ZWCAD 2011 Beta


Martin_S

Rekomendowane odpowiedzi

1 wniosek. Komenda Solprof:

Chodzi prawidłowo dla 1 obiektu solidowego 3D.

W przypadku zaznaczenia wielu brył przysłaniających siebie nawzajem SOLPROF nie pracuje jak w Autocad gdzie odseparowane bryły solidowe 3D przysłaniające się mają

prawidłowo wygenerowane 2 bloki linii widocznych i niewidocznych.

WNIOSEK: Nalezy uzyc przed komendą SOLPROF scalenia brył w jedną komendą UNION.

Prosiłbym o zgłoszenie do producenta by SOLPROF analizował zespół brył w oknie RZUTNI póki jest to w fazie BETA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z zainteresowaniem obejrzałem wersje 2011. Pozwolę sobie na mały komentarz.

Muszę powiedzieć, że to co zrobili programiści to NIE kosmetyczne zmiany.

POSZLI BARDZO DO PRZODU!!! Gratuluję.

1. Widać robią z ZWcada program do parametrycznego projektowania. Ciekawe opcje, choć jeszcze nie wiem jak je w swojej branży wykorzystać sensownie.

2. Tabele - bardzo mi się to podoba. Tylko jak utworzyć tabelę z poziomu LISPa? To kluczowe obecnie dla mnie pytanie. Czy ktoś mi może pomóc kierując na jakąś literaturę?

3. Field (Pole) - funkcjonalność którą zgłosiłem tu na forum do sondy o potrzebnych narzędziach. Razem z tabelą zapowiada się rewelacyjnie. Nie wiem tylko jak można wyciągać do Fielda wartości z rysunku (np. współrzędne obiektów, pole itp). Podejrzewam, że oprócz zdefiniowanych typów Field'ów, można za pomocą %<.....>% jakoś więcej rzeczy wyciągnąć... Może można jakoś do Fielda wpisać wartość parametru(zmiennej) - Jak do Field podeść w LISPie? Help me;) bo mam parę pomysłów na fajne narzędzia :) :)

4. MLeader - Przydatna bardzo dobrze zrobiona funkcjonalność. A może ktoś wie, czy można "doczepić" MLeader do konkretnego obiektu, tak, żeby np. przy przesunięciu obiektu przesuwał się również MLeader?

5. SolProf - Dla mnie nie ma znaczenia (do mojego 3D są lepsze całe aplikacje), ale pewnie komuś się przyda

Cieszę się z nadchodzącej wersji 2011!

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę przekazać programistom uwagi dotyczące tabel i field:

1. mogliby dodać jeszcze jeden separator cyfr przy wyświetlaniu tysięcy: SPACJĘ! Jest kropka, przecinek, apostrof... jeszcze spacja żeby wyglądało to tak: 1 000

2. Znak waluty. Powinno móc się, oprócz tych już predefiniowanych ($, EUR itp) podać własny, np. zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numeracje zaczynam od cyfry 7 aby zachować ciągłość z innym wątkiem na forum http://forum.projektuje.net/zwcad-2011-vt376.htm

7. SOLPROF - potwierdzam, problem opisaliśmy i zgłosiliśmy już do producenta.

8. Jesteśmy w trakcie ściągania informacji odnosnie tabel w LISP.

9. Również punkt 5. w FIELDS - czekamy jeszcze na informacje od producenta.

10. Mleader - postaramy się sprawdzić jak to zrobić.

11. Separator - sugestia zgłoszona do producenta

12. Symbol waluty - sugestia zgłoszona do producenta

13. Śledzenie po obiektach - z moich testów wynika, że funkcjonalność została dodana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

1. Jak i czy można wyłączyć podświetlanie obiektów po najechaniu kursora. Działa trochę dziwnie zmieniając kolejność (draw order) wyświetlania poszczególnych obiektów. Najbardziej jest to dokuczliwe gdy mamy wiele wypełnień typu solid np. na projektach zagospodarowania terenu.

2. Brak trybu Pan przy podglądzie wydruku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas wydruku do PDF znikają bloki kot wysokościowych, natomiast tekst bloku jest widoczny na wydruku.

Rysunkowe przedstawienie koty wysokościowej po rozbiciu jest widoczne na wydruku PDF.

Dzieje si eto takze z innymi blokami. Bloki zawierające rysunek i tekst - drukuje tylko tekst.

Bloki atrybutowe zawierające okrąg (symbol kółka wokół Nr preta) takze nie drukują kółka, tylko tekst atrybutów w bloku.

W wersji 2009i i 2010 jest bez problemów.

Prosze o zgłoszenie tego problemu w ZWSoft,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tej nocy wstawiłem na serwer nową kompilację ZWCAD 2011 beta.

Rozwiązany w niej jest (podobno - nie sprawdzałem) problem z porządkiem wyświetlania.

Proszę o sprawdzenie czy w tej wersji problem dalej istnieje

Wersja PL http://www.zwcad.pl/download.php?program=beta2011pl&forum

Wersja ENG http://www.zwcad.pl/download.php?program=beta2011en&forum

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplilacja

Wersja ENG http://www.zwcad.pl/downl...eta2011en&forum

rozwiązała problem z wydrukiem bloków, dziękuję za szybką interwencję i pomoc. :mrgreen:

Jesli chodzi o komende SOLPROF... naprawa jest poważna i pojawi sie w patchu po wersji 2011.

http://classic.zwcad.org/Forum/forum_posts.asp?TID=949&PN=1

"Posted: Today at 03:07

Dear MartinS,

We have already found this problem in ZWCAD 2011, since the change will be large, so we will fix the problem after ZWCAD 2011 official release. Such as in next patch.

Thanks for your feedback and understanding!

Daniel

Admin Group

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.zwcad.org/download_list.php raczej bym poczekał na oficjalnym katalogu download do grudnia.

W/w skompilowana wersja ENG jest ok.

Mimo ze zdazało mi sie ze po dluzszym czasie pracy na pliku takie coś że "gripy" - "chwytaki" tracą aktywnosc i nie sposób na nie wdepnąć i przesunąc w inne miejsce. Ale to sporadycznie. Generalnie jestem zadowolony z 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z gripami jest nadal. Po uaktywnieniu ich na linii lub dowolnym obiekcie pojawiają sie standardowo jako granatowe kwadraciki, aby je zmodyfikować do zmiany położenia powinny sie po uaktywnieniu-zaznaczeniu wyświetlić na czerwono. Nic takiego nie ma miejsca, zaznaczanie myszką nie działa. Objawia sie to dość regularnie, po dłuższej pracy na danym pliku.

Inne komendy typu stretch działają na linie i inne obiekty (gripy wpadają w wirtualne zaznaczenia pól i można modyfikować, przesuwać itp.).

_VERNUM = "2010.11.04(15866)" ZWCAD2011Beta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelowanie 3D problem:

Utworzony blok z bryły solidowej ma po wstawieniu na rysunku startową skale

X=1 Y=1 Z=1 tak jak został zapisany. Po rozbiciu z bloku staje się bryłą solidową.

Po przeskalowaniu np. po osi Z np. skala po Z = 5.75 wydłuża blok o 5.75x

Brak możliwości rozbicia bloku do bryły solidowej po zmianie skali bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Formuły mozna w EXCELU. Wyniki z tabelą można zaimportować do ZWCADA.

Jeśli ktoś używa a z Calca mimo zapisu w formacie xls nie potrafi zaimportować no bo nie widzi Excela.

Często potrzebna jest tabela z prostą funkcją + czy x była by to niebywała dogodność. A jak coś bardziej skomplikowanego no to excel.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excel, hmm? Zastanawia mnie jak dużo osób używających Zwcada używa Excela? Ja na pewno nie. Nie wydałem niepotrzebnie pieniędzy na zbyt drogiego Acada i nie kupiłem M.O. Darmowy openoffice jest wystarczająco dobry pod warunkiem, że umie się go używać. Zastanawiam się więc dlaczego Zwcad importuje tabele tylko z Excela, a z Calca już nie (nie sprawdzałem czy tak jest, zakładam że krzysztoff pisze prawdę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

długo używałem OpenOffice, jednak bardzo brakowało mi korespondencji seryjnej.

Tutaj nie mam jak sprawdzić bo mam Excela.

Postaram się jutro zrobić próbę z Open Office

Być może chodzi o bibliotekę.

Może przeglądarka Excela by dała rade?

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=1CD6ACF9-CE06-4E1C-8DCF-F33F669DBC3A&displaylang=pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.