Funkcja magnes


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Mam pytanie odnośnie funkcji magnes w programie ZWCAD 2012PL - vernum = "2011.10.30(17176)"

Czy jest jakaś możliwość zwiększenia precyzji działania tej funkcji. Korzystam z tego dobrodziejstwa dość często - niestety w porównaniu np. Acada jest ona strasznie nieprecyzyjna. Bardzo często łapie punkty obok (z małym przesunięciem). Jest to strasznie uciążliwe, ponieważ zmniejsza precyzję i dokładność rysunku i czasem nawet człowiek nie jest tego w czasie rysowania lub wymiarowania wychwycić...

Pozdrawiam

PS. Czy w ZWCad+ 2012PL została może ta funkcja lepiej dopracowana? Zastanawiam się nad zmianą na nowszą wersję.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od początku swojej kilkuletniej pracy używam punktu charakterystycznego "Najbliższy" i w AC począwszy od wersji 2000 do obecnej 2013 nigdy nie miałem i nie mam takich problemów.

W firmie używałem do niedawna tylko AC z BiKiem, ostatnio zakupiłem ZWCADA 2012 z nakładką BIK, ponieważ chciałem zobaczyć jak się mają te programy do siebie. Od około roku używam obu i jednak widzę spore różnice - co przy tej przepaści w cenie jest zrozumiałe. Wierzę natomiast, że program dzięki swojemu rozwojowi upora się z wieloami niedociągnięciami!

Przyciąganie w AC działa idealnie, jeśli jestem blisko danego punktu to łapie ten punkt, natomiast w ZWCAD 2012 odbywa się to bardzo różnie. Program sam nie wie momentami co chce złapać. Najgorsze przy tym jest to, że trzeba poprawiać rysunki bo człowiek czasem jest nieświadomy, że nie złapał punktu, który wg niego miał być złapany...

Później przed wydaniem rysunków okazuje się nagle, że człowiek musi jeszcze poświęcić czas na poprawki z tym związane....

Może rzeczywiście przesiądę się na ZWCAD+ i sprawdzę jak to tam działa.

Myślę, że nie jestem pierwszym, który to zauważył, bo spotkałem się już z opinią, że ta funkcja w ZWCAD jest słabo dopracowana.

Pozdrawiam i życzę sukcesów w rozwijaniu programu!

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.