Dodatkowe wzory kreskowań.


gruzin

Recommended Posts

Zauważyłem, że oprócz plików stworzonych jako dodatkowe kreskowania jest w tej paczce plik acadiso.pat który jest skopiowany z autocada. Dodatkowe wzory kreskowań pojawiają się w zakładce "Custom" a te z pliku acadiso w zakładce "Other Predefined" na poszarzałym tle.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wystarczy pliki PAT skopiować do katalogu ZWCAD/Patterns

Następnie w programie ZWCAD proszę uruchomić polecenie kreskowania

W podstawowym okienku kreskowania proszę wybrać w polu typ "Dostosowana", po prawej stronie od podglądu jest przycisk ... pozwalający na wybranie pliku, po jego kliknięciu, pojawi się okienko "Paleta wzorów kreskowania" w nim w zakładce "Dostosowana" można wybrać interesujący nas wzór. Następnie wystarczy potwierdzić OK i nowy wzór będzie dostępny do użycia.

Jeśli pomimo użycia określonego wzoru, kreskowanie takie będzie niewidoczne w rysunku, należy ustawić odpowiednią wartość w polu Skala.

post-127-1348487289,7293_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie. Po skopiowaniu plików do katalogu Patterns oprócz wzorów w zakładce "dostosowane", pojawiły mi się również nowe wzory w zakładce "inne". Są one jednak obrazowane w złej skali ( podgląd już prawidłowy). Można coś na to zaradzić. Chciałbym je również zachować, ale w takiej postaci są trudne w obsłudze.

post-178-1348487290,1399_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

W tej paczce, oprócz wielu plików jest też jeden acadiso, zawarte tam kreskowania są jakoś inaczej interpretowane, być może jest kilka wzorów w jednym pliku, w tych innych jest po jednym zworze na plik. Skale zawsze można ustawiać w momencie wstawiania, co do skali podglądów niestety nic nie da się zrobić. jest ona prawdopodobnie generowana dynamicznie w czasie wybierania wzorów.

Link to comment
Share on other sites

Plik acadiso.pat jest rzeczywiście inaczej interpretowany przez ZwCada ale ma to chyba związek z nazwą pliku. Jak zmieniłem nazwę na inną to wzory kreskowań już nie pojawiały się w zakładce "inne" tylko w "dostosowana". podobnie jest z plikami w których jest tylko jeden wzór kreskowania. Jeżeli wzór kreskowania ma taką samą nazwę jak plik to w podglądzie od razu się pojawia do wyboru wzór kreskowania. Jeżeli nazwa jest inna to trzeba w zakładce "dostosowania" kliknąć na plik, zaakceptować informację że jest tam jeden wzór (tak jak przy pliku acadiso.pat gdy zmienimy mu nazwą) i dopiero potem można z niego korzystać.

Mam nadzieję, że w miarę jasno to opisałem.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.