Edycja w polach właściwości wymiaru


montek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w SP3 został rozwiązany problem z edycją za pomocą klawiatury np. wielkości tekstu wymiarowania ( okno właściwości)

W 2015+ po kliknięciu w pole np. Wysokość tekstu  (po kliknięciu cały tekst podświetlony) ale można strzałką przesuwać kursor, czy enterem rozpocząć edycję bez usuwania 

W 2017- użycie kursora powoduje opuszczenie pola - może drobiazg ale dla mnie bardzo irytujący.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

obecna wersja wersja programu ZWCad 2017 vernum = "2017.06.22(18776)_x64" ciągle posiada błąd, o którym pisał użytkownik montek...

Strasznie denerwujący problem zwłaszcza przy edycji bloków z atrybutami poprzez okno właściwości... Często muszę podmieniać w blokach z atrybutami fragmenty zdań lub długich ciągów znaków i w takich przypadkach edycja poprzez okno właściwości to koszmar...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołączam się do uwag do działania okna Properties  ( właściwości skrót Ctrl+1 )

Cieszę się że poprawiono sposób selekcji wierzchołków polilinii (vertex) - są teraz przyciski < > zamiast rozwijanego jako ComboBox V . Kto dużo pracował na poliliniach ten wie o co chodzi. Plus dla zespołu Zwcada :-)  

Jednak okno "Properties" wymaga optymaizacji: 
Design okna - zbyt rozwlekły, mnóstwo wolnej przestrzeni między napisami.
Zwolnione miejsce przydało by się na ulepszony mechanizm dokowania :

Problem dotyczy właściwie wszystkich okien dokowanych do lewej lub prawej krawędzi: 
Jedno okno po zadokowaniu zawłaszcza całą wysokość krawędzi ( mi po wielu minutach prób nie u dało się umieścić dwóch zadokowanych okien jedno pod drugim (np. Properties + design center albo okno komend )

Zoptymalizowane dokowanie to temat wg. mnie rozwojowy dodałem także osobny wątek dotyczący okna _Layers :

 

Pozdrawiam

J.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ZWCAD 2018 PRO EN vernum = "2018.02.11(28325)_x64" (read only)

Niestety ciągle nie można edytować pól tekstowych za pomocą strzałek w oknie właściwości. Próba przesunięcia kursora pomiędzy cyframi lub literami (np. atrybutów bloku) powoduje przeniesienie edycji do następnego/poprzedniego okienka. Prawidłowo kursor powinien poruszać się między tekstem w wybranym okienku...

PS. Panowie Administratorzy proszę zbyt szybko i pochopnie nie oznaczać tematów jako rozwiązany jednocześnie blokując możliwość dodawania uwag. Ciesze się z faktu, że została dodana aktywna obwiednia kreskowania, ale mam uwagi do samego działania funkcji. Zamiast zakładać nowy wątek, możliwe byłoby kontynuowanie poprzedniego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chris napisał:

ZWCAD 2018 PRO EN vernum = "2018.02.11(28325)_x64" (read only)

Niestety ciągle nie można edytować pól tekstowych za pomocą strzałek w oknie właściwości. Próba przesunięcia kursora pomiędzy cyframi lub literami (np. atrybutów bloku) powoduje przeniesienie edycji do następnego/poprzedniego okienka. Prawidłowo kursor powinien poruszać się między tekstem w wybranym okienku...

PS. Panowie Administratorzy proszę zbyt szybko i pochopnie nie oznaczać tematów jako rozwiązany jednocześnie blokując możliwość dodawania uwag. Ciesze się z faktu, że została dodana aktywna obwiednia kreskowania, ale mam uwagi do samego działania funkcji. Zamiast zakładać nowy wątek, możliwe byłoby kontynuowanie poprzedniego...

Przychylam się do prośby. Szczególnie, że testujemy betę a nie finalne wydanie SP2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego ci się informowaliśmy, przy najbliższej aktualizacji także tego nie będzie.

Pasek właściwości jest częścią dużego projektu, gdzie będzie przebudowana cała struktura okna właściwości. 

11 godzin temu, Chris napisał:

PS. Panowie Administratorzy proszę zbyt szybko i pochopnie nie oznaczać tematów jako rozwiązany jednocześnie blokując możliwość dodawania uwag.

Zamknięcie wątku to nie koniec świata. Jeśli coś zostało do dodania, albo pojawiły się nowe argumenty to proszę:

  • założyć nowy wątek - ja połączę go z już istniejącym otwierając go jednocześnie, jeśli tematycznie pasują,
  • napisać wiadomość do mnie - otworzę ponownie wątek.

Chciałbym aby jeden wątek odpowiadał jednemu zagadnieniu. Jeśli był temat "Czy będzie jakaś funkcja?" i ona zostaje wprowadzona, to wątek uznaje za zakończony. Natomiast jeśli mamy sugestie i propozycje odnośnie funkcjonalności to proszę założyć nowy temat. 

Myślę, że założenie nowego wątku nie stanowi raczej problemu, od zwykłej odpowiedzi różni się tylko tym, że trzeba wpisać temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie