ZWCAD 2023 SP1 - blok


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

ZWCAD 2023 PRO EN vernum = "23.10_2022.08.18(#8543-b06ee8b7695)_x64" (read only)

Czy ktoś ma też problem z wyświetlaniem zaktualizowanego bloku po zmianie wykonanej za pomocą polecenia REFEDIT??
Opis występowania problemu. Działam na kilku otwartych plikach, program od dłuższego czasu otwarty, pliki DWG małe lub średniej wielkości (od 1 do 15MB).
Wybieram blok, edytuję go wprowadzając zmiany i zapisuję zmiany (np. belka zostaje rozciągnięta o 100/200mm). Zmiany po zapisaniu nie są wyświetlanie, ale blok uległ zmianie, ponieważ nie mogę złapać linii, która jest wyświetlana (blok wyświetla się jak przed zmianami), tylko linia jest w miejscu przesunięcia. Niestety jest to niewidoczne na ekranie. Po wejściu w blok (dwuklik; edycja za pomocą REFEDIT), blok wyświetla się prawidłowo czyli tak jak został zmieniony. Ponowna próba zapisu bloku i niestety wyświetla się blok przed zmianami...
Po zapisaniu pliku i ponownym uruchomieniu rysunku blok wyświetla się prawidłowo.

Początkowo myślałem, że dotyczy to tylko jednego pliku DWG, ale niestety błąd powtarza się również w innych rysunkach (zupełnie inne pliki DWG).

Po uruchomieniu programu przez jakiś czas REFEDIT i zapisywanie zmian działa prawidłowo, próbowałem powtórzyć ten błąd po otwarciu pliku i nie udało mi się.
Przy następnej okazji postaram się przygotować nagranie z ZWCADa przedstawiające opisany problem.


Pamiętam, że już kiedyś był taki problem we wcześniejszych wersjach programu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się nagrać błąd wyświetlania bloku, niestety nie mogę wstawić pliku bo limit dopuszcza 4.88MB, a plik ma około 10MB...
Czy jest jakaś szansa na zwiększenie limitu załączników w postaci np. nagrań (chciałbym uniknąć wstawiania przez serwer zewnętrzny jak YT)?
 

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mamy już możliwości zwiększenia limitu.

Film niestety nie działa w mojej przeglądarce. Proszę o przesłanie filmu mailem na adres pomoc@zwcad.pl

Aktualizacja.
Film już działa, widocznie musiał się przetworzyć.

Dziękuję za informację, będziemy sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd występuje w różnych plikach.

Chyba udało mi się znaleźć procedurę na powtórzenie błędu.

Rysuję dowolny blok (np. prostokąt w pionie o wymiarach 500x3000 jednostek). Powielam blok w poziomie np. 5-krotnie w prawo.
Wybieram bloki lub blok i przesuwam np. w górę o 100/200/500 jednostek.
Po przesunięciu wybieram jeden z bloków i edytuję go poleceniem REFEDIT. Rozciągam prostokąt np. dolną krawędź w dół o np. 100 jednostek. Zapisuję zmiany.
Po zamknięciu REFEDIT i zapisaniu zmian u mnie wyświetla się blok przed zmianami, ale w tle (niewidocznym) jest blok po zmianach co potwierdza próba złapania przesuwanej krawędzi bloku (znacznik wyświetla się w miejscu, gdzie powinna być przesunięta krawędź bloku).

 

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dmatusz3 napisał:

W jaki sposób powiela Pan bloki? Funkcja kopiuj, szyk dynamiczny, zwykły szyk?

COPY.

Dodam tylko, że procedurę, która ujawnia błąd z wyświetlaniem aktualizowanego bloku powtórzyłem w nowym rysunku (nowy/czysty plik DWG).

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawmal napisał:

Przekazaliśmy do ZWSOFT.

Prośba o przypomnienie ZWSoft o nieprawidłowo działającej komendzie FAZUJ. Wiem, że można to obchodzić komendą ZAOKRĄGL, ale nie w każdym przypadku (na pewno nie tak szybko i bez dodatkowych kliknięć).
Problem z komendą zgłaszany był już chyba ponad 5 lat temu, a do tej pory FAZOWANIE 'żyje swoim życiem'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie