Warstwy znaków ZWTraffic v2021


Strzelba

Recommended Posts

Ostatnio przesiadłem się z v2018 na v2021 i zauważyłem, że przy samodzielnym zdefiniowaniu warstw dla znaków, program i tak tworzy automatycznie własne w-wy dla wypełnień lic. Przez to robi się  straszny chaos na warstwach. Czy jest jakiś sposób, żeby to uporządkować? Dla zilustrowania tematu przesyłam video. Z góry dzięki. Pozdrawiam, Tomasz :-)

 

Link to comment
Share on other sites

Takie rozwiązanie wprowadziliśmy jako odpowiedź na zgłoszenia Użytkowników którzy woleli inne odcienie kolorów zwłaszcza niebieskiego i jego odpowiednika w skali szarości, oraz osób, które korzystają z tych samych plików projektów na innych programach. Tam były czasem problemy z wyświetlaniem kolorów. Teraz można je łatwo przypisać na nowo jeśli coś się gdzieś źle wyświetla.

Jeśli taki stan zaciemnia sytuację. Może Pan skorzystać z filtrów warstw i wyłączyć wyświetlanie w liście tych, które przeszkadzają.

Filtry warstw.gif

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za pomoc. Wiadomo - wszystkim nie dogodzisz. Ale kiedyś było "pyk" - znaki znikały, "pyk" - znaki powracały (w całości). Teraz osiągam stan ZEN, zanim się przeklikam przez "piśąt" (50) warstw, filtrów, kolorków z osobna i czego tam jeszcze... 
I nagle "pyk" - po godzinie udało się wyłączyć warstwę znaki. Jest zabawa ;))))))

Pozdrawiam, Tomasz :)))))

Edited by Strzelba
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Warstwy są tylko jednym z mechanizmów jakiem mamy do dyspozycji. Zastanawiałem się nad tym czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem zrobić okienko gdzie moglibyśmy włączać i wyłączać znaki na podstawie jakichś kryteriów. np na podstawie stanu, ale nie tylko. Co jeszcze mogłoby się przydać? Jak z tego korzystać?
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...