Polecenie solprof


Alojz

Rekomendowane odpowiedzi

Na wersji z ZWCAD ARCHITECTURE 2014 opartym na ZWCAD 2014+ SP1 wyszło mi idealnie polecenie SOLPROF.

P.S. Tez prosiłbym o taki plik DWG

 

Hipoteza: nie dokładnie ustawiona dokładność generowania obiektów okrągłych i brak regeneracji przed wykonaniem polecenia SOLPROF.

 

 

dowód:

 

widok płaski 2D

post-140-0-17443900-1387485750_thumb.jpg

 

widok aksonometryczny 2D

post-140-0-98040800-1387485760_thumb.jpg

 

widok aksonometryczny 3D z cieniowaniem Gouarada

post-140-0-73812100-1387485778_thumb.jpg

 

 

DWG: test.dwg

 

p.s. z bryłami solidowymi ACIS mam doczynienia od 1998r. i pierwszy raz widzę, że z tym mógłby być "problem", bo to praktycznie nie jest możliwe.

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

to od wersji wcale nie zależy ..od wersji intellicadowej 2008 do obecnej 2014+ SP1a solprof był prawidłowo generowany, to musi byc inna przyczyna ale jaka to nie wiem. We wszystkich wersjach solprof mi robił zrzutki płaskie  brył solidowych bez żadnych "bugów".

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę spróbować przekopiować obiekt do nowego pustego rysunku i wykonać polecnie solprof.

Proszę sprawdzić czy widok rzutni jest ustawiony na płaszczyznę XY (Widok->Widoki 3D->Góra).

 

Pozdrawiam

 

Problem z solprof pojawia się zarówno przy nowych rysunkach, jak i modelach stworzonych wcześniej. Także przy zmianie widoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z innej strony się zapytam.

 

Czy potrzebujesz mieć dokładny kontur (czyli kreski dokładni oddalone od siebie), czy potrzebujesz, aby wymiar po wstawieniu był np. 10 zamiast 9.97.?

Bo pewne zaokrąglenie można uzyskać manewrując ustawieniami stylu wymiarowania.

 

Nie jest to może zbyt piękne rozwiązanie, ale efektywne.

Stosuję je np. jak mam podkład od kogoś innego z wymiarami do kilku miejsc po przecinku.

Mnie często wystarczają odległości zaokrąglone np. odległość od słupa, jak wykonuję lokalizację urządzenia na hali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie o to chodziło ...  "rzekomy" problem  wynika chyba z uproszczonej regeneracji kola w wielokąt foremny, w zależności od regeneracji wielokąt podąża za kształtem kołowym. To z ustawianiem stylu wymiarowego z  okreslonym zaokrągleniem wyświetlania nie ma nic wspólnego tutaj.

 

Rurka musi byc tez wrysowana ze srednicą dokładną (najlepiej z klawiatury) a nie rysowana np. wskaźnikiem myszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy potrzebujesz mieć dokładny kontur (czyli kreski dokładni oddalone od siebie), czy potrzebujesz, aby wymiar po wstawieniu był np. 10 zamiast 9.97.?

Bo pewne zaokrąglenie można uzyskać manewrując ustawieniami stylu wymiarowania.

Tak, ta dokładność jest potrzebna. Gdyby ten błąd pojawiał się na czwartym, piątym miejscu po przecinku, wtedy ustawienie dokładności w stylu wymiarowania byłoby jakimś rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o sprawdzenie jednostek (zaokrągleń) w poleceniu units. Po wykonaniu polecenia solprof, proszę sprawdzić dodatkowo odległości przez polecenie dist. Proszę jeszcze sprawdzić czy w stylu wymiarowania nie ma jakiś zaokrągleń. Myślę, że umieszczenie rysunku po wykonaniu polecenia solprof byłoby bradzo pomocne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie