Menadżer warstw - problem z wyświetlaniem z użyciem filtrów [Rozwiązany]


Recommended Posts

Już tłumaczę o co chodzi. Mam ustawione w menadzerze filtry np konstrukcja, technologia etc. i one wyświetlaja się w zależności od tego co chcę mieć na monitorze w przestrzeni modelu. Natomiast chciałabym mieć możliwość z poziomu arkuszy ustawić konkretny rysunek na podstawie tego filtra czyli np na jednym arkuszu mieć np. konstrukcję , na drugim technologię, etc żeby móc to wydrukować, tak jak mam możliwość wyboru ( w oknie drukowania) przestrzeni papieru, stylu wydruku .

 

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, czarnula_100 napisał:

Natomiast chciałabym mieć możliwość z poziomu arkuszy ustawić konkretny rysunek na podstawie tego filtra czyli np na jednym arkuszu mieć np. konstrukcję , na drugim technologię, etc żeby móc to wydrukować, tak jak mam możliwość wyboru ( w oknie drukowania) przestrzeni papieru, stylu wydruku .

 

Myślę, że to może pomóc w powyższych ustawieniach drukowania poszczególnych warstw w poszczególnych arkuszach:
(od około 29/30 minuty jest info o mrożeniu warstw w poszczególnych rzutniach)

 

Edited by Chris
Link to comment
Share on other sites

Obejrzałam film i jest to właśnie to o co chodzi tyle że , czy nie dałoby sie w przyszłości?!  tego uprościć  tak, żeby nie dublować pracy, bo ja w każdej rzutni muszę teraz włączać i wyłączać te warstwy które nie chcę aby były drukowane, natomiast lepszym rozwiązaniem byłaby możliwość zastąpienia tego jedną funkcja - "drukuj wg filtra z menadżera warstw" i możliwość wyboru np właśnie tego filtra który mi odpowiada do wydruku w danym arkuszu, w danej rzutni  

Clipboard_02-16-2024_01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Chyba po pana podpowiedziach znalazłam rozwiązanie o które mi chodziło. 

Trzeba kliknąć w rzutnię dwa razy (czyli wejść do przestrzeni modelu z poziomu arkusza) i tam wybrać w menadżerze warstw konkretny filtr!

Działa :-) bez zamrażania warstw w bieżącej rzutni . 

Link to comment
Share on other sites

Wyłączenie warstw w danej rzutni spowoduje, że one się wyłączą wszędzie. Natomiast zamrożenie warstw w konkretnej rzutni spowoduje, że operacja wyłączenia warstw będzie miała zastosowanie tylko w danej rzutni. Oznacza to, że w każdej rzutni mogą być wyświetlone inne warstwy :)

Link to comment
Share on other sites

ale właśnie nie chodziło o te wyłączone tylko te włączone ! Ja zakładając filtr w menadżerze warstw wybieram te warstwy które chcę żeby się wyświetlały w przestrzeni modelu i właśnie (w przestrzeni arkusza) też chciałam żeby mi się te konkretne warstwy wyświetlały żebym mogła je wydrukować stąd moje wcześniejsze pytanie czy jest taka funkcja która pozwala na drukowanie z ustawień filtra. 

reasumując jest ok , tak jak chciałam żeby było i nie trzeba "odkrywać Ameryki" 😉

Link to comment
Share on other sites

  • dmatusz3 changed the title to Menadżer warstw - problem z wyświetlaniem z użyciem filtrów [Rozwiązany]
  • dmatusz3 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.