Zmiana stanu znaków [rozwiązany]


kamchem

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że wersji Traffic 2017 nie można zmienić stanu pojedyńczej tablicy znaku (tylko wszystkich), w przypadku umieszczenia kilku tablic na jednym słupku. W mojej praktyce dość często się zdarza, że do istniejącego znaku (ist.) dodaję kolejną tablicę, której stan powinien być "proj." lub też usuwam niepotrzebną tablicę (usuw). W wersji Classic nie było z tym żadnych kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

We wcześniejszej wersji było tak, że zmieniało tylko to co zostało zaznaczone. 

Mieliśmy zgłoszenia, żeby stan (nie tylko treść opisu, ale też warstwa) był zmieniany do całego znaku ( lico, opis, tarcza, strzałka )

To może w kolejnej wersji zrobię tak, żeby była opcja do wyboru, czy zmieniane ma być całe oznakowanie, czy tylko to co zaznaczone. Może tak być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie widzę takiej potrzeby - to dodatkowo nam skomplikuje życie. Proponuję zostawić jak jest. Problem, o którym pisze kolega reguluje się za pomocą odpowiednich ustawień.

Menu: ZWTraffic --> Ustawienia -->Czy tworzyć grupę....

Standard to opcja na "tak" - wówczas przy zmianie statusu zmienia się on dla całej grupy - jeżeli pracujemy w ten sposób i jest to nam potrzebne to zostawiamy, bo czasami tak jest, że istnieje potrzeba zmiany całej grupy.

Jak nie chcemy zmieniać statusu całej grupy tylko pojedyncze znaki to:

1) ustawiamy parametr na "nie" i po wstawieniu znaków każdy znak mamy osobno i możemy sobie do woli zmieniać tylko zaznaczone znaki (jak chcemy wszystkie ,to po prostu zaznaczamy wszystkie)

2) jak nie chcemy zmieniać ustawień to zawsze możemy użyć funkcji ROZBIJGRUPĘ

Czyli mamy kilka rozwiązań naszego problemu. Jeżeli stworzy się kolejny parametr, to wydłuży nam to pracę... Jak mogę mój głos oddać w dyskusji, to proszę bez zmian w tym zakresie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Zmiana stanu znaków [rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.