Ctrl+Z


draft

Rekomendowane odpowiedzi

Miał już ktoś problem z funkcja UNDO. w zasadzie wszystko działa tak jak powinno co jakiś czas ZWcad nie cofa operacji, można sobie wciskać cofnij ile komu pasuje a program nadal tkwi w miejscu. macie na to jakieś rozwiązanie, ewentualnie co możne to powodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofam to co napisałem odnośnie cofania komend. ZwCad cofa, tylko że nie ostatnie komendy tylko te dużo wcześniejsze. jakie było moje zdziwienie jak się okazało, że poznikały mi opisy prętów zbrojenia stropu.

Do Admina: mam taka propozycje, aby wprowadzić możliwość edytowania postów na dłużej niż jedna minuta od czasu wystawienia posta, niepotrzebnie nabijane są posty, za co z góry przepraszam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja również mam problem z UNDO.

Pojawia się on wtedy gdy mam otwartych kilka plików. Po zamknięciu jednego z nich i bezpośrednio po tym kliknięciu ikony OTWÓRZ, zaczynają się cofać wszystkie zmiany w pliku aktualnie aktywnym aż do ostatniego polecenia SAVE.

Problem ten występuje losowo. Czasem przez kilka dni nic się nie dzieje, a czasem zdarza się to kilka razy w ciągu dnia. Zabezpieczam się przed tym często zapisując pliki wtedy straty są mniejsze.

Mam ZWCAD 2009i

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam także problem z funkcją undo, występuje u mnie zjawisko nie cofania komendy delete (bogu dzięki działa oops), nie cofania kolejnych kilku komend po "ctrl+z" z paska rozwijania. Nie zawsze, ale objawia się to świrowaniem programu, tj, np dla jednokrotnego "undo":

* cofnięciem iluś tam widoków(przesunięcia, zoomowania etc), bez wycofania komend (rysunek nie ulega zmianie),

* cofnięciem wielu zmian, bez możliwości redo.

Było o tym pisane.. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem prace na modułem do cofania operacji trwają.

Co do zaawansowania prac będę mógł coś powiedzieć w przyszłym tygodniu (teraz tam jest przerwa).

Zasadniczo funkcja UNDO, cofa tylko operacje będące w pamięci.

Wszystkie wykonane operacje są kolejkowane w pamięci.

Problemy z undo to problemy z zarządzaniem pamięcią.

Jest to obecnie priorytet.

PS. Zmieniłem czas edycji postów na 60 minut po publikacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odświeżam temat.

Czy ktoś jeszcze zauważył problem z UNDO w najnowszej wersji ZWCAD 2011.06.30?

Wczoraj podczas pracy z rysunkiem Ctrl+Z nagle cofnęło całą grupę różnych operacji.

Od tego momentu dostaje palpitacji serca jak wciskam Ctrl+Z... :???: Przed każdą taką operacją musiałbym robić jeszcze SAVE. Tak jak wcześniej pisano trudno stwierdzić kiedy i dlaczego tak się dzieje, więc nie mam materiału dowodowego :)

Druga kwestia nierozwiązana w 06.30 to znikająca pamieć ostatnich operacji pod klawiszem strzałki. Po pewnym czasie poprostu nie wyświetlają się ostatnio wprowadzane polecenia. Nie jest to krytyczny bug, ale dość upierdliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Przytrafiło mi się już i w ZW2012. Z rozmowy z innymi użytkownikami wynika, że jednak nie wszystko jeszcze jest OK z Ctrl+Z w 2012 i mój przypadek nie jest odosobniony.

Wygląda na to, że jest lepiej niż w 2011, ale nadal się przytrafia. Miejmy nadzieję, że "nowe" będzie tej upierdliwej niedoróbki pozbawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.