Problem z czcionkami


Elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Testuje od pewnego czasu ZWCADA i mam takie pytanko..

- czy kazda czcionka shx uzywana w innych programach bedzie poprawnie wyswietlana i drukowana w ZWCAD.. mam problem z czcionka plfontwi.shx- jest czesto uzywana na mapach projektowych , w ACAD wszystko jest ok.. natomiast ZWCAD jej zupelnie nie uzywa,pomimo umieszczenia pliku plfontwi.shx w katalogu Fonts

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oczywiscie ze wstawiam go do katalogu Fonts w ZWCAD, w zalaczniku zrzut ekranu z roznymi czcionkami, dla mnie 2 i ostatnia linijka to taka sama czcionka, oczywiscie pomijajac fakt braku polskich znakow..

Moze ma znaczenie ze jest to wersja testowa programu

Sprawdzilem to tez w wersji testowej Bricscada V9 - dziala bez zarzutu, podobnie jak w ACAD, sa polskie znaki i oczywiscie wyglad tej czcionki jest inny

Sam niewiem co o tym myslec..:)

Pozdrawiam

post-147-1348487270,9296_thumb.jpg

post-147-1348487271,1643_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się do tematu,gdyż też mam kłopot z czcionkami w ZW ,gdy otwieram rysunki utworzone w AUTOcad i mam w nich czcionki z polskimi znakami Zw cad wyświetla mi jedynie ??? w miejscu polskich znaków.Kopiowałem czcionki z Autocada do Zw i niestety nie pomogło.

Drugi problem to taki że ZW rozwala teksty wielowierszowe utworzone w Autocadzie ,na screenach poniżej widać jak to wygląda

3f11aae2a037dd26m.jpg - AUTOCAD

88ab9dc13a83d027m.jpg -ZWCAD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się do tematu,gdyż też mam kłopot z czcionkami w ZW ,gdy otwieram rysunki utworzone w AUTOcad i mam w nich czcionki z polskimi znakami Zw cad wyświetla mi jedynie ??? w miejscu polskich znaków. [...]

Temat już był poruszany

http://forum.projektuje.net/problem-z-czcionkami-vt4.htm

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam!

Testuję obecnie ZWCAD-a 2008i standard. W związku z tym mam pytanie. Czy można zmieniać współczynnik szerokości czcionki ta jak w AutoCAD-zie. Pytam bo gdy wczytam rysunki z AutoCAD-a do ZWCAD-a, to teksty w ramkach są przesunięte w prawo i wychodzą poza ramkę. Muszę nadmienić że AutoCAD-zie wpisywałem teksty z różnym współczynnikiem szerokości czcionki. Tak żeby mieściły się w ramkach.

Proszę o pomoc

i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Testuję obecnie ZWCAD-a 2008i standard. W związku z tym mam pytanie. Czy można zmieniać współczynnik szerokości czcionki ta jak w AutoCAD-zie. Pytam bo gdy wczytam rysunki z AutoCAD-a do ZWCAD-a, to teksty w ramkach są przesunięte w prawo i wychodzą poza ramkę. Muszę nadmienić że AutoCAD-zie wpisywałem teksty z różnym współczynnikiem szerokości czcionki. Tak żeby mieściły się w ramkach.

Proszę o pomoc

i pozdrawiam.

w v 2009i ten problem nie występuje. w texstyle ustawia sie wpsółcz dla danego stylu czcionki jak w autodesku. Najlepiej w przypadku konieczności zmieszzcenia tekstu mono w tabelce używać justyfikacji "fit" (nie wiem jak to brzmi w polskiej wersji, być może wpasuj, dopasuj albo podobnie), wtedy po przeedytowaniu tekstu samo dopasowuje się do danej szerokości, nie trzeba zmieniać współczynnika szerokości liter.

Pozdrawiam

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.