Polecenie Płat (Slice)


Piters

Recommended Posts

Witam na forum.

Używam ZWCAD w wersji 2010 prof PL i mam problem z poleceniem płat (slice). Gdy chcę przeciąć bryłę po płaszczyźnie XY to ZWCAD tnie mi po płaszczyźnie YZ (dokładnie wyskakuje pytanie o punkt na płaszczyźnie YZ a powinno być XY). Jak mu zapodam, żeby dzielił po YZ to znowu chce dzielić po ZX.

Podanie ZX nie powoduje już nic, bo nie przyjmuje tego parametru.

Czy jest możliwość zrobienia, żeby ta funkcja działała normalnie?

Czy w angielskiej wersji jest tak samo. Parę lat temu miałem kurs na AutoCAD i wiem, że tam to działało bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

Wcześniej używałem wersji 2010 która wyszła jako pierwsza, teraz mam tą najnowszą z sierpnia tj. 2010.08.30 którą zainstalowałem, bo myślałem że problem został już rozwiązany - ale niestety nie.

Wcześniej miałem 2009 ale miałem mozliwość upgrade darmowo do 2010.

Jak sprawdziłem w 2009 mam to samo. Nie pamiętam czy działało tam to kiedyś normalnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Witam, Mam podobny problem z wersja 2011 PRO (2011.02.28 (16649))

1. Nie chce zaznaczać obiektu po uruchomieniu polecenia

2. Albo nie przecina wcale elementu, albo tnie inną płaszczyzną niż wybrana.

Czy do mojej wersji też można zaimplementować analogiczną bibliotekę .dll która usunie ten problem?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, działa poprawnie. Niestety nadal mam problem z wybieraniem obiektów. Dodam, że są to elementy 3D zaimportowane z pliku *.sat. Czy można coś na to poradzić? Po uruchomieniu polecenia, kiedy próbuję wskazać obiekt do przecięcia pojawia się polecenie "Przeciwległy narożnik". Próba zaznaczenia obiektu oknem nie działa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W pliku, który Pan przesłał większość elementów to bloki. W poleceniu SLICE można wybrać jedynie bryły. Bloki przed utworzeniem przekroju należy rozbić. Dopiero wówczas jest możliwość tworzenia przekroju. W wysłanym pliku są jeszcze bolce - bryły ale bez grubości. Przyznam, że nie spotkałem się jeszcze z takimi konstrukcjami, proszę o informacje jak można utworzyć takie bryły?

Link to comment
Share on other sites

A co to są bloki? Jeśli tworzę element, który ma mieć różne otwory, to muszę go zrobić z płaszczyzn, żeby nie był pusty w środku (nie składał się z samych ścian). Wyciągam po okręgu i jest. Bryła bez grubości, czyli co? Same ściany? Może była wyciągnięta Polilinia..? Właśnie z wyciągnięcia polilinii dostawałem wydmuszki..

Link to comment
Share on other sites

Blok to jest coś trochę podobnego do grupy. Jest jeden obiekt składający się z wielu innych - dowolnych i w dowolnej ilości. Można taki blok wielokrotnie wstawiać do rysunku, jako kopie z dużą oszczędnością zasobów.

Z tym wyciąganiem po okręgu to właśnie jest puste w środku czyli wydmuszki, powinien Pan wyciągnąć okrąg na wysokość albo po ścieżce z linii, a nie linię wyciągać po okręgu bo wtedy wychodzą same ściany. Może być wyciągnięta polilinii - jeśli będzie zamknięta, wówczas wyjdzie nam bryła pełna w środku

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam,

Dokonałem aktualizacji ZWCAD 2011 PRO do wersji 2011.06.30 (16923), ponownie nie działa operacja "slice", dodatkowo nie można wykonać zaokrąglenia lub fazowania brył 3D. Czy w tym wypadku również można przygotować korygującą problem bibliotekę UIR?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"2011.10.30(17176)"

działa tylko w ograniczonym zakresie tzn. jeżeli podam trzy konkretne punkty to przetnie prawidłowo. Jeśli chciałbym zastosować cięcie względem płaszczyzne to już odmawia współpracy. W ogóle nie przyjmuje komend, wraca do żądania 3 punktów.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.