banseno

Użytkownik forum
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez banseno

  1. Pracuję sobie w AutoCADzie kilka lat ale nigdy nie udało mi się tego typu wypełnień wydrukować używając stylu monochrome.ctb W AutoCADzie gradient też się drukuje w kolorze niezależnie od ustawień. Prawdopodobnie ustawienia są tylko trzymane dla wektorów a wypełnienie jest traktowane jak raster i drukowane w kolorze. Pozostaje ustawić w sterowniku drukarki wydruk w odcieniach szarości i będzię z głowy.
  2. Kazdy producent robi oprogramowanie dla kasy. Ot i filozofia. Chcemy kupic program bo jest fajny to prosimy producenta. jezeli producent BestCAd otrzyma kilka kilkadziesiąt maili od użytkowników ZWCAD z prośbą o wersje na ten program to se przeliczy koszty i zyski i stworzy taką kompilację lub nie. jeżeli chcecie nakładki to piszcie do producentów i mówcie tutaj o tym a wtedy bedzie łatwiej. dystrybutor programu np ZW jest sam i inii producenci nir muszą mu wierzyć i np stworzyć nakładki tylko dlatego że o to poprosi. Proces tworzenia softu jest długi i taka firma jak Budkom musi mieć na to kasę, czyli jeżeli już coś jest to tez trzeba to wspierać aby się rozwijało bo to tez wymaga pieniędzy. Uwagi trzeba zgłaszać i napewno programy będa się rozwijać. Polityka Autodesk jest dużo bardziej skąplikowana niż tutaj przedstawiono ,ale nie ma co jej analizować. Obecnie maszyna Autodesku jest najlepiej funkcjonującą na rynku CAD i nic nie zapowiada aby było inaczej. Chcemy nakładek na ZWCAD to piszmy do producentów. Z informacji które ja posiadam to koszt adaptacji istniejącej nakładki na AutoCAD wynosi ok. 15-30k to sobie przeliczmy. Jeżeli nakładka kosztuje 1000 PLN producent musi uznać że koszt musi mu sie zwrócić po ok 20-50 licencjach sprzedanych na ZW. Jeżeli to zaakceptuje to beda kolejne nakładki. Nakładka której używam CP-System jest robiona na kilka intelicadów.
  3. Jakie powierzchnie chcemy liczyc i w jaki sposób, to może cos poradzę?
  4. Obecnie jest lepiej (prościej) niż w AutoCAD Edytor do skrótów jest tak prosty i czytelny że bardziej się nie da Bez problemu mozna zaimportować wszystkie skróty do ZWCAD bezpośrednio do programu z pliku pgp ale... pamiętajcie że nie ma czegoś takiego jak polskie skróty ;) Są polskie komendy i są angielskie a do nich sami sobie piszemy skróty czy tez aliasy jak tam zwał. Do polskiego autocada tez nie wrzucimy jednym ruchem angielskich poleceń i skrótów a w druga stronę jeszcze gorzej. W polskim jak wiemy wystarczy podkreślnik aby mieć angielskie polecenie. Tutaj jest angielska wersja i polskich poleceń zarówno AutoCAD jak i ZWCAD nie zobaczy bo niby skąd ma je znać? Jak nie rozpozna poleceń to tym bardziej skrótów. Z angielskimi natomiast śmiga to doskonale. Warunkiem musi być to że komenda w Auto i ZW jest taka sama. Myślę ze jak będzie polski to po spolonizowaniu komend skróty też się spolonizują. PS Komend jest ok 250 tak, że przy tym edytorku w godzinę można samemu sobie dopisać skróty Mogą być takie jak w polskim do angielskich komend ZWCAD