Włodek

Użytkownik forum
  • Postów

    102
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    12

Ostatnia wygrana Włodek w dniu 31 Stycznia

Użytkownicy przyznają Włodek punkty reputacji!

O Włodek

  • Urodziny 02/08/1968

Profile Information

  • Gender
    Male

Ostatnie wizyty

1283 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Włodek

Początkujący

Początkujący (1/6)

21

Reputacja

  1. Szybki wybór (można "swybierz") - proszę wybrać blok - nazwa - odszukać blok o nazwie "km" - małe znaczniki lub "km_s" - znacznik początkowy i końcowy - i ok - zaznaczone zostaną wszystkie znaczniki. We właściwościach odszukać parametr geometria i wszystkie 3 wymiary przeskalować do dowolnego rozmiaru Pozdrawiam
  2. Włodek

    P-6a

    Witam, trzeba odwrócić kierunek polilinii, albo narysować nową, zgodną z kierunkiem przebiegu trasy. Wersja druga nie zakłóca pikietażu znaków.
  3. Włodek

    Kilka pytań.

    Trzeba w edytorze warstw sprawdzić czy zostały utworzone. Samo wpisanie warstw w ustawieniach nie "tworzy" warstw. To na pierwszy "ogień".
  4. Włodek

    Kilka pytań.

    W środku jest linia. To właściwość ZWCad - jak jest linia / obiekt wewnątrz powierzchni to kreskowanie "obcina" do tego obiektu / linii.
  5. Włodek

    Kilka pytań.

    F3 Trzeba wyłączyć lokalizację względem obiektu - zbyt mała odległość.... a potem włączyć również F3
  6. Włodek

    Kilka pytań.

    Tego żaden program nie potrafi. Szybki wybór nie szwankuje... to polecenie zwcad. a nie nakładki, co najwyżej może być problem z "przeładowaniem" pliku, a wtedy pomaga wyczyszczenie niepotrzebnych obiektów i naprawa. Co do pliku.... Opcje są dwie i niestety nie dają gwarancji powodzenia. Plik *.bak - o ile nie został również nadpisany. Odszukanie odpowiadającego nazwie pliku w katalogu %temp%, gdzie zapisują się pliki autozapisu (o ile jest odpowiednio ustawiony autozapis) - czasami udaje się odzyskać wcześniejszą wersję pliku. Pliki te mają postać nazwa_pliku z rozszerzeniem *.zs$
  7. Włodek

    Kilka pytań.

    swybierz - bardzo pomocne polecenie (wersja spolszczona) Blok / Nazwa / P_Opis_Poziome
  8. Dzień dobry,

    Panie Krzysztofie był jakiś czas temu temat :

    dotyczący chmurek. Nie wiem, czy problem rozwiązany, czy nie (a nie chcę "odgrzewać"), ale po którymś razie doszedłem przyczyny tego problemu. Pojawia się on przy otwieraniu pliku którejś ze starszy wersji - pewnie przy jakiejś okazji uda mi się ustalić która wersja broi :-)

    W którymś momentów plik ZWTraffic.cuix wygląda tak jak załączyłem - po prostu się wysypał - starsza wersja nadpisała "swoje" ikony. Rozwiązanie jest proste wystarczy przy instalacji zachować w osobnym katalogu ten ten plik i go podmienić przy pojawieniu się problemu.

     

    Pozdrawiam

     

    ZWTraffic-po-otwarciu-starszej-wersji.cuix

    1. kruszynski

      kruszynski

      ok, Dziękuję za informację.

    2. Crea00

      Crea00

      Dzień dobry. Problem związany jest z wersją 2022, żadnej innej wersji nie posiadam na komputerze i to jedyny program CAD z którego korzystam. Aktualnie od  dłuższego czasu problem się nie pojawia.

  9. Włodek

    Ukrywanie warstw

    W przypadku konieczności opracowania dwóch organizacji i tymczasowej o stałej polecam pracę z arkuszami - bardzo ładnie się sprawdza. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale też nie jest szczególnie uciążliwe. U mnie się sprawdza i to już od kilku lat.
  10. Włodek

    Ukrywanie warstw

    Witam, tła, znaków "siedzą" na innych warstwach - można je bez problemu odnaleźć - zaczynają się od ZWTraffic....... Wynika to ze specyfiki - jeżeli chcemy mieć możliwość "wyszarzania" znaków (a to standard) to tak musi być.
  11. Włodek

    Kilka pytań.

    Pozwolę się przyłączyć do dyskusji, jako szczęśliwy 😀 posiadacz wersji 2023... Problem pojawia się przy liniach uruchamianych poleceniem D_Line lub Zwtraffic:Linie - nie czyta zmiennej określonej w pliku States.ini Pozostałe znaki poziome "trzymają" się zmiennej Najwygodniej byłoby użyć polecenia Zwtraffic_mirror - tak łatwo tworzy się np. znaki E-4 z grotem zwróconym w przeciwną stronę - sprawdza się idealnie, ale niestety nie działa przy R-4b, a w zasadzie działa tylko częściowo. Właśnie... ten problem także zauważyłem - pomaga edycja bloku i zapisanie bez zmian, tylko trochę uciążliwe. To raczej ciężko - każdy ustawia sobie własne nazwy warstw, pliki są często przesyłane pomiędzy biurami - nakładka nie bardzo wie co dany użytkownik zamierza zrobić i jak nazywa swoje warstwy. Można jednak przypisać w pliku States.ini do każdego typu znaków zmienną "Layer = " i nadać własną nazwę - wówczas przy wstawianiu znaków warstwy zostaną utworzone z automatu i znaki wstawione na tych warstwach, przy czym warstwa zostanie utworzona dla wszystkich typów znaków (pionowe, poziome .... itd), ale to zdecydowanie ułatwia pracę - jeżeli jest taka potrzeba.
  12. P_Opis_Pionowe.dwg w folderze .........\Templates\Description
  13. Dodam tylko, że działa też w wersjach wcześniejszych i nie straszne nam użytkownikom zmiany.... 😉 a idą kolejne
  14. Ostatnio mało czasu, ale w kwestii technicznej : 1) D-6 (D-6a i D-6b) na tle z foli pryzmatycznej odblaskowo-fluorescencyjnej tylko żółto-zielonej 2) kolor pomarańczowy jest zarezerwowany wyłącznie dla organizacji czasowych 3) T-27 jest w rozporządzeniu może być łączony ze znakami z grupy D-6 na tle z folii pryzmatycznej Zmiana obowiązuje od listopada 2021 roku Pozdrawiam
  15. Jak nie pomoże, to proszę sprawdzić dwa elementy. Pierwszy to główny współczynnik skali w zarządzaniu liniami - powinien być ustawiony na 1. Jak jest to proszę sprawdzić, czy wyłączona jest opcja "Używaj jednostek przestrzeni papieru do skali" - musi być wyłączone.