• 0

Edycja chmury punktów [Wprowadzono w ZWCAD 2024]


Jarek

Pytanie

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W ZWCAD 2024 planowane jest dodanie obsługi chmury punktów.

Planowana jest obsługa następujących formatów plików:

image.png

 

Pasek narzędzi do obsługi chmury punktów wygląda w taki spsoób.

image.png

 

Chmura punktów otwarta w ZWCAD zawierająca ponad 10 milionów punktów (wspomaganie sprzętowe wyświetlania włączone).

image.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do pracy z plikami zawierającymi współrzędne, czy rzędne polecamy sprawdzić nakładkę ZWGeo. Pozwala ona na import, eksport i zarządzanie punktami w przestrzeni. Więcej informacji oraz wersję testową można znaleźć na naszej stronie: https://www.zwcad.pl/ui-szansa/zwgeo.html

Również i w przypadku aplikacji ZWGeo - jesteśmy ciekawi Pana opinii odnośnie wydajności pracy i funkcjonalności tego narzędzia w projektach drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapraszamy do pobrania 30 dniowej wersji testowej:

Trial_Setup_CivilCAD_ZWCAD_10.2.30122021.exe

Aplikacja jest kompatybilna z ZWCAD 2022, 2021 i 2020 Professional

Podczas instalacji wybieramy opcję instalacji dla ZWCAD Civil 10.2

W kolejnym kroku mamy możliwość wyboru lub pominięcia kreatora ustawień.

Aby skorzystać z aplikacji wraz z ZWCAD, należy program uruchomić poprzez ikonę ZWCAD CIVIL 10.2

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Mery napisał:

Zapraszamy do pobrania 30 dniowej wersji testowej:

Trial_Setup_CivilCAD_ZWCAD_10.2.30122021.exe

Aplikacja jest kompatybilna z ZWCAD 2022, 2021 i 2020 Professional

Podczas instalacji wybieramy opcję instalacji dla ZWCAD Civil 10.2

W kolejnym kroku mamy możliwość wyboru lub pominięcia kreatora ustawień.

Aby skorzystać z aplikacji wraz z ZWCAD, należy program uruchomić poprzez ikonę ZWCAD CIVIL 10.2

 

 

 

Coś wiadomo o polskiej wersji? Orientacyjnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

temat ciekawy.

Edycję chmury punktów można w QGIS, ale jeszcze jestem zielony.

 

Może ktoś ma pomył poniższe prosto wykonać w Qgis/ ZWCAD / Nakładkach/.

1. Do celów opracowania koncepcji kanalizacji sanitarnej potrzepuje mapę geodezyjna (obszar np. 400 ha), która jest być uboga w pikiety. 

I tu pomysł, aby wykorzystanie NMT do wygenerowania warstwic i podczytania do mapy geodezyjnej otrzymanej z ośrodka.

2. Jakie dane NMT najlepiej pobierać z geoportalu ??.

3. Wstępnie, z pobranych danych z  geoportalu wygeneruje warstwice w QGIS ( opisuje graficznie warstwice), ale generując je do DXF znikają opisy warstwic, oraz przy próbie zmiany układu geodezyjnego na 2000 pozostaje stary układ.

4. Wiem że to są dane obarczone błędem, ale do celów koncepcyjnych są wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 21.05.2022 o 10:48, benek222 napisał:

temat ciekawy.

Edycję chmury punktów można w QGIS, ale jeszcze jestem zielony.

 

Może ktoś ma pomył poniższe prosto wykonać w Qgis/ ZWCAD / Nakładkach/.

1. Do celów opracowania koncepcji kanalizacji sanitarnej potrzepuje mapę geodezyjna (obszar np. 400 ha), która jest być uboga w pikiety. 

I tu pomysł, aby wykorzystanie NMT do wygenerowania warstwic i podczytania do mapy geodezyjnej otrzymanej z ośrodka.

2. Jakie dane NMT najlepiej pobierać z geoportalu ??.

3. Wstępnie, z pobranych danych z  geoportalu wygeneruje warstwice w QGIS ( opisuje graficznie warstwice), ale generując je do DXF znikają opisy warstwic, oraz przy próbie zmiany układu geodezyjnego na 2000 pozostaje stary układ.

4. Wiem że to są dane obarczone błędem, ale do celów koncepcyjnych są wystarczające.

Zrobiłem taki przykład do swojego projektu drogowego na próbę. Pobrałem z GEOPORTALA dane pomiarowe NMT - LIDAR do QGIS. Wyciąłem interesujący mnie obszar. W programie GEOSPATIAL ( wersja testowa ) zamieniłem współrzędne ETRF2000-PL/CS92 na ETRF-PL/CS200. Następnie wyeksportowałem w formie pliku tekstowego, który otworzyłem w programie drogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 11.05.2022 o 09:59, Mery napisał:

Zapraszamy do pobrania 30 dniowej wersji testowej:

Trial_Setup_CivilCAD_ZWCAD_10.2.30122021.exe

Aplikacja jest kompatybilna z ZWCAD 2022, 2021 i 2020 Professional

Podczas instalacji wybieramy opcję instalacji dla ZWCAD Civil 10.2

W kolejnym kroku mamy możliwość wyboru lub pominięcia kreatora ustawień.

Aby skorzystać z aplikacji wraz z ZWCAD, należy program uruchomić poprzez ikonę ZWCAD CIVIL 10.2

Czy udało się Panu zainstalować i trochę "poużywać" ZWCAD Civil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, dmatusz3 napisał:

Czy udało się Panu zainstalować i trochę "poużywać" ZWCAD Civil?

Tak. Przerobiłem nawet w wolnym czasie kilka tutoriali ze strony producenta. Dosyć ciekawa nakładka. Minusem jest jak dla mnie cena i brak polskiej wersji językowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za informacje.

Na razie nie planujemy przetłumaczyć tej nakładki na język polski z kilku powodów.

Mamy nakładkę o podobnej funkcjonalności (którą tłumaczyliśmy na język polski oraz opracowaliśmy instrukcję w języku polskim) - TcpMDT.

Wersja testowa jest tutaj https://www.zwcad.pl/pobierz/zwcad-download/nakladki/tcp-mdt/203-tcp-mdt-v8-2020/file.html

Dodatkowo do wstawiania map mamy Spatial Manager, tutaj również pracowaliśmy nad wersją polską. Wątek na forum o Spatial Manager.

Do prostszych zastosowań mamy naszą autorską aplikację ZWGeo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.