lispy, lispy i inne lispy


alf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ten lisp był pisany pod acada (autor Dariusz Piros), można go znaleźć np. na str www.cad.pl, Działa prosto, uruchamia się lispa - wyskakuje się okienko z opcjami do ustawienia: od jakiego numeru ma się zacząć numerowanie (np od 15), określeniem prefixu (np ciąg znaków abcd).

Potem wybiera się obiekty, tj wcześniej wstawione teksty, np "x", klika je kolejno, lub zaznacza fensem (wtedy o kolejności numeracji decyduje "fens" (fence, skrót "f")), no i program zwraca poprawione wszystkie "x" na abcd15, abcd16, etc..

Można by rozwiąć go o funkcję suffix, (stała w postaci ciągu znaków za numeracją), lub dodatkowo krok, np nie 1 tylko 2 lub 10. Póki co ja używam prostej numeracji opisanej na początku

Mam nadzieję ze jest to jasne co napisałam. Oczywiście nie chodzi to i sposób działania tylko skutek, aczkolwiek sposób ze wzgl. na prostotę jest jak najbardziej ok.

podany w expresie ułatwiacz, niestety nie działa jak należy tzn, np gubi w sposób losowy kolejność numerowanych textów oraz niepotrzebnie wstawia spację między tekstem a kolejną liczbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam,

dziękuje za opis. Myślę, że uda się przygotować odpowiedni skrypt.

Pozdrawiam

Upominam się powtórnie, o to co powyżej. Czy udało się coś napisać?

I jeszcze drugi przydatny lisp, niestety autocadowy, w ZW nei chodzi, a nie znalazłam podobnego na ZW:

liczlin

działa w ten sposób że po zaznaczeniu grupy linii zwraca ilość i sumaryczną długość linii. W wersji autocadowej, był nieco bardziej skomplikowany (możliwość wyboru warstw), ale moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie.

Czy da się coś takiego napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie pracuję nad funkcją zmiany tekstu i pojawiło się pytanie:

zakładam że mam tekst "ABC"

po zmianie ma być

"PrefixABCSuffix"

gdzie prefix i suffix ustawiam w okienku

A proszę powiedzieć jak może wyglądać ta część okienka, odpowiedzialna za autonumerację. Czy może pani zrobić zrzut ekranu z okienka gdzie jest to dobrze rozwiazanie? a może mogłaby Pani narysować coś takiego na kartce i wstawić skan?

Problem jest taki, że różni użytkownicy będą chcieli ustawiać autonumerację w różnych miejscach:

NumerPrefixABCSuffix

PrefixNumerABCSuffix

PrefixABCNumerSuffix

PrefixABCSuffixNumer

Pytanie jest jak decydować w prostym okienku gdzie ten numer ma się ukazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszedł załącznik pocztą?

to przykładowy acadowy lisp, działa prosto, zrzut z ekranu w załączeniu. Jeśłi by go uzupełnić o suffix, to by było bosko

czyli działa to tak:

Wstawiamy literki dowolne w miejscach które chcemy.. tu wstawiłam po prostu "A"

po uruchomieniu "numeracja" lisp mi zmienia opis "A" na xyz1, xyz2, etc.. bo zadałam numerację od 1 (można od 10, wtedy będzie xyz10, xyz11, xyz12 etc) oraz prefix "xyz".

Natomiast gdyby uzupełnić ten list o suffix, np. klm, to zadając numerację od 1, można by uzyskać trzy przypadki (wydaje mnie się że wystarczające):

xyz1klm pref+suff

1klm tylko suff, pref pusta

xyz1 tylko pref, suff pusta

I jeszcze jedna użyteczna rzecz. Po uruchomieniu kolejny raz procedury numeracja, lisp pamięta ostatni użyty numer i niejako numeruje dalej, widać to na obrazku, przerwałam numerację na 3, a lisp po ponownym uruchomieniu chciał dalej numerować - 4.. można oczywiście w okienku zmienić ten numer na inny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o to?

Podciąg

Po zmianie : Poz. Podciąg P-01

w tym wypadku prefixem byłby ciąg znaków "Poz. Podciąg P-0"

gdyby się chciało inaczej, np "Poz. P-01 Podciąg" pref to "P-0" a suff " Podciąg", uwzględniając oczywiście spacje przed Podciąg..

"Poz. P-01 Podciąg"

"Poz. P-02 Podciąg"

"Poz. P-03 Podciąg".. "Poz. P-09 Podciąg"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta doszła. Dziękuję.

W przedstawionym załączniku są teksty, które nadpisują dotychczas istniejący tekst. Chciałbym, żeby w nasza wersja uwzględniała dopisywanie do istniejącego tekstu. Nadpisywanie byłoby opcją. A uwzględniając utrzymanie starego tekstu. Mamy cztery pozycje (tekst/numer/prefix/suffix), gdzie główną byłby tekst wejściowy a nie numer (w przeciwieństwie do przedstawionej funkcji). Stąd wątpliwość z położeniem numeru. Ale mam już pomysł na rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysłałem o takim wariancie jednak dla przykładu j.w. słowo Podciąg

Prefix ("Poz. ")

tekst podstawowy ("Podciąg") ("Belka") itp.

suffix (" P-") ("B-")

numer("1") ("2") itd.

(prefix/tekst/suffix/numer)

wydaje mnie się, że dla przykładu powyżej to samo uzyskamy poprzez prefix+number, przy czym pref to "Poz. Podciąg P-", co jest dużo mniej skomplikowane (tekst tzw podstawowy nie ma znaczenia, bo wpisujemy całość w prefixie, a "tekstem podstawowym" może być całkowicie dowolny ciąg znaków, który w momencie numeracji zamienia się na ciąg znaków: pref+num+suff), numerujemy od 1-n lub od a-z

a dlatego piszę ze o dowolnym ciagu znaków, bo zazwyczaj wstawiam taki ciąg znaków (np X000), zeby było widać ich układ na rysunku (np, czy nie nachodzą na inne napisy czy kreski) i oczywiście wstawiam go z właściwą "justacją".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autonumeracja gotowa:

Zapraszamy do zapoznania się z funckją

Można pobrać ją z adresu:

http://www.drivehq.com/file/df.aspx/shareID6784279/fileID487466105/Zmien tekst.zip

W przypadku niejasności proszę zapoznać się z zamieszczoną poniżej instrukcją.Autonumeracja.zip

Instrukcja ZmienTEKST.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam takie pytanko. Czy dałoby sie stworzyc taki skrypt który wstawiałby prostopadłe kreseczki na zaznaczonych elementach w określonej odległości od końców i o określonej długości.

Powinno to działać mniej więcej tak:

- po rozpoczęciu polecenia skrypt prosi o zaznaczenie linii.

- wybieramy sobie odpowiednie linie

- na wszystkich wybranych liniach skrypt dorysowuje na obu końcach linii małe prostopadłe odcinki o parametrach: długość małej kreseczki 12, odległość od końców 14,142, warstwa taka sama jak wybrana główna linia (w przykładzie jest to IS_KS ale mogą być wybrane inne), grubość 0,15, kolor taki jak warstwa linii głównej.

Czy napisanie takiego skryptu jest bardzo skomplikowane?

Załączam plik w którym narysowałem co chciałbym osiągnąć.

kreseczki do KS.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.