ZWTraffic. Sumaryczne zliczanie powierzchni


kruszynski

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

7. Czy w ZWCAD 2022 istnieje możwliwość sumarycznego zliczenia powierzchni wszystkich malowanek? Dla przykładu: Wyłączam wszystkie warstwy które nieobejmują oznakowania poziomego, następnie zaznaczam wszytsko i we właściwościach mam rzeczywistą powierznię? Tak działało to np. w Microstation. Wiem, że istnieje zestawienie oznakowania poziomego, ale mam świadomość, że coś może nie zostać ujęte w zestawieniu jak np sytuacja opisana w pukcie 1 i wtedy przedmiar jest nieprawdziwy.

@Crea00 A czy rozwiązanie analogiczne do tego byłoby intersujące?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie opracujemy zestawienia powierzchni malowanych.

Malowanki jednak mogą być w różnych kolorach: niebieskim, zielonym, czerwonym, żółtym.

Czy każdy kolor ma być osobno użyty w zestawieniu? Czy określa się to na projekcie w inny sposób?

Dla przykładu koperta dla niepełnosprawnych.

image.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

·         Pokazanie w opisie oznakowania wymiarów miejsc parkingowych – bardzo fajna opcja, duże ułatwienie dla wykonawców oznakowania w terenie,

·         Podział powierzchni ze względu na kolor: też jest to przydatne, nie wszyscy zarządcy dróg tego wymagają – z pewnością przydatne do przedmiarowania robót.

·         Oznakowanie poziome w przedmiarach wykazuje się pod jedną pozycją wskazująć sumaryczną powierznię w m2.Zaproponowane rozwiązanie analogiczne do modułu labeling_2023 byłoby bardzo fajne. Tylko moduł musiałby uwzględniać przeliczniki dla każdego z typów linii tak aby prawidłowo zsumować powierznię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie