ZWCAD 2024 SP1.3


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

dzisiaj pojawiła się u mnie aktualizacja SP1.3 - (vernum = "24.10_2024.03.14(#8993-e756b745a59)_x64" (read only))
Zainstalowałem, ale nie sprawdziłem jakie zmiany przynosi nowa aktualizacja (w pośpiechu pominąłem krok z informacją o zawartości paczki).
Na stronie zwsoft.com oraz ZWCAD.pl brak informacji o nowym service packu.
Czy są gdzieś dostępne informacje z listą zmian lub nowych funkcji w SP1.3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KKrzysztof napisał:

W porównaniu 2024 do 2023, to do tej pory wiele razy mi się zwcad 2024 zamykał. To bardzo irytujące. Może teraz poprawki rozwiążą problemy. Update w poniedziałek zrobię, mam nadzieję że program będzie stabilniejszy.

Niestety u mnie to samo. Program losowo wyłącza się bez raportu o błędach i nie robiąc przy tym żadnych zapisów plików recovery.
Myślałem, że przyczyną mogą być zainstalowane nakładki, ale jestem pewien, że w kilku przypadkach program wyłączył się bez wykorzystania nakładek.
Na szczęście problem nie występuje jakoś często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tuż po ostatnim update wysypał się ZWCAD 2024 ale tylko raz. Po kolejnym odpaleniu pliku nic się nie działo. Kilka godzina przepracowałem i nie było zawiechy. Jednak wcześniej nie pamiętam też, żeby ZWCAD 2023 lub 2024 kiedykolwiek mi się zawiesił mimo pracy na całkiem sporych plikach.

BTW Od jakiegoś czasu działam w ZWCAD na oddzielnych instancjach (SDI=1), bo w razie zawiechy, to tylko jeden plik jest zagrożony, gdy pracuje się na kilku plikach jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie kilka minut temu program wyłączył się samoczynnie. Odszedłem od komputera na kilka minut, w międzyczasie wyłączyły się ekrany, po uruchomieniu ekranów próbowałem coś zmienić w ZWCADZIE i program nagle wyłączył się. Nie było żadnej zawieszki programu czy informacji o krytycznym błędzie. Okno ZWCADA po prostu zamknęło się (w systemie brak śladu po nieoczekiwanym wyłączeniu). W tym konkretnym przypadku nie korzystałem z funkcji nakładek więc to raczej nie one spowodowały 'awarię'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, dmatusz3 napisał:

Jakie ślady systemowe ma Pan na myśli?

Choćby zapis plików w folderze CrashReport ( C:\........\AppData\Roaming\ZWSOFT\ZWCAD\2024\en-US\CrashReport ).
Po nieoczekiwanym zamknięciu się programu w folderze nie pojawił się żaden nowy raport.
Program po prostu wyłącza się/znika z ekranu. Nie ma żadnej zawieszki, zacinki ani informacji, że jest lub był jakiś problem.

W innych przypadkach w przeszłości program informował o zapisie raportu i w podanym przeze mnie folderze zapisane były nowe pliki (z datą pokrywającą się z błędem krytycznym).


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zobaczyć czy w  aplikacji "Podgląd zdarzeń" jest jakiś ślad.

image.png

 

W menu Dzienniki systemu Windows --> Aplikacja

image.png

 

Być może tutaj będzie jakaś informacja?

Z Pana opisu wynika, że komputer włączył wygaszacz ekranu (być może przeszedł w tryb oszczędzania energii) co mogło spowodować odłączenie klucza USB z licencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie