Pablo

Użytkownik forum
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

 1. Na początku listopada pojawiła się nowa wersja program AxisVM 12. Elastyczna konfiguracja z zaawansowanymi możliwościami AxisVM powoduje, że jest to obecnie najciekawsza pozycja wśród programów obliczeniowych na rynku. Potwierdza to także sukcesywny rozwój programu w kierunku potrzeb użytkowników. Wraz z premierą nowej wersji otwarty został także sklep internetowy AxisVM, dzięki czemu można nabyć oprogramowanie firm trzecich, które poszerza jeszcze bardziej możliwości AxisVM. Obecna oferta sklepu zostanie niedługo poszerzona o 3 nowe aplikacje. Każdy kto ma zacięcie programistyczne, może
 2. Zapraszam do obejrzenia filmów dotyczących projektowania w AxisVM. Na początek sprawdzanie przebicia płyt żelbetowych Dodatkowo na kanale GammaCAD można zobaczyć podstawową czynności z interfejsem w AxisVM: Globalny i lokalny układ współrzędnych Wprowadzanie punktów geometrii układu
 3. Mea culpa. Program powinien wylądować w dziale Programy obliczeniowe. Proszę admina o przeniesienie do odpowiedniego działu.
 4. AxisVM to zaawansowany program MES 3D do obliczeń i wymiarowania konstrukcji budowlanych. Rozwijany jest od 1991 przez węgierską firmę Inter-CAD. Dzięki ogromnym możliwościom i korzystnej cenie jest bardzo konkurencyjny program na polskim rynku. Kilka najważniejszych cech przedstawiam poniżej. Więcej o programie można przeczytać na stronie dystrybutora, czyli firmy GammaCAD W programie dostępne są elementy prętowe i powierzchniowe (tarcze, płyty, powłoki), co umożliwia tworzenie mieszanych konstrukcji w jednym modelu. Dzięki obliczaniu posadowienia bezpośredniego i połączeń śrubowych d
 5. Cena za zmianę platformy w BiK jest niezależna od ilości modułów i zawsze tak było.
 6. W BiK przejście pomiędzy ZWCAD a ZWCAD+ to też zmiana platformy. Inaczej się nie da. Klucz musi zostać zakodowany na nowy typ programu. Z tego co udało mi się dowiedzieć to koszt będzie wynosił 550zł netto.
 7. U mnie chyba działa :grin: C:\Users\Nazwa_użytkownika\AppData\Roaming\ZWSoft\ZWCAD\2012\pl-PL\Support\ZWCAD.PGP Po zmianach trzeba odpalić ponownie ZW. Zmienna RE-INIT nie działa, a inaczej nie umiem przeładować.
 8. Można skróty dostosować. Zrobili PGP. Trzeba tylko poszukać i można spersonalizować.
 9. Nie doczytałem dokładnie pierwszego maila. Faktycznie w otulinie też jest ten sam problem (tylko w prętach widokowych, strzemiona są ok). W kolejnej wersji błąd ten zostanie wyeliminowany.
 10. Pablo

  BiK 7

  Pojawiła się kolejna wersja oprogramowania BiK7, oznaczona numerem 7.02. Nowości tej wersji za stroną www.bikbik.pl Nowe makro żelbetowe - wieniec. Obsługa elementów liniowych. Rozkład strefowy prętów o zmiennej wysokości. Wstawianie opisu średnicy gięcia na pręcie widokowym. Skalowanie pojedynczego opisu pręta Polecenia do nadawania i zdejmowania szerokości polilinii wrysowanych prętów Dodatkowe opcje zliczania prętów podczas opisywania pręta. Na długości elementu liniowego oraz na długości odcinków wskazanych przez użytkownika. Pręty uzwojone z nowym oknem dialogowym i mozliwością edyc
 11. Pablo

  Ctrl+Z

  Przytrafiło mi się już i w ZW2012. Z rozmowy z innymi użytkownikami wynika, że jednak nie wszystko jeszcze jest OK z Ctrl+Z w 2012 i mój przypadek nie jest odosobniony. Wygląda na to, że jest lepiej niż w 2011, ale nadal się przytrafia. Miejmy nadzieję, że "nowe" będzie tej upierdliwej niedoróbki pozbawione.
 12. W wersji BiK 7.02 wydanej 17.04.2012 powyższy błąd został poprawiony. Więcej informacji na stronie BIKBIK.PL .
 13. Też nie do końca rozumiem wszyskie wyjaśnienia w tym wątku. Pewne jednak jest, że prosta zmiana koloru nie zmieni nam koloru bloków, które nie zostały stworzone z elementami na warstwie JakBlok. Bloki można rozbić, ale wtedy mamy sieczkę na rysunku.
 14. ad 1) Może nie do końca rozumiem o co chodzi, ale czy opisanego zadania nie spełnia polecenie: Narzędzia dodatkowe -> Warstwy -> Uzgodnienie warstw (LAYMCH) ?
 15. Faktycznie dziwne zachowanie. Proponuję zainstalować ostatnią wersję ZWCAD2011_VERNUM = "2011.06.30(16923)". Jeśli sprawdzać na 2012 to już lepiej na finalnej (pojawiła się 15.11). Puściłem PDF u siebie na ZWCAD2011.06.30. Wszystkie koty wysokościowe wydrukowały się poprawnie.