atrybuty wyrównanie tekstu


alf

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy przypadek.

Myślę, że najłatwiejszym sposobem byłoby przygotowanie LISPa który to zrobi.
Zastanawia mnie jak powstała taka sytuacja. Czy tak wstawia jakaś nakładka? czy inne microstation?
W załączonym przykładzie widać, że tylko jeden atrybut został przesunięty. Dlaczego? Jak taki LISP miałby rozpoznawać które atrybuty przenosimy, a które zostają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie to oglądnąłem i wg mnie oba atrybuty w różnych blokach dostawały różne pozycje. Tyle tylko, że RZD jest puste.

image.png.026777127d528251ca5a885d4e2af41f.png

Być może LISP, który to ogarnia mógłby albo na sztywno obrabiać jeden konkretny atrybut z definicji konkretnego bloku albo posiadać okienkowy UI pozwalający na wybór atrybutu, który należy przemieścić. Uniwersalne i "sprytne" narzędzie raczej nie będzie trywialne. Ciekawe ćwiczenie programistyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wszystkiemu winny jak zwykle geodeta... ;-0. A z tego czesc atrybutow z rzednymi rozbita do bloku i textu.. istny bajzel. I jak z tego szajsu potem model??.

na razie znalazlam inne rozwiazanie, nieco na okolo: wylowilam te atrybuty , wyexportowalam innym nazrzedziem jako bloki do xlsa (dane artyb z wspolrzednymi xy oraz wartosc zapisana w art czyli rzedna oraz inne niepotrzebne dane), potem przerobilam do pliku txt (x,y,z), w ukladzie ktory zaimportowalam w mikrostacji jako punkty (x,y,z).. ale pozostaje mi czesc rozbitych blokow z textami. a to juz reczna robota..

lisp by pomogl bo moglabym wykonac uproszczona triangulacje bezposrednio z textow. tylko koniecznejest by text mial pkt wstawienia ten sam co blok.

Moze jakis zmodyfikowany "burst" ktory rozbija text przesuwajac go do pktu wstawienia bloku??? Uparta oczywiscie nie jestem bo na razie znalazlam inne rozwiazanie na to co potrzebuje..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2020 o 18:04, alf napisał:

Czy ktoś zna sprytny sposób na wyrównaie tekstow artybutów do pozycji bez przesunięć, tj punkt wstawienia atrybutu=punkt wstawienia tekstu? W zał fragment przykładowy jak miało by to wyglądać. Dodam tylko atrybutów jest multum..

New block.dwg 50 kB · 4 downloads

Właśnie przeglądałem stronę z LISPami - może ten Ci pomoże?

http://lee-mac.com/attmodsuite.html

 

Trochę tych lispów do atrybutów jest - http://lee-mac.com/programs.html

Edytowane przez metiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.06.2020 o 10:09, metiu napisał:

Właśnie przeglądałem stronę z LISPami - może ten Ci pomoże?

http://lee-mac.com/attmodsuite.html

 

tak wiem, multimagazyn lispów, ale to co potrzeba ten lisp nie ma. Ten lisp nie przestawi textu w punkt wstawienia a jedynie go obróci, przesunie o zadaną wartość ew przedytuje właściwsci i format textu. Export ATT do pliku txt/xls a potem zaimportowanie go jako punkty we wspł xyz załatwiło mi sprawę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie