Okno właściwości - ZWCAD 2019 SP2


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na serwerach ZWSoftu pojawił się ZWCAD 2019 SP2 vernum = "2019.01.28(41803)_x64".

W tej wersji wprowadzona została możliwość edycji strzałkami poszczególnych pól w oknie właściwości (obecnie można strzałkami lewo/prawo przesuwać kursor pomiędzy kolejnymi znakami pola - wcześniej strzałki powodowały przejście do innego pola w oknie właściwości).

Czy jest możliwość zmiany układu poszczególnych bloków w oknie właściwości? tzn. mam np. blok GENERAL, który podaje funkcje COLOR/LAYER/LINETYPE itd. Chciałbym zamienić kolejność bloków np. pierwszy blok to VIEW, a drugi GENERAL. Czy w ZWCADZIE jest taka możliwość?

Mam jeszcze prośbę o dodatkowe funkcje w polu GEOMETRY. Jeśli wybiorę sobie prostokąt to podaje mi wartość POLA i OBWODU takiego prostokąta. Jeśli jednak wybiorę dwa prostokąty (dwa osobne obiekty) to wtedy pojawia się AREA: *VARIES* - i jest to zrozumiałe. Może ZWSoft mógłby rozważyć wprowadzenie w przyszłych wydaniach dodatkowych opcji CUMULATIVE AREA oraz CUMULATIVE LENGHT w przypadku wybrania kilku obiektów (prostokątów lub np linii/polilinii)?

Obecnie jest coś takiego w przypadku HATCHY - podawana jest wartość jednego obiektu i suma kilku wybranych.

Wiem, że są na to dodatkowe funkcje, skrypty i można to wyciągać na wiele sposobów, ale dodanie tych funkcji w oknie właściwości znacznie ułatwi/przyspieszy podgląd potrzebnych wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pawmal napisał:

Jeśli chodzi o sumowanie powierzchni lub długości wielu obiektów, to jest polecenie LINESUM oraz AREASUM, a wynik otrzymujemy w pasku poleceń.

Zgadza się, znam te polecenia. Wg mnie podgląd wartości w oknie właściwości jest szybszy i wygodniejszy, ale to tylko moja opinia.
Wystarczy wybrać obiekty i odczytać wartość. IN PLUS w tej metodzie jest dodawanie/odejmowanie obiektów, gdy już są wybrane.

Oczywiście jest to tylko moja propozycja, którą poddaje pod rozważenie jako dodatkowa funkcja w przyszłych wydaniach. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Chris napisał:

Czy jest możliwość zmiany układu poszczególnych bloków w oknie właściwości? tzn. mam np. blok GENERAL, który podaje funkcje COLOR/LAYER/LINETYPE itd. Chciałbym zamienić kolejność bloków np. pierwszy blok to VIEW, a drugi GENERAL. Czy w ZWCADZIE jest taka możliwość?

Układ właściwości definiuje się  na stałe. Na etapie opracowywania obiektu.  Więc dynamiczna zmiana po Pana stronie nie jest możliwa. Jak długo okno właściwości będzie oparte na obecnej technologii nie da się tego "uelastycznić." o ile wiem, to nie jest nawet w zakresie możliwości ZWSOFT, by coś zmienić, nadbudować na tym co jest. tam jest wykorzystany jakiś microsoftowy framework ( nazwy nie pamiętam ). Wymagałoby bardzo dużej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kruszynski napisał:

Układ właściwości definiuje się  na stałe. Na etapie opracowywania obiektu.  Więc dynamiczna zmiana po Pana stronie nie jest możliwa. Jak długo okno właściwości będzie oparte na obecnej technologii nie da się tego "uelastycznić." o ile wiem, to nie jest nawet w zakresie możliwości ZWSOFT, by coś zmienić, nadbudować na tym co jest. tam jest wykorzystany jakiś microsoftowy framework ( nazwy nie pamiętam ). Wymagałoby bardzo dużej pracy.

Dziękuję za wyjaśnienie. Tak się rozmarzyłem, że może jednak użytkownik może pozwolić sobie na modyfikację układu okna... :)
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie