Recommended Posts

Cześć,

Właśnie przetestowałem ZWCAD 2020 VERNUM = "2020.01.07(53615)_x64", który niestety cały czas ma problem z przesuwaniem rysunku po włączeniu wyświetlania grubości linii.

Po włączeniu wyświetlania grubości linii przesuwanie rysunku jest wyraźnie wolniejsze, tak samo jak zbliżanie i oddalanie. Przy wyłączonym wyświetlaniu grubości linii ZWCAD 2020 działa znacznie lepiej.

O ile na ZWCAD 2015+ tego opóźnienia nie zauważam, to na 2019 i 2020 jest to bardzo uciążliwe - testuję wszystkie programy na tym samym pliku DWG o wielkości ok. 105MB.

Nagrałem sobie krótki film, który chyba odzwierciedla moje problemy. Gdyby nie te spowolnienie, to przerzuciłbym się już na ZWCAD 2020 ale czasami ciężko pracować bez grubości na ekranie. Może ZWSOFT znalazłby na ten problem rozwiązanie? Czy ktoś oprócz mnie doświadcza tego problemu?

PS: Pracuję na naprawdę szybkim laptopie, więc nie jest to problem hardware, tym bardziej, że wszystkie wersje ZWCAD testuję na tej samej maszynie.

Poniżej film na Youtube:

 

Edited by Marek-M
Dopisek o tym, że nie wina komputera :)
Link to comment
Share on other sites

Witam,

powyżej zaprezentowane objawy podobne są do tych, które opisywałem odnośnie plików zawierających znaczne ilości kreskowania (zwłaszcza, gdy kreskowanie zajmuje znaczne obszary w rysunku, np pliki zawierające PZT).
Przy wielkości plików powyżej 5.0 MB, ale z dużą ilość hatchy pliki działają dość specyficznie. Objawy podobne są do tych, które zaprezentował @Marek-M na załączonym filmie.
W wersji ZWCAD 2020 widać lekką poprawę (w odniesieniu do wersji 2018 i 2019), ale w stosunku do konkurencyjnych programów widać, że można zrobić to lepiej/wydajniej (porównywałem te same pliki, na tym samym komputerze w różnych programach CAD).

Dodatkowo zauważyłem, że słabo w takich plikach (z dużą zawartością hatchy) działa funkcja przyciągania wskaźnika do punktów charakterystycznych, zwłaszcza dotyczy to elementów w blokach. Najbardziej widać to dla funkcji  Object Snap /NEAREST. Znacznik nie  pojawia się lub pojawia się po dłuższej chwili (czasami trzeba ruszyć kursorem żeby wyświetlił się). Inne punkty charakterystyczne działają trochę lepiej, ale też widać spadek wydajności w wyświetlaniu programu.

Wystarczy wyłączyć warstwy zawierające hatche i praca na pliku wygląda zupełnie inaczej (znacznie lepiej). Przyciąganie działa bez większych problemów (z wyjątkiem Object Snap/Nearest, które dla elementów niezblokowanych działa bez zarzutu, jednak dla elementów w blokach widać pewne niedociągnięcia, zwłaszcza przy większych plikach)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...