

Dużo zależy także od justowania tekstu - w tym przypadku do środka - czy ta metoda zadziała.

przesuwanie_tekstu_atrybut.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby atrybut mógł być przesuwany niezależnie od punktu wstawienia bloku, to musi mieć ustawiony parametr 'Lock position' ustawiony na 'No' (wersja angielska ZWCAD 2018). Można ten parametr edytować poprzez REFEDIT. Ustawienie to będzie po zapisaniu dotyczyło wszystkich bloków z tą nazwą w danym rysunku. Przesunięte atrybuty wrócą do pierwotnej lokalizacji po synchronizacji atrybutów funkcją 'ATTSYNC'.

Poniżej rysunek, na którym zaznaczyłem, która parametr odpowiada za pojawienie się uchwytu do przesuwania atrybutu w bloku.OBR_20170810_075145.thumb.png.d2c61ba7e647a9c9afb4da8a662f8ad4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marek-M napisał:

Żeby atrybut mógł być przesuwany niezależnie od punktu wstawienia bloku, to musi mieć ustawiony parametr 'Lock position' ustawiony na 'No' (wersja angielska ZWCAD 2018). Można ten parametr edytować poprzez REFEDIT. Ustawienie to będzie po zapisaniu dotyczyło wszystkich bloków z tą nazwą w danym rysunku. Przesunięte atrybuty wrócą do pierwotnej lokalizacji po synchronizacji atrybutów funkcją 'ATTSYNC'.

Bomba! Dokładnie o to chodziło. Problem uważam za rozwiązany. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Rzędne - przesuwanie tekstu w blokach z atrybutami [rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.