Migający krzyż


MSikora

Rekomendowane odpowiedzi

Problem być może się już pojawiał, ale nie umiem znaleźć rozwiązania. Chodzi o problem z odświeżaniem, gdy przesuwam krzyż lub obiekty wszystko miga, tak jakby komputer nie nadążał z odświeżaniem. Czy jest to proglem z kartą graficzną, czy też można zmienić jakieś ustawienie w programie żeby temu zapobiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vernum:2013.10.31(17416), jest to architectural, ale na zwykłym 2014+ wersja testowa pobrana dzisiaj na inny komputer też ten problem się pojawia. Na moim kompie system win 7 prof 64bit. Krzyż wolno się odświeża nawet na pustym ekranie. Przy przesuwaniu np.100 lini, gdy zatrzymam krzyż, muszę odczekać ok 1-2s zanim wszystkie linie się pokażą. Jeżeli mam włączony polar i przesuwam po zadanym kącie, to jeszcze wolniej odświeża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dołączę się do posta.

Mniemam, że nie jest to ani wina karty, ani komputera tylko tak napisanego ZWCADA. Zgłaszałem ten problem już wcześniej. U mnie (jak i zapewne u wielu innych osób) występuje to samo - co prawda częstotliwość odświeżania jest dość wysoka, więc krzyż miga dość szybko - co nie zmienia faktu, że jest to bardzo upierdliwe i denerwujące.

Wcześniej dostałem podobne instrukcje do tych wyżej wypisanych. Zastanawia mnie co ma kontrast wyświetlania do tego czy krzyż miga, czy nie miga?

Może przy mniejszym kontraście jest to mniej widoczne dla oczu, ale w jaki sposób miałoby to wyeliminować migotanie? Podobnie wielkość krzyża? Poza tym krzyż na cały ekran jest ustawiony nie bez powodu i nie chciałbym zmieniać jego wielkości, bo takie jest zalecenie, pomimo tego, że w opcjach można wybrać wartość 100%.

AC2007 lub 2008 miało podobny problem, który w późniejszych wersjach został wyeliminowany (nie pamiętam od której wersji brak jest opisanego objawu) i pewnie nie zrobili tego przez zmianę ustawień kontrastu lub wielkości krzyża, bo pracuję na czarnych ekranie i białym krzyżu powiększonym na 100% i objawu nie ma.

Myślę, że trzeba dopracować kod programu i liczę, że w przyszłości tak się stanie.

 

Podobnie chciałbym zwrócić uwagę na kopiowanie tekstów jedno- i wielowierszowych. Problem był już zgłaszany dla ZWCADA + 2012 SP2, wtedy dostałem odpowiedź, że problem został zgłoszony, i że w następnej wersji będzie poprawiony. W tej chwili mamy ZWCADA+ 2014PL SP1 i problem cały czas występuję -  precyzyjne kopiowanie/przesuwanie tekstów jest niemożliwe. Żeby przenieść blok tekstowy muszę posiłkować się programami konkurencji, bo złapanie punktu charakterystycznego w ZWCAD graniczy z cudem....

Mam nadzieję, że zgłosicie problem nadając mu wysoki priorytet, i że w kolejnych wersjach uda się go wyeliminować.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w rozwijaniu ZWCADa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżając temat potwierdzam, że kolejna aktualizacja nie przyniosła poprawy. Przesuwając krzyż nitkowy ( przesuwam mysz raczej wolno ) jest on na bieżąco wygaszany w jednym położeniu i wyświetlany w nowym. W produkcie Autodesku krzyż przesuwa się płynnie, w ZwCAD'zie widać wyraźne miganie. Jest to denerwujące. Mój sprzęt to HP ProBook 4710 CoreDUO 2,53GHz 4GB Ram karta ATI Radeon HD4330 512MB Win7 x64. Pracuję na dwóch monitorach. W laptopie 1600x900/60Hz + Philips 170s 1280x1024/75Hz Subiektywnie oceniając ekran laptopa wypada gorzej ( jest wolniejszy ). Niemniej jednak na obu monitorach wydać wyraźną różnicę pomiędzy CAD'ami.

Inne stanowisko blaszak Core2 2,4GHz 2GB Ram Radeon X1800 512MB Win XP x32 dwa monitory 1280x1024/75Hz efekt mniej widoczny ( nie ma produktu Autodesku, więc tam nie porównam, mogę tylko porównać pracę ZwCAD'ów na dwóch komputerach ) Na tym stanowisku ZwCAD pod tym względem wypada lepiej niż na ww. laptopie, tzn przy wolnym przesuwaniu krzyża nie widać migania a jedynie kolor krzyża jest jakby przygaszony. Do zaakceptowania.

Trzecie stanowisko z Radeonem X700/256MB Ram WinXP x32 jeden monitor 1920x1080/75Hz Efekt w ZwCAD bardzo widoczny ale tam nawet w AutoCAD'zie widać miganie co ciekawe na pionowej nitce krzyża. Pozioma jest OK.

Wszystkie obserwacje poczynione na najnowszej ( z kwietnia 2014) wersji ZwCAD2014+ czarne tło, biały krzyż na 100% ekranu.

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że albo mam szczęscie albo przypadkiem nic mi nie migocze, a mam karte NVIDIA GT650M.

film tu: https://copy.com/xpJbbH6v2xDF

 

Używam 100% krzyża w kolorze białym na czarnym tle na ZWCAD ARCHITECTURE 2014 SP1 vernum = "2013.10.31(17416)", dziwne. może sterowniki ATI szwankują.

 

Gdzieś widziałem opinię, że do programów CAD rekomendowane są karty NVIDIA.

 

http://wiki.mcneel.com/rhino/atiinfo?ModPagespeed=noscript

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam na te rzekome i możliwe mikromigotanie krzyża, interpretuje to jako zjawisko fizyczne tj. poruszająca sie biała kreska na czarnym tle przy odświeżaniu LCD 60Hz  ma "prawo" sprawiać wrażenie migotania... nie sądze uda sie idealnie tak ustawic by było  jak "skała" stabilnie ...tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin. Ja mam porównanie na tej samej maszynie ZwCAD i AutoCAD i jest różnica. Przy najbliższej okazji gdy się spotkamy to ci pokażę. Nie jest to rzekome migotanie. Po prostu programiści ZwSoft jeszcze nie ogarneli tego tematu i w pewnych okolicznościach - nie twierdzę że zawsze i u każdego - występuje taki efekt. Mam porównanie czterech maszyn. Tylko na jednej przesuwanie krzyża nitkowego jest bliskie temo co widzę na AutoCAD'zie. Na dwóch z czterech mogę wykonać bezpośredni test porównawczy bo są zainstalowane programy obu producentów. Dwie pozostałe mają tylko ZwCAD'a ale mam oczy i widzę różnicę choć nie jest to test bezpośredni bo wykonywany na różnych platformach. Niemniej jednak na każdej ZwCAD w mojej subiektywnej ocenie pod tym względem ustępuje pierwowzorowi.

Ja bym postawił takie twierdzenie : dużo maszyn radzi sobie dobrze z algorytmem Autodesku znacznie mniej maszyn radzi sobie dobrze z algorytmem ZwSoftu. Być może jest to wina odświeżania i ogólnie wydajności karty graficznej, ale chłopaki z Autodesku jakoś sobie z tym poradzili lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dorzucę swoje "trzy grosze". Zgadzam się z użytkownikiem Perlon.

ZWCAD w chwili obecnej ma pewnie algorytm albo rozwiązania porównywalne do AC2008. Autodesk od wersji 2009 albo nie pamiętam jeszcze późniejszej (ja zauważyłem to w wersji 2012) poprawił algorytm zarządzający wyświetlaniem krzyża nitkowego. Na mojej obecnej platformie mam zarówno AC i ZWCADA i widzę różnicę. AC2013 i AC2014 nie ma żadnych objawów migotania krzyża niktowego, natomiast w ZWCAD objaw ten występuje. Zaznaczę, że migotanie (odświeżanie) jest szybkie (ułamki sekundy) co nie zmienia faktu, że jest widoczne dla oczu i nie jest zbyt przyjemne (męczące przy dłuższej pracy). Nie chce mi się kolejny raz pisać, że rozwiązania typu zmień kolor krzyża lub tła są bezwartościowe, bo nie tutaj tkwi problem.

Myślę, że nie jest to też problem stacji roboczej. Ja od dwóch lat siedzę na Dell Precision M6600 z procesorem i7 czterordzeniowym 2.3GHz z Turbo do 3.4GHz; 16GB RAM; Nvidia Quadro 3000M, dysk SSD 256GB. System Windows 7 64-bit - myślę, że jak na tą chwilę wydajność stacji jest całkiem przyzwoita, a na pewno nie jest zbyt słaba na ZWCADa, tym bardziej, że z Autocadem radzi sobie bez problemu.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w dążeniu do rozwiązania problemu!!! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam! Również miałem problem z migającym kursorem na ZWCAD 2015+ STD na Windows 7. Trochę mnie denerwowało to migotanie a nie chciałem instalować autocad skoro mam zakupionego zwcad. Rozwiązałem problem i chciałbym się podzielić może u was tez zadziała. Prawym na ikonę programu -> właściwości -> zgodność -> zaznaczyłem "wyłącz kompozycje pulpitu" . migotanie po ponownym uruchomieniu zniknęło. fakt ze za każdym razem Windows przełącza się w tryb gorszych efektów wizualnych na pasku zadań ale przynajmniej nie przestało migać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.