nie działa funkcja "wybierz podobne" SELECTSIMILAR


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w tytule nie działa funkcja "wybierz podobne".

Wybieram jakąś linię z danej warstwy, prawym przyciskiem myszy klikam "wybierz podobne" i nie zaznaczają się pozostałe linie z tej warstwy. Dzieje się tak nie na wszystkich warstwach. Jest kilka na, które to polecenie działa. Próbowałam też zaznaczyć po kilka linii z dwóch różnych warstw i po wybraniu polecenia zaznaczała się reszta.

Bardzo często używałam tej funkcji i chciałabym żeby nadal działała. Nie chce zamiast tej używać np. Smart select itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chciałaby Pani aby po wskazaniu jakiegoś obiektu zostały wybrane wszystkie obiekty leżące na tej warstwie?

Np. na jednej warstwie mamy łuki, okręgi linie. Czy mają się zaznaczyć wszystkie typy obiektów czy takie same typy jak wskazane?

Który z tych przypadków jest dla Pani odpowiedni?

selectsimilar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pobrać sobie tego LISPa ss2.lsp przeciągnąć go na ekran rysunku.

Będzie dostępne nowe polecenie SS2.

ss2.gif

Kod źródłowy

(defun c:SS2 ()
 (setq TargEnt (car (entsel "\nSelect object on layer to select: ")))
 (setq TargLayer (assoc 8 (entget TargEnt)))
 (sssetfirst nil (ssget "_X" (list TargLayer)))
 (princ)
)

Źródło lispa https://www.cadtutor.net/forum/topic/483-need-lisp-program-to-select-all-objects-in-layer/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, to działa :)

Ale nadal nie mogę wybrać dwóch obiektów z dwóch różnych warstw i funkcją select similar zaznaczyć pozostałe elementy z tych dwóch (czy większej ilości) warstw, a na tym mi zależy. Nie działa to u mnie tylko na niektórych warstwach (tak jak to starałam się pokazać na nagraniu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie