Brak polskich znaków w metkach pomieszczeń


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę sprawdzić rodzaj czcionki z którą występuje problem i skopiować tą czcionkę z ZWCAD+ 2015 do folderu z czcionkami ZWCAD 2021.

U mnie występował problem z czcionką ROMANS.SHX
Czcionkę, w której pojawiały się polskie znaki skopiowałem z innej wersji programu (nie pamiętam czy innej wersji ZWCADA czy z innego CADA).
U mnie w ten sposób problem został rozwiązany

Czcionkę należy skopiować do folderu:
():\Program Files\ZWSOFT\ZWCAD 2021\fonts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czcionki SHX i TTF są publicznie dostępne.

Jeżeli każdy z użytkowników po wpisaniu w wyszukiwarkę, ma dostęp do nastu tysięcy pierwszych i zapewne wielokrotnie więcej drugich,

to zawsze znajdą się użytkownicy, którzy nie mają czcionek jakie mają inni.

W ZWCAD jest funkcja eTransmit, która pozwala przekazywać rysunki w całości, czyli nie tylko DWG,

ale również wszystko co do niego jest dołączone, również czcionki:

1643071556_2021-03-0510_12_07.thumb.png.cd22d61d2bc138a2c00f497db13c7123.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Adam Klaczek napisał:

Czcionki SHX i TTF są publicznie dostępne.

Jeżeli każdy z użytkowników po wpisaniu w wyszukiwarkę, ma dostęp do nastu tysięcy pierwszych i zapewne wielokrotnie więcej drugich,

to zawsze znajdą się użytkownicy, którzy nie mają czcionek jakie mają inni.

Pisząc o aktualizacji czcionek miałem na myśli te podstawowe, które instalowane są z programem.
Zgadzam się, że zawsze może znaleźć się osoba, której będzie brakowała jakaś czcionka - wtedy zgodnie z Pana radą może skorzystać z publicznie dostępnej listy.

Jeśli natomiast miałem zainstalowany program ZWCAD+ 2015, który odczytywał polskie znaki w podstawowych czcionkach (instalowanych przez program, bez dodatkowej ingerencji ze strony użytkowanika), a później wychodzi kilka nowszych wersji programu (począwszy od ZWCADa 2017 do 2021) i podstawowe czcionki nie obsługują znaków specjalnych to jest to pewnego rodzaju krok wstecz (w tej konkretnej kwestii).
Na tym forum kilkukrotnie był poruszany temat obsługi znaków specjalnych przez podstawowe czcionki. Przez kilka kolejnych wersji ZWSoft nie podmienił żadnej z czcionek w instalatorze (przynajmniej nie te, co do których były zgłoszenia).
Praktycznie za każdym razem po instalacji nowej wersji (jeśli nie odbywa się to za pomocą aktualizacji, które nie zawsze działają albo nie wszystko działa po nich prawidłowo), muszę pamiętać o podmianie pliku z podstawową czcionką. Tych plików jest znacznie więcej (choćby pierwszy z brzegu dotyczący wydruków DWG to PDF.pc5).
Gdyby ZWSoft zadbał o takie detale znacznie ułatwiłby życie użytkownikom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie