• 3
alf

okienko do podglądu cech obiektu

Pytanie

okienko podglądu cech obiektu

takie coś jest w programach bentleya (microstation) i wydaje mi się że w acadzie też. Po najechaniu kursorem nad obiekt, bez kliknięcia (obiekt wtedy zmienia się na charakterystyczną linię pokreskowaną/przyszarzoną) pojawia się przy kursorze informacja o cechach tego co się wskazało, np. rodzaj, warstwa, nazwa odniesienia lub bloku (jeśli obiekt znajduje się na odniesieniu lub w bloku) - takie dane są w MS (dla bloków w MS  to niestety nie działa) i moim zdaniem są wystarczające. To okienko nie pojawia się od razu tylko z opóźnieniem ok 1s, co moim zdaniem jest rozsądne bo przy sprawnym rysowaniu nie w będzie przeszkadzać i wyskakiwać, za każdym złapaniem linii (tę 1s opóźnienia się ustawia w MS ale nie wiem gdzie ;-)). Oczywiście zakładam, że wyświetlaniem okienka będzie sterować jakąś zmienna zero-jedynkowa, by można to było wyłączyć. 

Inne dane są moim zdaniem zbędne ale może ktoś lubi podglądać więcej..

Przydało by się to przy obsłudze np planów zagospodarowania terenu (mapy, dziesiątki odnośników) trudno się połapać jakie linie do czego służą i na jakich są warstwach.. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Podpisuję się pod tą propozycją obiema rękami! W AC nazywa się to bodajże "Szybkie właściwości" i można to włączać/wyłączać ikonką na dolnym pasku, analogicznie do siatki, skoku itp. Natomiast samą zawartość okienka można w pełni dostosowywać do własnych potrzeb. Użyteczna i wygodna funkcja :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się