Zmiana skryptu forum


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z aktualizacją forum będzie trochę zmian:

  1. Do tej pory był login (do zalogowania się) i nazwa użytkownika (wyświetlana nad awatarem). Teraz będzie dostępna tylko nazwa użytkownika (to wymusza aktualizacja).
  2. Użytkownicy mogli dodawać sobie "przyjaciół" do konta. Zasadniczo poza nazwą nie pełniło to żadnej funkcji. Teraz będą tak zwani "podążający". Jeśli podążamy za kimś to otrzymamy powiadomienie o każdym jego poście. Jeśli ktoś dodał sobie przyjaciół do konta, to zostaną oni zamienieni na "podążających".
  3. Forum zmieni nieco wygląd i przez jakiś czas będzie dostępne w języku angielskim.
  4. Shoutbox zniknie, zostanie zastąpiony podobnym rozwiązaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2016 o 23:01, dmatusz3 napisał:

Częściowo już po aktualizacji, choć jeszcze nieco pracy zostało.

:)

Całkiem ładnie się prezentuje nowy interface tego forum. Na szczęście możliwości forum nie zostały zmniejszone,bo czasami zmiana na nowe nie oznacza, że jest ona na lepsze. Póki co forum jest równie intuicyjne co poprzednie a czytelność wątków jest jakby lepsza. Na razie zmianę odczuwam na plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim skrypcie forum po otwarciu wątku na górze strony była dostępna opcja 'Przejdź do pierwszego nieczytanego posta', co ułatwiało odnalezienie nowej nieczytanej jeszcze treści w dłuższych wątkach, szczególnie w wątkach wielostronicowych. Czy jest możliwość przywrócenia takiej opcji w nowym skrypcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest zakładka "Aktywność", gdzie można wyświetlić nieczytaną zawartość.

Kliknięcie w czas ostatniego posta powoduje przejście do końca wątku. Przeczytane są oddzielone niebieską linią.

Niestety nie ma możliwości przywrócenia tamtego narzędzia.

nieczytana_zawartosc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wielkiej różnicy nie zauważyłem. W sumie czytelność jest lepsza, lepiej prezentuje się to na dużym monitorze. Wydaje mi się, że nowa wersja jest też lepiej zoptymalizowana bo ładuje się szybciej niż wcześniejsze forum. Nie zauważyłem też przestojów w działaniu wiec dla mnie zmiana na plus :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy jest szansa na funkcjonalność związaną z automatycznym włączaniem śledzenia wątków które się zakłada lub w których napisało się odpowiedź? Na wielu forach jest tak że autor wątku automatycznie ma włączane śledzenie własnego wątku chyba że go sam wyłączy. To samo dotyczy aktywności w wątku wystarczy coś napisać aby automatycznie wątek dostał status :"obserwowany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło. Subskrypcja całego działu powoduje że dostaję maile również z wątków które mnie nie interesują. Chodzi mi o funkcjonalność zbliżoną do RSS czyli mam zasubskrybowane powiadomienia o nowych wątkach w danym dziale. Powiadomienie przychodzi tylko raz. Wchodzę na wątek, patrzę, ciekawy zaznaczam do obserwacji i zgodnie z ustawieniami dostaję powiedzmy maila za każdą nową odpowiedzią w wątku. Ale jeżeli sam zakładam nowy wątek to oczywistym jest, że oczekuję na odzew. Więc zaznaczenie jako obserwowanego powinno być ustawiane z automatu dla autora wątku. Obecnie nawet jako autor muszę extra zaznaczać wątek do obserwacji. Ponadto, jeżeli wypowiem się w jakimś cudzym temacie to również wątek powinien trafić do obserwowanych ponieważ skoro w nim piszę to chcę uzyskać odzew. Obecnie jeżeli coś napiszę a nie zaznaczę ekstra że chcę obserwować to maszynka mnie nie poinformuje o kolejnych wpisach. Subskrybowanie aktywności całych działów mi osobiście nie odpowiada bo nie chcę mieć powiadomień do wątków które mnie akurat w tym dziale nie interesują. Jako przykład opisywanej funkcjonalności mogę przytoczyć forum elektroda. Tam powiadomienia tak właśnie funkcjonują.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie