Modyfikacja tekstu


BIBB1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

 

Przy modyfikacji tekstu (kopiowanie, przesuwanie, obracanie, lustro, itd.) obniża się wydajność pracy na ZWCAD+ 2014. Mam wrażenie, że przechodzę w tryb "skok". Problem przybiera jeszcze większą wagę, kiedy mamy do czynienia z kilkoma liniami tekstu. Najpierw następuje skok kursora, potem odświeżanie wszystkich linii tekstu. Przy takiej modyfikacji tekstu rysowanie precyzyjne jest niemożliwe.

Jak poprawić wydajność pracy na ZWCAD+ 2014 przy modyfikacji tekstu?

(sprzęt: i7 950 3,07 GHz, GeForce GTX 550 Ti, 4 GB RAM )

 

Z góry dziękuję za odpowiedź..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej modyfikacji tekstu rysowanie precyzyjne jest niemożliwe.

Jak poprawić wydajność pracy na ZWCAD+ 2014 przy modyfikacji tekstu?

 

Trzeba czekać aż wyjdzie poprawka do tego błędu, przyzwyczaić się chwilowo (jaka radość będzie jak to wreszcie naprawią) albo nie używać tekstów na rysunkach :D Innej opcji chyba nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

 

1. 2013.10.25(17150).

2. Windows 7 Home Premium.

3. Takie zachowanie zaobserwowałem na trzech moich komputerach.

4. Podczas pracy z ZWCAD 2012 (nie "+") nic takiego nie miało miejsca.

5. W załączeniu plik z tekstem wieloliniowym.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź..

test.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzieje się to samo, zresztą błędów w zwcad 2014+ jest u mnie więcej, np.:

1. Pliki musze otwierać jedynie z poziomu zwcada, przy próbie otworzenia przez podwójne kliknięcie pojawia się komunikat "Nie można znaleźć wybranego pliku rysunku. Sprawdź, czy plik istnieje"

2. Nie działa mi funkcja "Połącz linie"

3. Zmienia mi podkreślenie górnej linii w wielolinii odniesienia, problem dotyczy użycia czcionki ISOCPEUR i był już przeze mnie zgłaszany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Ja mogę zakotwiczyć, ale wówczas nie działa autoukrywanie. W ZWCAD 2012 (nie "+") było to lepiej rozwiązane.

ZWCAD 2014+ wyprzedza stare wersje tylko gestami myszy. Odnoszę wrażenie, że kilka funkcji nie jest do końca dopracowane i zmieni się to z chwilą pojawienia nowych update'ów.

 

Pozdrawiam, Tomasz Turkoniak.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Ja mogę zakotwiczyć, ale wówczas nie działa autoukrywanie. W ZWCAD 2012 (nie "+") było to lepiej rozwiązane.

ZWCAD 2014+ wyprzedza stare wersje tylko gestami myszy. Odnoszę wrażenie, że kilka funkcji nie jest do końca dopracowane i zmieni się to z chwilą pojawienia nowych update'ów.

 

Pozdrawiam, Tomasz Turkoniak.. 

A gdzie jest ta opcja zakotwiczania bo jakoś nie moge jej znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem plik i faktycznie, funkcja do kopiowania przesuwania tekstu wymaga optymalizacji.

Mam dwa pomysły, pogadam z programistą w poniedziałek, to postaramy się coś opracować.

 

Jeśli tekst mamy przenieś gdzieś dalej to nieco może poprawić sytuację wciśnięcie klawisza F3, na początku i na końcu operacji kopiowania/przesuwania.

Tak jak na filmie poniżej

 

kopiowanie tekstu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

napisaliśmy skrypt, który mam nadzieję zwiększy wydajność kopiowania i przesuwania tekstu.

 

Skrypt, oraz film z opisem instalacji zamieściłem tutaj  http://forum.cad.info.pl/blog/1/entry-63-przy%C5%9Bpieszenie-operacji-przesuwania-i-kopiowania-tekstu-zwcad-2014/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

 

Po kilkudziesięciu minutach użytkowania programu automatycznie uruchamia się polecenie dotyczące pokazania tylko ramki granicy tekstu. Po wyłączeniu tej funkcji problem pojawia się już za kilka minut. I tutaj rozpoczyna się zabawa w kotka i myszkę.

Czy jest możliwość poprawy algorytmu w tej materii?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam, Tomasz Turkoniak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

:update:

 

Poniżej można pobrać nową wersję skryptu przyśpieszającej opcje kopiowania, przesuwania i obracania tekstu.

 

Text_copy_and_move_tuning_2.1.zel

 

W poprzedniej wersji zdarzało się, że czasami przestawiała się zmienna QTEXTMODE i zamiast testu wyświetlała się ramka.

Trzeba było ją ręcznie przestawiać.

 

Obecnie przestawienie zmiennej powinno się zdarzać rzadziej, ale jeśli wystąpi - wystarczy wykonać ponownie operacje kopiowania lub przesuwania i wszystko się naprawi.

 

Uwaga :castaway:

 

Jeśli ktoś miał zainstalowaną poprzednią wersję skryptu, to przed instalacją nowej wersji należy koniecznie:

  1. rozładować stary skrypt,
  2. usunąć z listy startowej,
  3. usunąć z okna skryptów,
  4. zrestartować ZWCAD,
  5. wczytać nowy skrypt i dodać do listy startowej.

Jeśli jednocześnie będzie aktywny stary skrypt i nowy to mogą wystąpić różne nieprzewidziane konsekwencje, włącznie z zablokowanie programu, niemożnością otwarcia pliku.

 

Jeśli przestawimy ręcznie zmienną QTEXTMODE na wartość 1, to po załadowaniu skryptu zmieni się ona bez pytania na wartość domyślną czyli 0.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.