Uruchamianie nakładek


Rekomendowane odpowiedzi

Chcielibyśmy zmienić sposób uruchamiania naszych nakładek.

Do tej pory dodawaliśmy wpis do pliku startowego ZWCAD, który za każdym razem ładował aplikacje.

Teraz po instalacji np. ZWToolbox (z tego wątku) powstanie nowa ikonka, która uruchomi ZWCAD razem z nakładką. 

image.png

 

Jeśli uruchomimy program CAD z ikony ZWCAD, zostanie wczytany "czysty" program bez nakładki.

Jeśli klikniemy w ikonę ZWToolbox, uruchomi się ZWCAD wraz z nakładką.

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klikniemy w ikonę pliku dwg to otworzy się ZWCAD bez aktywnej nakładki.

W każdej chwili podczas pracy możemy uruchomić nakładkę klikając jedną ikonę "Wczytaj" na wstążce (obrazek poniżej).

image.png

 

Podczas pracy wygląda to mniej więcej tak jak na animacji poniżej.

image.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem jednej ikony do programu, droga sprawa ja na pulpicie nie mam żadnej ikony do programu a te ważniejsze mamy w głównym menu w11 lub na pasku na dole.

Zainwestowałem w zakup i chce mieć nakładki od razu więc pomysł czysty zwcad lub z nakładką nie jest to dobry pomysł. lepiej zrobić dodatek który odpali czystego zwada a nakładki wczyta z dedykowanego przycisku. To już mi bardziej by pasowało.

Generalnie zmiany zmogą być ale niech użytkownik ma wybór pełnej integracji nakładek (czyli tak jak jest teraz)  lub drugiej wersji proponowanej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2024 o 14:00, wedzik napisał:

Skąd taki pomysł wczytywania?

ZWToolbox ma specjalne panele, w którym są wylistowane wszystkie bloki, atrybuty i grupy w rysunku.

image.png

 

Spotkaliśmy się już osobami, które pracują w ZWCAD z dużymi plikami dwg rzędu kilkuset MB, z dużą ilością bloków.

Przy otwieraniu takiego pliku projektowego jest potrzebny dodatkowy czas na wylistowanie wszystkich bloków i grup w panelu.

Przy tym nowym sposobie uruchamiania otworzy się "czysty" ZWCAD bez paneli co przy dużych plikach może zaoszczędzić czas.

Zawsze jednak możemy jednym kliknięciem załadować nakładkę.

 

W dniu 12.02.2024 o 09:17, Mery napisał:

Co w przypadku, gdy posiadamy więcej niż jedną nakładkę UISzansa?

Każdą nakładka ma swoją ikonę na pulpicie oraz na początku wstążki ma swoją ikonę do uruchomienia.

Wystarczy kliknąć pierwszą ikonę we wstążce i załadują się wszystkie funkcje nakładki.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby w bardzo prosty sposób samemu utworzyć swoje skrypty startowe (opowiem o tym później) aby po kliknięciu jednej ikony wczytało się kilka aplikacji.

Poniżej zamieszczam małą animację gdzie uruchamiam ZWCAD z "czystej" ikony a następnie ładuję ZWTraffic i ZWToolbox.

image.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że odpalam czystego ZWCADA a dodatkową ikoną wczytuję nakładkę kiedy chcę podczas pracy z programem? Jeśli tak to podoba mi się ta wersja, lepsza nić kolejna ikona odpalającą ZWCAD z jedną wczytaną nakładką.

 

A odnośnie nakładek mam pytanie, czy to normalne że jak odpalam ZWCADA to zawsze w otwartym oknie mam jako temat przewodni panel nakładki u mnie jest to nakładka do zarządzania blokami. Wolałbym by było to okno narzędzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie