ActiveSelectionSet


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - czy ja coś robię nie tak czy to jakiś bug. Chcę napisać procedurę która po uruchomieniu albo zrzuca współrzędne zaznaczonych linii, albo jeśli zaznaczenia nie ma zaznacza wszystkie elementy i zrzuca wszystkie:

Sub GetAllElements()

Dim theSS As ZwcadSelectionSet

Dim theE As ZwcadEntity

Dim theDeleteSelection As Boolean

'Set theSS = Thisdocument.ActiveSelectionSet

'Set theSS = Thisdocument.SelectionSets.Item(Thisdocument.SelectionSets.Count - 1)

If theSS.Count = 0 Then

theSS.Select zcSelectionSetAll

theDeleteSelection = True

Else

theDeleteSelection = False

End If

If theSS.Count > 0 Then

For Each theE In theSS

ProcessCurrent theE

Next

End If

If theDeleteSelection Then theSS.Clear

End Sub

Set theSS = Thisdocument.ActiveSelectionSet - działa loteryjnie. Od czasu do czasu jest błąd "Method 'ActiveSelectionSet' of object 'IIcadDocument' failed". Drugi sposób działa. Problem mam jednak inny - nawet jeśli przed uruchomieniem procedury zaznaczę elementy to theSS.Count zawsze jest 0 !!! Czy to tak powinno być ?

Wersja 2011.10.30(17176)

b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosultujemy sprawę z Producentem ZWCADa. Co udało się dotychczas ustalić, to aby pobrać zbiór wskazanych elementów można posłużyć się następującą funkcją.

Sub Example_ActiveSelectionSet()
   Dim sset As ZwcadSelectionSet
   Set sset = Thisdocument.SelectionSets.Item("*ACTIVE")
End Sub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosultujemy sprawę z Producentem ZWCADa. Co udało się dotychczas ustalić, to aby pobrać zbiór wskazanych elementów można posłużyć się następującą funkcją.

Sub Example_ActiveSelectionSet()
   Dim sset As ZwcadSelectionSet
   Set sset = Thisdocument.SelectionSets.Item("*ACTIVE")
End Sub

Za pierwszym razem ten sam błąd ("... failed"). Potem zniemiłem na ActiveDocument i zadziałało (w sensie że nie wywaliło wyjątku). Potem przywróciłem ThisDocument i zadziałało ...

W KAŻDYM RAZIE ZA KAŻDYM RAZEM sset.Count = 0 !!!! CZYLI NIE DZIAŁA !!!

Coś mi się zdaje że stabilne / wytestowane środowisko to to nie jest.

Dzisiaj zaczynam testy na BrisCAD'zie zobaczymy jak to jest u konkurencji.

b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panie bobik,

nie wiem na ile Pan zapoznał się z postami na forum, ale wyraźnie niezbyt dokładnie.

Łatwo idzie zauważyć, że z racji prac nad zupełnie nową postacią ZwCAD'a przez firmę ZwSoft (w Chinach), to możliwość pojawienia się poprawek tudzież aktualizacji do obecnych wersji, jest po prostu znikoma...

Dlatego też, podałem linka do firmy, która prawdopodobnie jest wstanie Panu pomóc niemalże od ręki.

Może Pan również spróbować obejść temat i znaleźć po prostu alternatywne rozwiązanie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zapoznawałem się pod kątem czasu oczekiwania - raczej zakładałem zdroworozsądkowe podejście do zagadnienia supportu.

Co do firmy - faktycznie ktoś próbował pomóc ale problem jak był tak jest. Rozwiązanie jedyne to zmiana podejścia co w moim przypadku nie wchodzi w grę.

Ciekawy jestem czy support innych programów tej klasy jest na takim samym poziomie.

W sumie dostrzegam taką tendencję w przypadku kilku producentów - czyli pęd do wydawania kolejnych wersji. Różnica jest jednak taka, że to co wychodzi jest dobrze wytestowane.

No nic, niewątpliwie ZWCAD nie będzie platformą którą bym komukolwiek polecał.

b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę się nie deklarować tak mocno :wink:

Cały program jest przerabiany, jak również VBA jest nieco zmieniane (głównie pod kątem wydajności i obsługi pamięci). Z tego powodu nie możemy już wrócić do poprzedniej wersji.

W ciągu kilku dni ogłosimy oficjalnie, jak będzie wyglądał dalszy rozwój programu.

Nie chcę publikować niepotwierdzonych informacji, co do czasu, oraz zawartości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie