Xref i hatch problemy


alf

Rekomendowane odpowiedzi

vernum = "2017.06.07(18304)_x64" (read only)

1) problem z xrefami, nie podpinają się ani te które były podpięte i nie było z nimi problemów we wcześniejszej wersji, jaki nowe podpięcia. Wyświetla się tylko plik textowy ze ścieżką.Uniemożliwia to pracę z odnośnikami, więc sprawa, przyjemnej dla mnie, jest pilna

2) nie naprawiony problem z przycinaniem hatchów. Przycinają się nie od tej strony co się chce rysownik przycinać..

 

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Xref i hatch problemy

Skoro nie pomógł reset profilu, to proszę zmienić nazwę katalogu pl-PL lub en-US na inną w ścieżce:

%appdata%\ZWSOFT\ZWCAD\2017

Powyższy ciąg znaków można wkleić w pasku adresu (z lewej strony) po otwarciu dowolnego folderu.
Jeśli to nie pomoże, to jeszcze raz Reset profilu w Opcjach albo w przypadku skrajnym utworzenie nowego konta w systemie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pawmal napisał:

Jeśli to nie pomoże, to jeszcze raz Reset profilu w Opcjach albo w przypadku skrajnym utworzenie nowego konta w systemie.
 

nie pomogło. tzn zmiana nazwy kat en-us spowodowała zadziałanie podpinania xrefów do rys nowego niezapisanego (drawing1.dwg), w starych nadal nie działało. Po resecie profilu nie działa podpinanie xrefów znowu nigdzie. 

Porada polegająca na utworzeniu nowego konta w systemie jest, że tak powiem, brzydko, "microsoftowa". Więc jakiś inny pomysł oprócz powrotu do wersji sp3.1?

na razie podejmuje próbę czystej instalacji zw sp3.2, bo poprzednia była upgradem z sp3.1 na 3.2. Dam znać czy to pomogło.

 

Ps. Proszę o dodatkowe informacje na temat czyszczenia rejestrów po deinstalacji zwcada. Wolałabym by czyszczenie było wykonane 103%, bez strat dla innych programów

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po instalacji na "czysto" problem xrefów znikł. Póki co kilka plików otworzyła, i podłączone xrefy się wyświetlają a także nowe podpinają.

Tak więc przyczyna może być sam update, który wykonywałam z pozomu zwcada. Zwykle instalacje nowego sp wykonywałam odinstalowując stary, z czyszczeniem rejestrów włącznie, bo update z poziomu zwcada nie działał. Teraz zadziałał ale widać że z błędami.

ps przycinanie hatch-y nadal działa "nieoczekiwanie", przykładowo hatch w którym chcemy wyciąć dziurę. Rysujemy na polu hatch prostokąt lub zamkniętą polilinie, wycinamy dziurę i jest ok. Ta sama obwiednia rysowana liniami (elementy bloków jako obwiednie też działają dziwnie, tj wg mnie nie działają, z bloków zwcad nie umie wybierać pojedynczych lilii, choć w zw 2012 to chyba działało, własne sprawdzam.. )

PS W zw2012 przycinanie hatchów działa bezbłędnie, linie, bloki też, więc błąd przycinania hatchowania w zw2017 jest

Edytowane przez alf
post sciptum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie mogę, musiałam przeistalować zw z powrotem na sp3.1, jak będe miec wolny czas od rysowania postaram się Panu go przesłać

chyba że wystarczy Panu kopia katalogu en-us z tego miejsca C:\Users\***\AppData\Roaming\ZWSoft\ZWCAD\2017, ten katalog udało mi się przywrócić z kosza..

8 minut temu, pawmal napisał:

Mogę prosić o wyeksportowanie profilu en-US z rejestru jak wyżej i przesłanie na priv do weryfikacji?

 

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

vernum = "2017.07.21(19945)_x64_S" (read only)

ponownie wracam do problemu podpinania xrefów. W wersji sp3.3 nadal nie działa wyświetlanie podpiętych xrefów. Przykładowo przesyłam przykładowy kpl plików rys.dwg podpina xref.dwg oraz zrzutów z programów zw2012 (tak to powinno wyglądać) i 2017 vernum jw. (nie widać xfrefa tylko linijkę z linkiem)

vernum 12354 z grudnia 2016 (sp 1.3 chyba) oraz wspomniana wersja sp3.1 (teraz już tego nie jestem w stanie potwierdzić, bo go updatowałam, opieram się na wrażeniu z "pamięci") wyświetla też prawidłowo

Proszę o sprawdzenie plików i instrukcję co może być przyczyną błąd instalacji  (instrukcja jakie dane mam dodatkowe ew Państwu dostarczyć) sugerowany powyżej czy błąd programu.

Sprawa jest b. pilna!!!

Ponadto proszę o informację do czego służyć powinna dolna linijka zapisu ścieżek w okienku xref manager z dodatkową ścieżką szukania xrefa. Wg mojego doświadczenia nie szuka xrefów we wskazanych ścieżkach ()można wpisać różne ścieżki poszukiwania xrefa, oddzielone są one średnikiem

 

 

rys 2017 sp33.JPG

rys 2012.JPG

xref.dwg

Rys.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
U mnie ten xref się wyświetla na wersji 2017. Jeśli nie pomaga reset profilu w opcjach, to proponuję przy zamkniętym programie usunąć profil w rejestrze w HKEY_CURRENT_USER  jak w załączniku. Uprzednio można zrobić kopię poprzez wykonanie eksportu przez prawy przycisk myszy.
Pozdrawiam

2017-09-05 15_56_48.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomogło w sprawie xrefów ponowne niezainstalowanie zw na czysto (z wyczyszczeniem na błysk rejestrów), więc pewnie na to samo wychodzi

pozostaje problem działania przycinania hatchowania (ciągnie się jeszcze z czasów wersji beta), pokazałam na filach z przycinana hatcha polilinią zamkniętą

w zw2012 - działa bez zarzutu, w dowolnej kolejności można "odcinać pola" a do tego zachowuje się hatch associative jak przed przycinaniem

w zw2017 - przycinanie wg dziwnego algorytmu, zabawa przy tym przednia.. a do tego przycinanie kończy się bez associate 

ponadto dokładam coś do listy problemu tej wersji zw2017 - po ww instalacji zniknęło mi działanie klawiszy funkcyjnych F8, F9 i F10 (można tylko te fukcje uruchomić za pom. ikonki lub komend). Ma Pan pomysł co to może być lub gdzie to przywrócić??

trim hatch2012.avi

trim hatch2017.avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przyłączę się do problemu dotyczącego podpiętych plików (XREF). Program ZWCad 2017 vernum = "2017.07.21(19945)_x64_S".
Załączam 3 filmy prezentujące zachowanie się programu z xref'ami. Program działa poprawnie po włączeniu, ale po dłuższej pracy następuje blokada pliku i nie mogę na nim nic wykonać (nie działają żadne komendy, a nawet zapis pliku). Drugi poważny objaw to nagła utrata przyjętych kolorów i zmiana ich na białe... Ruch myszką (polecenie PAN) lub zoom pomaga wrócić do pierwotnych ustawień kolorów, ale chwilę później znowu wszystko zostaje zmienione na biały. Filmy prezentują zachowanie się programu po zablokowaniu się pliku.
Wydaje mi się, że program zawiesił się w momencie tymczasowego zapisu (nie pamiętam dokładnie, ale chyba chciałem wykonać komendę a w tym samym czasie zaczął się zapis tymczasowy; znaczy się komenda była już aktywna, wykonywałem polecenie i wystartował zapisy tymczasowy). Ponowne uruchomienie programu przywróciło możliwość operowania plikiem (do czasu...).
Czyszczenie rysunku poleceniem PURGE nie pomogło, podobnie polecenie TEST (_AUDIT) - brak błędów.

Nagywanie_2017_08_29_14_09_45_266.mp4

Nagywanie_2017_08_29_14_10_41_278.mp4

Nagywanie_2017_08_29_14_11_48_380.mp4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ww katalog zawiera podkatalogi z różnymi plikami. Mam po prostu całość z katalogu en-US (używam wersji eng) usuną ć? Przecież posypie mi się cały zwcad!

a poza tym profil zw mam "czysty", tj nie zmieniany (default) po reinstalacji o której pisałam wyżej. Czy mam za każdym razem gdy mi się sypnie podłączanie xrefów resetować profi? Coś w końcu musi generować ten błąd..Mało prawdopodobne że moje ustawienia ZW bo jak wspominałam nic, poza ustawieniem PPM, nie zmieniałam w ustawieniach zwcada, nawet skróty są jeszcze domyślne..

 

regedit.JPG.4d8c76e3048ada48d0de51b96e92f34e.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie