Etransmit problem z funkcją powraca


Rekomendowane odpowiedzi

"2017.12.05(24685)_x64"

 

Testuję 2018, dalej mam problem z Etransmitem. Wersja 2017 gubiła ścieżki kompletnie. Niby to poprawiono w 2018. Wprawdzie podłącza xrefy do pliku  ( zip) ALE... w autocadzie działa to tak, że rozpakowany plik gdziekolwiek na dysk, otwarcie pliku podstawowego powoduje załadowanie xrefów.  tutaj  zwcadzie muszę łasować je z aplikacji xref manager każdy z osobna podając ścieżkę. Dla moich współpracowników  na pliku to  "horror". Reasumując plik spakowany w autocadzie po rozpakowaniu ma zachowaną ścieżkę do Xrefow , w ZWcadzie po rozpakowaniu wszystkie pliki są pod jednym katalogiem (folderem) i xrefy gubią ścieżkę do załadowania. Czy można to poprawić ?? w Classiku to działało bez problemu. Jak zaktualizowałam do 2018 to nawet w classiku już nie działa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, czarnula_100 napisał:

jak przeanalizowałam to jest już kompletnie pomieszane. Plik zip z E transmita rozpakowałam na pulpit. Są tam pliki xtefów które powinny być załadowane a program łapie ścieżkę z pliku  z którego był tworzony a nie z pliku zip. Już nic nie rozumiem...

Pani wykonuje test na tym samym komputerze co był robiony eTransmit i sądzę, że w pierwszej kolejności będą wstawione pliki z zapisaną ścieżką. Natomiast jeśli by ich nie było, to program powinien załadować je z folderu w którym jest rysunek główny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinna być zastosowana zorganizowana struktura folderu jak niżej dla tego przypadku. Natomiast trzeba pamiętać, że praktycznie na każdym komputerze ścieżki będą inne i jeśli xref'y wstawione są ze ścieżkami bezwzględnymi, to i tak to nie zadziała. W mojej ocenie lepszym rozwiązaniem jest jednak spakowanie plików do jednego folderu.

2018-01-29 15_27_43.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie