ZWCAD 2019 - dodawanie niestandardowych rozmiarów papieru


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ZWCAD 2019 PRO wersja ENG.
Czy ktoś z użytkowników miał problem z dodawaniem niestandardowych rozmiarów papieru (custom paper sizes) dla drukarki (np. DWG to PDF.pc5)?
U mnie dodawanie papierów lub odejmowanie z listy FILTER PAPER SIZE nie działało przy normalnej instalce ZWCADA 2019... Dodawane papiery nie pojawiały się, a odznaczone papiery wracały do pierwotnych ustawień. Przechodziłem procedurę jak w ZWCADZIE 2018, ale w wersji 2019 program nie reagował (wracał do standardowych ustawień).
Dopiero podmiana pliku DWG to PDF.pc5 (skopiowany z wersji 2018 na wersję 2019) rozwiązała problem. Nie wiem czy w tym przypadku reinstalacja mogłaby okazać się pomocna (nie próbowałem).
Czy ktoś z użytkowników ZWCADA 2019 doświadczył podobnych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mieliśmy jakieś dwa czy trzy przypadki z ustawieniem niestandardowych rozmiarów papieru, ale dotyczyło to różnych drukarek. Po resecie profilu wróciło wszystko do normy. Sądzę, że mogło to wynikać z zainstalowanej wcześniej wersji Beta, gdzie mogły być zapisane jakieś błędy w pliku pc5.
U mnie zarówno filtrowanie rozmiarów, jak i dodawanie niestandardowych formatów działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Tak jak pisałem powyżej, u mnie problem rozwiązałem podmianą pliku DWG to PDF.pc5. Plik skopiowałem z ZWCADA 2018.
Myślałem również o resecie profilu lub reinstalce, ale jako jedne z ostatnich możliwych rozwiązań.

Zastanawiałem się właśnie czy to problem ZWCADA 2019 czy raczej przyczyną jest coś innego (np. dodatkowe nakładki lub jak wspominał @pawmal instalka wersji BETA).
Dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Również mam problem z dodawaniem niestandardowych formatów. Mój ploter to Canon IPF  670. Kiedy chcę na bieżąco wydrukować coś w poza standardowymi formatami to nie możliwe muszę w ploterze za każdym razem tworzyć wybrany format by móc wydrukować.

Resetowanie pliku pc5 nie przynosi rezultatu. .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grześ4 napisał:

Witam!

Również mam problem z dodawaniem niestandardowych formatów. Mój ploter to Canon IPF  670. Kiedy chcę na bieżąco wydrukować coś w poza standardowymi formatami to nie możliwe muszę w ploterze za każdym razem tworzyć wybrany format by móc wydrukować.

Resetowanie pliku pc5 nie przynosi rezultatu. .   

Witam,

nie wiem czy dobrze myślę, ale w przypadku drukarek i ploterów 'niewirtualnych' należałoby stworzyć dodatkowe (niestandardowe) rozmiary papierów w ustawieniach urządzenia (poza programem ZWCAD). W Start Menu wybrać Urządzenia i Drukarki a następnie wybrać ploter i Preferencje drukowania. Tutaj powinna być opcja dodawania niestandardowych rozmiarów papieru. W przypadku ploterów zazwyczaj jeden wymiar (wysokość papieru) jest standardowy, a długość można zmieniać. Ewentualnie ustawić maksymalną długość (np. 2500mm) i ploter powinien rozpoznać koniec obszaru drukowania i dociąć papier kilka cm za obszarem drukowania (tak to działa np. w OCE TDS400, a nie jest to zbyt nowe urządzenie).

W samym programie CAD wybiera się urządzenie drukujące (w Pana przypadku ploter), a następnie wybiera się zdefiniowany wcześniej rozmiar papieru, który program powinien widzieć jako zdefiniowany dla tego typu urządzenia.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Do tego doszedłem ale niesmak pozostał.

Wcześniej używałem i czasem używam programów CAD konkurencyjnych firm  a nawet Autodesk DWG True Vie 2017 gdyż z niektórymi wydrukami miałem problem.

Jednak w każdym z tych programów ten sposób tworzenia niestandardowych arkuszy działa,. Oczywiście to nie problem stworzyć sobie kilka arkuszy ale niekiedy pojawia się potrzeba szybkiego wydruku akurat z niezapisanego wcześniej formatu. ( pracuję czasem na rastrach i drukuję właśnie różnych rozmiarów mapy)

Uważam to za wadę tego programu jakby był pisany pod standardowe drukarki A3 może A1 ale nieraz korzysta się z innych formatów i tu jest walnięty menadżer wydruków. W dzisiejszej dobie pisania programów takie wpadki nie powinny mieć miejsca.

Miałem nadzieję na upgrade poprawkę producenta. 

 

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga wada jaką znalazłem przy wydrukach wielkoformatowych

Po zaznaczeniu określonego obszaru i przejściu do podglądu wydruku jest ok. ale dalej jak daję wydruk na ploterze mam jeszcze raz podgląd i okazuje się że obraz został powiększony 2 razy i drukuje później powiększony obraz.

Kiedy robię wydruk z innego programu wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

ZWCAD 2020 vernum = "2019.05.29(46310)_x64" problem z dodawaniem niestandardowych rozmiarów papieru dla drukarki DWG to PDF.pc5 ciągle występuje.

Rozwiązanie problemu jest proste, bo wystarczy skopiować plik DWG to PDF.pc5 ze starszej wersji programu i podmienić w katalogu wersji 2020 (np. skopiować z ZWCADA 2018 - proszę nie kopiować z wersji 2019, bo w tej wersji problem również występuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie