• 3

okienko do podglądu cech obiektu [Wprowadzono w ZWCAD 2024]


alf

Question

okienko podglądu cech obiektu

takie coś jest w programach bentleya (microstation) i wydaje mi się że w acadzie też. Po najechaniu kursorem nad obiekt, bez kliknięcia (obiekt wtedy zmienia się na charakterystyczną linię pokreskowaną/przyszarzoną) pojawia się przy kursorze informacja o cechach tego co się wskazało, np. rodzaj, warstwa, nazwa odniesienia lub bloku (jeśli obiekt znajduje się na odniesieniu lub w bloku) - takie dane są w MS (dla bloków w MS  to niestety nie działa) i moim zdaniem są wystarczające. To okienko nie pojawia się od razu tylko z opóźnieniem ok 1s, co moim zdaniem jest rozsądne bo przy sprawnym rysowaniu nie w będzie przeszkadzać i wyskakiwać, za każdym złapaniem linii (tę 1s opóźnienia się ustawia w MS ale nie wiem gdzie ;-)). Oczywiście zakładam, że wyświetlaniem okienka będzie sterować jakąś zmienna zero-jedynkowa, by można to było wyłączyć. 

Inne dane są moim zdaniem zbędne ale może ktoś lubi podglądać więcej..

Przydało by się to przy obsłudze np planów zagospodarowania terenu (mapy, dziesiątki odnośników) trudno się połapać jakie linie do czego służą i na jakich są warstwach.. 

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Podpisuję się pod tą propozycją obiema rękami! W AC nazywa się to bodajże "Szybkie właściwości" i można to włączać/wyłączać ikonką na dolnym pasku, analogicznie do siatki, skoku itp. Natomiast samą zawartość okienka można w pełni dostosowywać do własnych potrzeb. Użyteczna i wygodna funkcja :-)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.