Podpisany cyfrowo podkład PDF


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obawiam się, że ZWCAD nie ma wbudowanego mechanizmu do weryfikacji podpisów cyfrowych w podkładach PDF.

Wygenerowałem sobie rysunek, podpisałem go cyfrowo i przeprowadziłem testy zarówno w ZWCAD jaki i AutoCAD LT 2023.

Pomimo, że zatwierdziłem podpis w przeglądarkach PDF i tam te podpisy świecą się zielono, to zarówno ZWCAD jak i AutoCAD wyświetlają pytajnik w podpisie.

Spróbujemy jeszcze popróbować z importem certyfikatu na stałe do magazynu użytkownika lub komputera lokalnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już tak robiłem, licząc, że jeżeli wczytam certyfikat do głównego magazynu to ZwCAD tam zajrzy i zweryfikuje podpis. Niestety chyba ZwCAD tego nie potrafi :(. Kłopot jest taki że pytajnik może wzbudzić kontrowersje w organie w kwestii ważności mapy jako podkładu ponieważ przepis mówi że PZT należy wykonać na aktualniej mapie do celów projektowych. Podpis gwarantuje że mapa nie została w między czasie zmieniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiemy się czy można zapisać do magazyny ZWCAD certyfikat z pliku PDF.

Natomiast jeśli potrzebuje Pan do wydruku plik PDF ze zweryfikowanym podpisem, to można ewentualnie (choć wiem, że to może być kontrowersyjna metoda) zrobić to w taki sposób:

  • Otworzyć PDF w Adobe Acrobat Reader.
  • Zweryfikować podpis.
  • Wydrukować na takim samy arkuszu.
  • Podpiąć tak wydrukowany PDF do ZWCAD.
  • W oknie _xref wygasić do wydruku ten bez weryfikacji.

image.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie