Tabele - wstawianie oknem, automatyczne


Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga do rozciągania komórek tabel.

Mam już zdefiniowaną tabelę. Wybieram dowolną komórkę zdefiniowanej tabeli i podświetlam w taki sposób, że wyświetlane są gripy. Łapię za gripa, wskazuję kierunek rozciągnięcia i podaję wartość, o którą chciałbym przesunąć gripa.
Jeśli powyższą procedurę wykonam z włączonym DYN INPUT, to program wykona rozciągnięcie tabeli we wskazanym kierunku o wskazaną wartość.

Ta sama procedura przy wyłączonym DYN INPUT nie działa. Po załapaniu gripa program podaje w wierszu poleceń: Specify the stretch point or  [Base point/Copy/Undo/eXit]:
wpisując pożądaną wartość program zamiast rozciągnąć okno przechodzi do edycji komórki i zaczyna wpisywać podawane cyfry...

Czy przed podaniem wartości rozciągnięcia powinienem coś wpisać ewentualnie przytrzymać jakiś klawisz, żeby komórka została rozciągnięta o zadaną wartość tak jak przy włączonym DYN INPUT?

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy DYN INPUT można rozciągać pojedyncze komórki (w dół/górę/lewo/prawo) co przekłada się na rozciąganie całego wiersza (jednego wiersza o zadaną wartość) lub kolumny.
W przypadku pokazanym powyżej rozciągając wiersze (DATA) rozciągane są wszystkie wiersze, a nie jeden pojedynczy, który został wybrany.

Zastanawia mnie różnica między działaniem rozciągania tabeli przy DYN INPUT włączonym i wyłączonym...
Chciałbym uzyskać ten sam efekt, ale nie włączając DYN INPUT (działam przy wyłączonym trybie DYN INPUT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie