ZwCAD+ po instalacji problem z VBA w poprzednich wersjach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po zainstalowaniu ZwCad+ pojawił się problem w poprzednich wersjach ZwCada 2009-2012, mianowicie poprzednie wersje niewidzą w ogóle że mają VBA, przy próbie uruchomienia makra bądź edytora VBA wyskakuje komunikat:

komunikat.bmp

no więc instaluje VBA6 z podanego linku i nic, nawet po odinstalowaniu wszystkich wersji i zainstalowaniu na nowo którejś ze starszych wersji wyskakuje dalej ten komunikat, dopiero po zrobieniu przywracania systemu do czasu z przed instalacji ZwCad+ i ponownej instalacji starszej wersji ZwCada problem znika.

Myślę że nowy ZwCad+ miesza coś w rejestrach z VBA.

Czy ktoś się z tym problemem już spotkał ?? i zna jakieś rozwiązanie tego problemu ?? zależy mi na tym żeby pracować na starszym ZW i korzystac z nakładek VBA a jednocześnie przeprogramowywać te nakładki do wersji ZwCad+ a z tym mi trochę zejdzie.

pozdr.

Michał J

komunikat.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej rozwiązanie:

Witam

Przesyłam rozwiązanie do przeinstalowania VBA wersji ZWCAD2012/2011.

1. Uruchomić wiersz poleceń Start->Uruchom->CMD i odinstalować VBA ZWCAD2012/2011 przez wklejenie linków:

MsiExec.exe /X{1727CD47-A408-11d2-AFAD-00C04F72FB3E}

MsiExec.exe /X{17E27C03-BD58-11d2-AFC1-00C04F72FB3E}

MsiExec.exe /x{17E27C04-BD58-11d2-AFC1-00C04F72FB3E}

Przy wklejeniu drugiego i trzeciego linku może pojawić się informacja, że deinstalacja wymaga zainstalowanego produktu.

Informację tę można zignorować.

2. Proszę pobrać VBA i zainstalować z poniższego linku:

http://jakprojektowac.pl/ftp/zwcad/Nakladki/vba6eng.rar

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To nawet nie projekt. Chciałbym wypróbować program konbet-smart. Ale nie działa. Wszystko popsuło się po instalacji ZWCAD+. Najpierw informacja, że nie ma vba. Po wykonaniu powyższych kroków vba się zainstalował, ale nie chce załadować. Zwcad po reinstalacji, wersja dziś ściągnięta.

Edytowane przez Gregu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??

Chodzi o umożliwienie popatrzenia na Pulpit w Pana komputerze za pomocą programu np. TeamViewer.

Dzięki temu można szybciej zlokalizować problem (zdalnie) i go rozwiązać.

Ogólnie z tego co już zostało przedstawione, można wyciągnąć następujące wnioski:

  1. użytkownik posiada ZwCAD2011 Standard wraz z makrem VBA "konbet-smart" - całość działa bez zarzutów;
  2. użytkownik instaluje ZwCAD2012+ aby sprawdzić działanie makra "konbet-smart" - nie działa VBA;
  3. użytkownik instaluje środowisko VBA według wytycznych - działa VBA;
  4. użytkownik chce wczytać makro "konbet-smart" - makro nie działa dla tej wersji ZwCAD2012+;
  5. użytkownik odinstalowuje ZwCAD2012+ - przestaje działać makro "konbet-smart" dla ZwCAD2011 Standard

Zgadza się?

Proponuję przeinstalować ZwCAD2011 Standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Posiadam ZWCAD 2011 Standard. Ponieważ nie ma VBA, nie działa "konbet-smart"

2. Wgrałem niedawno ZWCAD 2012 Professional i testowałem program Design Expert - dział

3. Wgrałem ZWCAD + do testowania i wtedy przestał się wgrywać vba do ZWCAD 2012 i przestały działać niektóre funkcje w Design Expert

4. Odinstalowałem ZWCAD +, odinstalowałem vba - jak na początku wątku, zainstalowałem vba, ale niektóre funkcje w Design Expert w ZWCAD 2012 dalej nie działały.

5. Zainstalowałem "konbet smart" do ZWCAD 2012. Przy pierwszym uruchomieniu pojawił się napis, że pojawił się błąd podczas ładowania pliku.

6. Nie pomogły reinstalacje ani ZWCADA ani vba6en.

7. Wyrzuciłem wszystkie zwcady, poza ZWCAD 2011 Standard.

8. Na razie odpuszczam temat, bo mam pilnie do skończenia projekt. Wykonawca już chce wchodzić na budowę nie oglądając się na nikogo. Może powrócę do tematu za dwa tygodnie.

Ps. Kiedyś miałem też problem, którego nikt nie mógł rozwiązać. Wywalało mi licencje zwcada. Nawet zmieniłem płytę główną komputera. Okazało sie, że problem generował Kaspersky. Po reinstalacji systemu, kiedy skończyła mi się licencja na Kaspra, wgrałem inny antywirus i przestałem gubić licencję.

Edytowane przez Gregu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mamy potwierdzone przypadki że po przeinstalowaniu ZWCADów i VBA występują niezgodności. Niezgodności polegają na tym, że ZWCAD 2012 używa VBA 6.0 ZWCAD+ używa VBA 6.5. Czasem po przeinstalowaniu robi się tak, że VBA 6.0 instaluje się do ZWCAD+, a VBA 6.5 do ZWCADa 2012.

Co należy w tym przypadku zrobić to odinstalować oba VBA używając w konsoli Windows następujące polecenia

by odinstalować

VBA 6.0:

MsiExec.exe /x{17E27C04-BD58-11d2-AFC1-00C04F72FB3E} 

VBA 6.5

MsiExec.exe /X{A13D16C5-38A9-4D96-9647-59FCCAB12A85}

Następnie należy uruchomić ZWCADa i spróbować wczytać projekt nakładki VBA. Wówczas pojawi się komunikat, że VBA jest niedostępne i link do pobrania odpowiedniej wersji VBA, którą należy pobrać i zainstalować. Po tej operacji powinno już wszystko działać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie