Wersja testowa ZWCAD Architecture 2012


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zabrałem się do testowania ZWCAD Architecture ... po 1 dniu stwierdzam, że ZWCAD Architecture ma spory potencjał

 

ale brak chyba wielu rzeczy zasygnalizowanych, nie działa albo nie wiem jak uaktywnic jeszcze np.

- wymiarowanie architecture

- dach dwuspadowy w obrysie prostokatnym ścian

- nie wiem jak zamknąć ścianę szczytową poddasza pod dachem

- problem mam z definiowaniem drzwi dwuskrzydłowych

 

Ogólnie obiekty 3D Architecture są symbolicznym, sparametryzowanym obiektem BIM, który po rozbiciu staje się

obiektem typu solid.

 

Ułatwi to znacznie projektowanie więźb dachowych obiektami solidowymi 3D, o ile nie zostaną wprowadzone elementy 3D-box do jesieni 2013

przykład DWG+PDF w linku ftp: https://copy.com/gMEvUkKBewMT

bud-003.jpg?revision=431

no i szkoda że testowanie możliwe tylko do 30dni :(

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystanie dla konstruktorów:

 

Zamodelowanie siatki osi, siatka słupów, nałożenie płyty stropowej ...w celu przygotowania z modelu BIM 3D model płaski DXF 2D do programu PL-WIN2

DWG-2D-model001.jpg?revision=436

 

DWG-3D-model001.jpg?revision=434&size=10

 

PL-WIN_model001.jpg?revision=435

 

Sprawdziłem też działanie nakładek e-cad pod ZWCAD Architecture i działają, bo ZWCAD Architecture

działa z ZWCAD2012+ :mrgreen:

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Dziękujemy za cenne uwagi dotyczące programu i cieszymy się, że aplikacja się podoba. Poniżej postaram się odpowiedzieć na Pańskie pytania:

 

- wymiarowanie architecture: wszelkie funkcje dotyczące wymiarowania dostępne są w panelu Dimension. Znajdują się tam m.in. funkcje wymiarowania otworów okiennych, ścian czy wymiarowanie "punkt po punkcie". Osie obiektu można zwymiarować automatycznie po wybraniu funkcji Grid Dimension.

 

- Aby wrysować dach prostokątny po prostokątnym ścian należy oznaczyć jego obrys za pomocą zamkniętej polilinii, a następnie wybrać funkcję Double Slope Roof i wybrać wcześniej wrysowaną polilinię stanowiącą obrys dachu.

 

- Do zamknięcia ściany szczytowej poddasza służy funkcja Align Wall to Roof dostępna w panelu Wall Beam Slab.

 

- na czym polega problem ze zdefiniowaniem drzwi dwuskrzydłowych?

 

ZWCAD Architecture posiada pełną funkcjonalność ZWCAD+2012 Pro oraz moduły do projektowania architektonicznego.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

post-469-0-52002900-1370847255_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dociągniecie ściny do dachu udało się, wymiarowanie otworów także

 

arch003-3D-aksonometria-09-06-2013.jpg?r

 

arch003-rzut-09-06-2013.jpg?revision=439

 

 

Proszę o przykładowe "lekcje" krok po kroku na poniższe zagadnienia:

 

- wykonywanie przekrojów i elewacji (coś robię nie tak i nie działa mi)

- wprowadzenie indywidualnych drzwi dwuskrzydłowych niesymetrycznych np. 1000x2100(skrzydło otwierane)+500x2100(skrzydło stałe, otwierane rzadko)

 bo jedynie  dwuskrzydłowe przesuwne udalo mi sie tylko wprowadzić

- jak się wprowadza lukarnę w dachu

- jak się wprowadza komin w dachu

- jak sie kreśli osobne kondygnacje (mamy jeden budynek np. 2-3 kondygnacyjny 3D, jak wygląda sprawa rzutów poszczególnych kondygnacji, specjalne filtrowanie warstw?)

 

pliki testowe dwg : https://copy.com/gMEvUkKBewMT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Lukarnę na dachu możemy dodać poprzez wykorzystanie funckcji Add Dormer w panelu Roof.

Po wybraniu funkcji otwiera się okno ustawień właściwości lukarny, gdzie wpisujemy jej parametry.

Na końcu określamy miejsce wstawienia lukarny.

Odnośnie "lekcji krok po kroku" dotyczących pozostałych funkcji zachęcam Pana do udziału w naszym seminarium, które odbędzie się 19.06.2013r. we Wrocławiu, gdzie postaram się wszystkie te funkcjonalności zaprezentować. Więcej informacji oraz formularz zapisu dostępne tutaj.

Ponadto na forum postaram się na bieżąco uzupełniać wszystkie informacje.

 

Pozdrawiam

 

 

 

post-469-0-84556800-1370871483_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i szkoda że testowanie możliwe tylko do 30dni :(

 

Zapraszam na seminarium we Wrocławiu.

W znakomitej większości będzie ono poświęcone właśnie ZWCAD Architectural.

 

Dla chętnych - będziemy udostępniać licencje 90 dniowe, przewidujemy także małe szkolenie z obsługi tego programu.

 

 

Więcej informacji o seminarium:

 

http://www.zwcad.pl/seminarium-zwcad-maj-czerwiec-2013.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ..zapisałem się na seminarium

 

 

..... podczas wykonywania polecenia Align Wall to Roof następuje niedopuszczalny błąd kreślenia góry ściany.

 

Jeśli ZWCAD Architecture przyjmuje domyślnie ze ściana do chodzi do "wierzchu dachu" w strefie okapu to to samo powinno być w strefie kalenicy.

Skos spadku góry ściany winien być tożsamy ze spadkiem dachu ... podczas testowania kreślenia krokwi 3D to nieszczęśliwie wyszło.

Wydaje mi się, że tak nie powinna być ściana dociągana.

 

niżej grafika

Align_Wall_to_Roof_command_fot01.jpg?rev

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydało by sie uzupełnienie przez ZWSoft biblioteki typowych lukarn o taki typ:

lukarna-typ-plaski-jednspadowy.jpg?revis

 

Jest wersja z wypłaszczonym dachem o nachyleniu 0stopni .... ale brak możliwości zmiany kata pochylenia jedospadowego,

przydała by sie możliwość zmiany typów okna w lukarnach i okien połaciowych coś jak a'la Velux i Fakro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Dziękujemy bardzo za zgłoszenie na seminarium.

 

Jeżeli chodzi o wyrównanie ściany do  dachu, to rzeczywiście jest tu niedociągnięcie. Jest to wczesna wersja testowa Alfa i dużo zmian i udoskonaleń w programie przed nami.

Dziękuję bardzo za cenne uwagi sugestie. Z pewnością przysłużą się one jak najlepszemu rozwojowi programu.

 

Jeżeli chodzi natomiast o okna połaciowe, to może pomogłaby funkcja Insert Skylight, która ma dość szeroką bibliotekę okien połaciowych.

 

post-469-0-27391200-1370931932_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Dziękuję bardzo za cenną uwagę. Jednostkami, które można wybrać w programie są [m] i [mm] i rzeczywiście [cm] byłyby przydatne.

Jeżeli chodzi o seminaria, to spotkania organizujemy w różnych częściach Polski, więc jeżeli są Państwo zainteresowani to oczywiście weźmiemy Państwa lokalizację pod uwagę.

Najbliższe spotkanie już 19.06.2013r. we Wrocławiu, na które Państwa serdecznie zapraszamy. Formularz zapisu dostępny jest na stronie: http://www.zwcad.pl/seminarium-zwcad-maj-czerwiec-2013.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

 

Od wczoraj testuję wersję testową ZWCAD Architectural i pierwsza uwaga.

 

Dziwne czcionki pojawiające się na paskach, w nazwach bibliotek, w nawach plików w bibliotekach, w rozwinięciu  TOOLBAR itp.

Zastanawiam się czy ten problem jest tylko u mnie , czy wszyscy go mają.

Jeśli to tylko u mnie, jak się pozbyć tych znaczków i odzyskać właściwą czcionkę .

 

pozdrawiam

jowika

 

Ps. Załączam kilka PrtScn z ekranu , z błędami w czcionkach, to wyjaśni o co m chodzi:)

chińskie znaki zamiast angielskich1.pdf

dziwna czcionka 2.pdf

dziwna czcionka 3.pdf

dziwna czcionka 4.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wersję bazującą na ZWCad 2012 czy 2014 ? W pierwszej wersji 2012 też miałem jakieś chińskie znaki teraz testuję wersję beta na 2014 i tam jest wszystko już po angielsku.

 

Masz wersję bazującą na ZWCad 2012 czy 2014 ? W pierwszej wersji 2012 też miałem jakieś chińskie znaki teraz testuję wersję beta na 2014 i tam jest wszystko już po angielskuZWcad 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stworzyliśmy nową stronę internetową, z której można pobrać dowolną wersję ZWCAD+ i wersji pochodnych http://jakicad.pl , jak również nakładek.

Obecnie stopniowo uzupełniamy stronę plikami, ale myślę, że będzie można łatwo znaleźć potrzebną wersję programu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie