ZWCAD 2019 dodawanie elementów do bloku


luckyluke88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum. 
vernum = "2018.07.26(35476)_x64

Przesiadłem się ostatnio z ZWCAD 2015+ na ZWCAD 2019 Standard. I jedną z wielu nowych rzeczy jakie mnie zaskoczyły jest tworzenie bloku, a w zasadzie jego edycja. 
W 2015 było tak, że klikałem dwukrotnie blok, wyświetlało się okno, który blok chcę edytować lub od razu przechodziło do edycji. Wyglądało to tak, że wszystkie elementy spoza bloku zostały wygaszane/przyciemnianie. Mogłem te wygaszone elementy traktować jako punkty odniesienia, działały wszystkie punkty śledzenia itd. 
Teraz natomiast wybieram blok do edycji i całe tło robi się szare, tak, że nie widzę nic poza elementami bloku. 

Moje pytanie brzmi. Czy mogę w ZWCAD 2019 ustawić edycję bloków tak aby przypominała tą z ZWCAD 2015, ewentualnie czy istnienie jakiś przycisk, który by przełączał jeden tryb widoku na drugi ? 

Pozdrawiam
Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę ustawić zmienną systemową BLOCKEDITMODE na wartość 0 (zero).
Przy takim ustawieniu zmiennej bloki edytowane są 'po staremu'.

Jeśli ma Pan ZWCADA w polskiej wersji językowej to może okazać się, że trzeba wpisać komendę _BLOCKEDITMODE.

Pozdrawiam

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Chris napisał:

Witam,

proszę ustawić zmienną systemową BLOCKEDITMODE na wartość 0 (zero).
Przy takim ustawieniu zmiennej bloki edytowane są 'po staremu'.

Jeśli ma Pan ZWCADA w polskiej wersji językowej to może okazać się, że trzeba wpisać komendę _BLOCKEDITMODE.

Pozdrawiam

Dzięki, o to chodziło. Chociaż szkoda, że ta opcja automatycznie wyłącza możliwość nadawania atrybutów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam Klaczek napisał:

Dzień dobry,

 

 

 

W ZWCAD 2019 za pomocą zmiennej BLOCKEDITMODE można zdecydować, który edytor jest domyślny.

 

Można też zaznaczyć blok i prawym przyciskiem myszy wybrać Edytuj blok (refedit) lub Edytor bloku (bedit)

 

Niestety kiedy zaznaczam blok i przyciskam PPM to uruchamia mi się funkcja przenoszenia obiektu. Nie pojawia się żadne menu kontekstowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, luckyluke88 napisał:

[...]Chociaż szkoda, że ta opcja automatycznie wyłącza możliwość nadawania atrybutów 

Jeżeli edytuje Pan przez REFEDIT, to ma Pan również do dyspozycji wszystkie pozostałe narzędzia ZWCAD,

również Definicję atrybutów (1), nie opuszczając edycji (2)

448203003_2018-10-0410_44_54.png.a22d2ad93eb9a4d88afa80747ac1982f.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, luckyluke88 napisał:

To zależy po szybkie przyciśnięcie PPM daje powtórzenie ostatniego polecenia, długie przytrzymanie otwiera menu kontekstowe. 

Jeżeli dla trybu edycji, przy zaznaczeniu obiektu, ustawi Pan Menu skrótów, to zadziała.

Powtórzy polecenie w obszarze modelu, da menu kontekstowe po zaznaczeniu obiektu.

1380159011_2018-10-0410_54_18.png.ffb06214989a55fe222e1cb6a79c9a07.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie