Problem z instalacją wersji 32 bit jeśli była zainstalowana pierwotnie wersja 64bit [rozwiązany]


szneke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ze względu na to że nakładka e-cad nie działa poprawnie w wersji SP1.3 64 bit, chciałem przeinstalować wersję na 32bit wg zaleceń producenta.

Podczas odinstalowania wersji 64bit zaznaczyłem żeby ustawienia użytkownika pozostały. Po restarcie komputera i próbie instalacji wersji SP1.3 32 bit w instalatorze nie mogę dać Instaluj  - ikona ZWCAD 2017 jest z zielonym "ptaszkiem" tak jakby była zainstalowana.

Jak zainstalować program w tym wypadku? Klucz zabezpieczający usunięty z portu USB.

Dodam, że przy aktualizacji wersji 64bit nie było z tym problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prawdopodobnie pozostał pakiet językowy lub coś w rejestrze. Proszę uruchomić pasek poleceń cmd Windows i wkleić linki:

2017
MsiExec.exe /X{26A7C767-A001-0000-A001-F87888BABDCA}

PL
MsiExec.exe /X{26A7C767-A001-1045-A101-F87888BABDCA}

ENG
MsiExec.exe /X{26A7C767-A001-1033-A101-F87888BABDCA}

To powinno rozwiązać problem. Ewentualnie trzeba w rejestrze odszukać klucz 26A7C767 w poniższej gałęzi i go usunąć. Oczywiście trzeba zachować ostrożność podczas z pracy z rejestrem.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

2017 rejestr.png

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na małe doprecyzowanie, ponieważ problem z wersją 64-bitową ZWCAD 2017 nie dotyczy każdego użytkownika.

Jeżeli u niektórych z Państwa nie będą chciały uruchomić się nakładki e-CAD na ZWCAD 2017 64 bit, prosimy zainstalować i używać (nawet na Windows 64 bit) ZWCAD 2017 Professional 32 bit (do czasu pojawienia się kolejnej kompilacji ZWCAD), który działa stabilnie.

Powyższe zalecenia wynikają z bieżących możliwości technicznych aktualnej wersji ZWCAD 2017.
Wraz z pojawianiem się każdej kolejnej kompilacji ZWCAD 2017, my jako Producent nakładek e-CAD od razu wykorzystujemy nowe możliwości jakie stwarza nowa kompilacja ZWCAD 2017 i natychmiast wdrażamy je do nakładek e-CAD.

O wszystkich nowych i kolejnych wersjach nakładek e-CAD informujemy Państwa na bieżąco na naszej stronie internetowej www.e-cad.pl, w zakładce Aktualności.
Wierzymy, że już kolejna kompilacja ZWCAD 2017 wyeliminuje powyższe niedogodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie...
Jakiś czas temu na tym forum zwracałem na to uwagę.... ZWSoft, który jest odpowiedzialny za wydawanie ZWCada wypuszcza najnowsze wersje ale ich nie udostępnia na oficjalnej stronie...
Myślałem, że może błąd jest tylko w oznaczeniu programu, ale zacząłem pobieranie pliku i okazało się, że pobiera się wersja SP1.2.

Ciekawe, czy świadomie tak postępują, czy może osoba odpowiedzialna za aktualizację linków "nie obrabia się"...?
 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2017 o 11:50, szneke napisał:

Usunąłem klucz w rejestrze ręcznie i poszło.

Dziękuję za pomoc.

Dziękuję za informacje, problem rozwiązany.

Jeśli chodzi o wątek poboczny to nie znam przyczyn publikowania w taki sposób plików na stronie ZWSOFT.

Najbardziej aktualne pliki mogą Państwo pobrać z naszej strony zwcad.pl lub https://jakicad.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Problem z instalacją wersji 32 bit jeśli była zainstalowana pierwotnie wersja 64bit [rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.