Skróty klawiszowe ZwCad vs AutoCad PL


dembi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Do tej pory rysowałem sobie w AutoCadzie PL. Bardzo często używałem skrótów klawiszowych (L - linia, WL - wymiar liniowy, WA - warstwa itd. itp.)

Po ściągnięciu ZwCada 2007 PL byłem bardzo miło zaskoczony jego bliźniaczym podobieństwem do AutoCada.

Jednak bardzo brakuje mi skrótów klawiszowych znanych z AutoCada PL (nie będę ukrywał - wk... :( mnie to niemiłosiernie), a angielskich skrótów nie znam (nie były mi potrzebne).

W związku z tym mam kilka pytań, a w zasadzie dwa pytania:

1) Czy w ZwCad 2008 PL będą polskie skróty klawiszowe znane z AutoCada PL ?

2) Jeżeli nie będzie takich skrótów, to gdzie trzeba grzebać ( w którym pliku), żeby zrobić sobie takie skróty?

Pomóżcie, bo znowu uczę się rysować za pomocą ikonek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planujemy wprowadzić w przyszłości polskie skróty klawiaturowe.

Myślę, że nastąpi to pod koniec marca.

Natomiast ZwCAD potrafi wczytać pliki ze skrótami w dwóch formatach:

- własnym - pliki *.ica

- z Acada - pliki *.pgp.

Aby dotrzeć do opcji importu należy wejść w menu Narzędzia-->Dostosuj-->Aliasy oraz kliknąć IMPORT.

Następnie należy wskazać odpowiedni plik do importu.

W tym samym oknie narzędziowym (Narzędzia-->Dostosuj-->Aliasy) można także definiować własne skróty klawiaturowe.

Pozdrawiam

Dariusz Matuszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie skrótów ZWC jest wg mnie bardzo dobry. Włsne lisp'y CAD'owskie z AC2000 na żywca włożyłem do katalogu ZWC i działa rewelacyjnie ze wszystkimi, może prawie, bonusami zarządzającymi kalkami - to znacznie lepiej niż AC LT.

Tylko jedna funkcja kuleje - gdy wybieram kalki które mają pozostać na ekranie (u mnie akurat skrót LL) pierwsza, a komendę "pokaż obiekt" wybiera się i pozostaje, lecz wskazywane kolejne, na komendę "pozostałe" , niestety nie wskazują się i wygaszają.

Ze skrótami w polskim AC nigdy nie miałem do czynienia, ale może da się podobnie zapakować własne lispy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest lepiej (prościej) niż w AutoCAD Edytor do skrótów jest tak prosty i czytelny że bardziej się nie da

Bez problemu mozna zaimportować wszystkie skróty do ZWCAD bezpośrednio do programu z pliku pgp ale...

pamiętajcie że nie ma czegoś takiego jak polskie skróty ;)

Są polskie komendy i są angielskie a do nich sami sobie piszemy skróty czy tez aliasy jak tam zwał. Do polskiego autocada tez nie wrzucimy jednym ruchem angielskich poleceń i skrótów a w druga stronę jeszcze gorzej. W polskim jak wiemy wystarczy podkreślnik aby mieć angielskie polecenie.

Tutaj jest angielska wersja i polskich poleceń zarówno AutoCAD jak i ZWCAD nie zobaczy bo niby skąd ma je znać?

Jak nie rozpozna poleceń to tym bardziej skrótów.

Z angielskimi natomiast śmiga to doskonale. Warunkiem musi być to że komenda w Auto i ZW jest taka sama.

Myślę ze jak będzie polski to po spolonizowaniu komend skróty też się spolonizują.

PS

Komend jest ok 250 tak, że przy tym edytorku w godzinę można samemu sobie dopisać skróty Mogą być takie jak w polskim do angielskich komend ZWCAD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

nie wiem jak u innych ale u mnie przy imporcie aliasów, wgrywane są nowe aliasy i pozostawione stare. kompletny miszmasz, aby było Ok trzeba wywalić wszystkie stare aliasy jeden po drugim (nie da się tego zrobić kompleksowo ctrl_a), albo przeedytować ponownie wszystkie skróty, zapominając o nieprzydatnej opcji "import"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.