Brakujące pliki SHX


Dobroslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

podczas otwierania rysunku z czcionkami, których nie mam program pyta co zrobić z brakującymi czcionkami SHX. Nieszczęśliwym trafem wybrałem opcję "Ignoruj brakujące pliki SHX i kontynuuj" oraz zaznaczyłem boxa "Pamiętaj mój wybór". Efekt jest taki, że wszystkie teksty, napisane czcionkami których nie mam, znikają. Szukam w opcjach gdzie cofnąć ten wybór by móc wybrać opcję "Określ zastępczy..." ale nigdzie nie mogę znaleźć. Proszę o pomoc.

Zrzut: http://w562.wrzuta.pl/obraz/5OZlJKqLApY/1

Pozdrawiam,

Dobrosław Stężalski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę sprawdzić jakie ustawienia są w opcjach ZwCADa (zakładka "Pliki / Alternatywne czcionki") oraz spróbować wprowadzić takie polecenie:

Polecenie: fontalt
Nowa wartość dla FONTALT, lub . żaden/<"simplex.shx">: "simplex.shx"

pozdrawiam

Eksperymentujemy z tą zmienną, jednak nie jest pewien jak ją ustawić, aby okno się pojawiło.

Przy "." się nie pojawia. Hmm.

Może jeszcze coś innego trzeba włączyć?

Szukamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reinstlacja pomaga.

Dopiszę jeszcze jeden problem związany z tekstem wielowierszowym. Rysuję prostokąt dowolnego wymiaru i chcę mieć dokładnie po środku jakiś tekst. Wybieram tekst wielowierszowy, opcja formatowania "Symetria Centrum" lecz wysokość pola tekstowego zawsze dopasowuje się do wysokości tekstu. Nie dokuje w narożnikach prostokąta. Nawet jak powiększę wysokość w trybie edycji pola wielowierszowego, to wymiary pola po zakończeniu edycji zawsze wracają do minimalnej wysokości odpowiadającej wysokości tekstu. Narożników pola tekstowego nie można zaczepić w narożnikach prostokąta.

Edytowane przez Dobroslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuję za odpowiedź. Niestety w wersji ZWCAD+ (5622), którą używam nie ma takiej opcji.

Zrzut: http://w546.wrzuta.p...z/asJs8HNUkIQ/1

Mam też wrażenie, że formatowanie wyrównania nie działa w pełni prawidłowo. Przy wybranej opcji SymetriaLewo tekst wciąż pozostaje na środku, zamiast się przesunąć do lewego marginesu. W ogóle przy każdej innej kombinacji xxxLEWO pozostaje bez zmian. Tak samo jest z opcją PRAWO - zawsze zostaje na środku.

Zrzut: http://w546.wrzuta.p...z/55vmWEh11U0/2

Edytowane przez Dobroslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

faktycznie w ZwCAD+, takiej opcji nie ma z poziomu użytkownika.

Prawdopodobnie pojawi się w kolejnej wersji ZwCADa+.

Co do wyrównania, to tutaj działa tylko przestawienie punktu wstawienia tego MText, natomiast sam tekst pozostaje w miejscu.

Według mnie, również należałoby to potraktować w kategorii błędu działania programu.

Proponuję zgłosić do supportu ZwCADa, powyższe spostrzeżenia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopię trochę temat. Czy jest możliwość usunięcia z rysunku dwg odwołań do brakujących symboli shx. Nie chodzi mi o opcję żeby nie pytał lub podmienił tylko żeby usunąć fizycznie odwołania do brakujących plików shx. Problem dotyczy sytuacji w której odbiorca mojej dokumentacji używa programu, który po prostu się wykłada na brakujących shx przy imporcie dwg. Muszę mu dostarczyć taki rysunek w którym nie będzie żadnych braków. Sam dysponuję dokumentacją ( podkładami ) z shx'ami których nie mam. Mi to nie przeszkadza, wyłączam je i po sprawie, ale kolejny odbiorca ma z tym problem.

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chodzi o shx' z fontem tylko shape. Dla fontów mogę oczywiście ustawić substytut brakującej czcionki shx, albo skopiować inny shx na oczekiwany w rysunku. Ale nie o to chodzi. Przy podmianie shx'a krzyczy mi

C:\Program Files\ZWCAD Architecture 2014 Enu\fonts\ic-dim.shx is a regular font file, not a shape file.

W dalszym ciągu rysunek jest "zarażony" shx'em który jest inny niż twórca sobie umyślił. No właśnie shx to chyba nie tylko czcionki ale mogą to być inne symbole używane np. przy definicji linii, używane symbole przez jakieś nakładki branżowe etc. Mi chodzi o to aby usunąć z rysunku odwołania do shx'a którego nie posiadam a nie ukryć komunikat o brakującym shx.

Pierwsze primo - jak zignoruję brakującego shx'a nie będzie widoczny i nie można go zaznaczyć w celu skasowania.

Drugie primo - jak zrobię substytut jak szybko znaleźć obiekty z tym fałszywym shx'em żeby je wywalić nie wywalając przy okazji tych dobrych tak żeby nie występowały w rysunku żadne entycje odwołujące się do jakiś_dziwny_nieznany.shx

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.