ZWCAD 2010 BETA


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze spostrzeżenia na gorąco

- nadal nie mamy bloków dynamicznych, czy może jestem w błędzie i nie mogę odnaleźć,

- brak standardowych formatek wydruku, trzeba definiować ręcznie (w konkurencyjnych programach są one w standardzie, opieram się na ploterze HP500+),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z puntu widzenia obsługi zmian nie ma dużo.

Zamiast okna edytora można pisać bezpośrednia na rysunku, oraz kilka drobiazgów.

Z dużych zmian, których może nie widać, to fakt, że została zastąpiona znaczna część oryginalnego kodu IC. W wersji finalnej 2010 dotyczyć to będzie szczególnie np. drukowania.

Istotną zmianą jest rozwinięcie mechanizmu współpracy z zewnętrznymi nakładkami.

Cena aktualizacji nie jest jeszcze nam znana.

Z tego co patrzyliśmy to -attedit działa poprawnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdziłem jeszcze raz i faktycznie moja procedura przenumerowująca atrybuty zaczęła działać, to dla mnie duży plus!

Jednak np. taka procedura nadal nie działa

*^C^C-attedit;;;;;\;v;r;\; -po wskazaniu konkretnego atrybutu można go było zmienić bez otwierania okna, nie możliwe jest wskazanie pojedynczego atrybuty w bloku z wieloma atrybutami. Dobrze, że przy dwukrotnym kliknięciu okno edycyjne otwiera się na wskazanym atrybucie - to PRAWIE to samo.

Wydaje mi się że źle działa wysyłanie atrybutów, ale o tym w inny wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z błędami wersji 2009i? Naprawili je w końcu w v 2010?, ktoś sprawdzał wszytko to, co złego pisaliśmy o v 2009i? :sad:

W ogóle, nie rozumiem polityki w sprawie naprawiania błędów oprogramowania. Jeśli coś nie działa jak należy, czyli działa źle, powinno być "niezwłocznie naprawione". A tu "niezwłocznie" oznacza, "czekaj ciołku!"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a co z błędami wersji 2009i? Naprawili je w końcu w v 2010?, ktoś sprawdzał wszytko to, co złego pisaliśmy o v 2009i? :sad:

W ogóle, nie rozumiem polityki w sprawie naprawiania błędów oprogramowania. Jeśli coś nie działa jak należy, czyli działa źle, powinno być "niezwłocznie naprawione". A tu "niezwłocznie" oznacza, "czekaj ciołku!"?

Też tak się zastanawiam. Kupujesz produkt, potem okazuje się, że ma on wady i co robi firma ano następną wersję 2010, w której niekoniecznie naprawia błędy poprzedniej wersji.

Od momentu jak zaczęto w nazwie programów używać roku, tak nastąpiła mania aby co roku było coś nowego. Ale wszyscy wiemy o co chodzi. Chodzi o kasę. Siedliby i zrobili dobrą wersję, a dopiero potem wprowadzali do niej ulepszenia, a tak skupiają się aby puścić w styczniu następny niepełnosprawny produkt.

Ale nie narzekam przyzwyczaiłem się już do tych błedów na moje potrzeby wystarcza mi to co jest. Dodam że używam wersji 2008, jest lepsza do rastrów niż 2009. Jak będę miał czas to popróbuje 2010 i zobaczymy co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale z drugiej strony jest także presja, żeby wprowadzać nowości http://forum.projektuje.net/nowe-funkcje-w-zwcad-vt216.htm

Niemożliwe jest wychwycenie wszystkich błędów w programie, podczas jego tworzenia i testowania.

Nawet w aplikacjach, gdzie kod kod jest otwarty (OpenSource) i pracuje nad nim kilka milionów osób na całym świecie, błąd zdarza się co 4000 linii.

Dział rozwoju oprogramowania w ZWCAD to 300 osób.

Ich praca jest planowana z 2 letnim wyprzedzeniem.

Kilkaset osób "rozgrzebuje" kilkanaście milionów linii programu i w zaplanowanym terminie składa go ponownie.

To co oglądamy teraz było tworzone od 6 do 12 miesięcy wcześniej.

Po wypuszczeniu nowej wersji kod nie jest zamrażany.

Podlega ciągłym zmianom, powrót do wersji pierwotnej jest już niemożliwy, ponieważ nowy kod może współpracować z setkami innych kawałków programu.

Jeśli znaleziony zostanie błąd w bibliotece, która jest pisana cała od nowa i zostanie wypuszczona za 3 miesiące, to już nikt nie będzie zmieniał starego kodu, bo jest to fizycznie niemożliwe.

Czy chodzi o kasę?

W ZWCADzie nie ma obowiązku wykupywania opieki rocznej.

Można wykonać aktualizację z dowolnej starszej wersji programu.

Wspólnie z innymi pracujmy w ZWCAD od około 5 lat.

Wykonaliśmy około 150 rożnych projektów.

Spełnia nasze wszelkie wymagania.

Nie ma programu doskonałego i ZWCAD także nie jest doskonały.

Od samego początku postawiliśmy jednak na jawność.

Program można zainstalować na komputerach komercyjnych i dowolnie długo testować (można dowolnie długo pracować).

Jeśli ktoś ma potrzebą otrzymania pełnej komercyjnej licencji na dłużej do testów także może ją otrzymać.

Istnieje to forum, na którym każdy może się przekonać o problemach użytkowników.

Niektóre firmy testowały różne platformy nawet przez 1,5 roku i ostatecznie wybrało ZWCADa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

oczywiście się nei zgadzam z wypowiedzią powyżej. Wersja beta była testowana i owszem a opis błędów które były wynikiem testów, był wysyłany już bardzo dawno.

Przykładowo fragment odpowiedzi na mojego maila dot. jednego z błędów (wyświetlanie długich linii dot) do tej pory nie poprawionego:

Thanks for your feedback!

I found that if we draw a dashed line in the model space, it displays OK.

Switch to layout space, Zoom in. Still it is fine.

And the Regen. It turns out to be wrong!

I suppose that is the cause of your problem.

How do you think of it?

I have turned it to our developers. We would follow up this issue. Any progress, I would keep you updated of it.

Best Regards

Sirius -- Customer Center

inne, takie jak problem ze stretchowaniem w trybie orto, działaniem undo, funkcją mstretch.. dodam kiepsko działające snapy. też ani widu ani słychu. bo nie są niedoskonałości tylko błędy. To tak jakby kupić samochód z salonu z zepsutym amortyzatorem, zdarza się, można jeździć, ale serwis powinien w ramach gwarancji zrobić z tym porządek, nieprawdaż?

Po to jest to forum, żeby dzielić się informacjami, a po to jest dystrybutor by wywarł właściwy nacisk na producenta, by błędy te poprawił, a nie zmuszał do kupienia wyższej wersji.

Użytkujemy różne programy, producenci różnie podchodzą do spraw upgrade, ale z zasady nie sprzedają programów z błędami, a jeśli używają do sprzedaży polityki wersji "beta", testowanej na użytkownikach, to nie zmuszają do kupna upgradów, tylko wysyłają za darmo poprawki z dopiskiem przepraszam.

Inaczej, zgodnie z zasadami, opartymi na przepisach szczegółowych jeśli producent sprzedaje towar w tym przypadku program, którego elementem jest dana funkcja i ta funkcja nie działa, to jest on zobowiązany do naprawienia tego co źle wykonał jeśli jest to w stanie zrobić. Moim zdaniem jest, tylko nie chce. A dowód na to jest taki że w poprzednich wersjach ww błędów nie było (były inne), więc raczej ktoś tam z tych trzystu nie przyłożył się do pracy... Wersja 2010 powstała na bazie wer 2009, więc nie wiem w czym problem? Słyszałam że Chiny poszykują w Polsce traderów do pracy w CHRL , możne powinni poszukać informatyków (celowa złośliwość)?

Wg mich obserwacji, Panowie jak mięli czas zajmować się v 2009 to się nieą zajmowali, ale jak produkcję przerzucono na v 2010, to przy v. 2009 robota nie została nawet najmniejszym palcem tknięta (ostatnia poprawka z lipca 2009),

Dodam jeszcze że zakup wersji v2010 w naszym wypadku mija się z celem, bo nie dla nas nic nowego, czego byśmy potrzebowali w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podsumowując to właściwie nie ma zmian w wersji 2010 w stosunku do 2009 jeżeli chodzi o nowe funkcje!

- poprawiono działanie funkcji -attedit (a właściwie funkcja ta nie działa do tej pory)

- jakieś zmiany wewnętrzne

Czy są jeszcze jakieś miany?

No i cena aktualizacji do 2010 - 530zł + VAT jest niezła?!!!

Poprzednio kupiłem aktualizację do wersji 2009 ponieważ bardzo mi zależało na uchwytach i na działającym -attedit. Uchwyty działają (czasem się mylą), a -attedit mimo zapewnień nie został poprawiny w wersji 2009. Teraz jeżeli chciałbym żeby ta funkcja działała muszę znowu zapłacić kolejne 650zł co stanowi 1/3 wartości pełnej wersji programu. Wydaje mi się że to nie jest ok.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcję _solprof tez zgłosiłem ...i jest teraz w fazie opracowywania podobno.

Dosyć często naciskałem o to i Włosi też. Poki sie nie pojawi nie planuje upgrejdu z 2009i.

Wersja 2009i naprawde mi sie podoba :) + nakładki do konstrtukcji.

cytuje:

Dear MartinS_71,

For the "solprof" command, our R&D department are evaluating this function now.If there is any progress about it, we will inform you soon.

Have a nice day.

Best Regards,

Denny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.