Problem ze znajdywaniem punktów charakterystycznych


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam obecnie ZWCada 2017 PRO x64 vernum = "2017.06.22(18776)_x64" i zauważyłem, że dla pewnych obiektów program nie potrafi znaleźć punktu charakterystycznego KWADRANT.

Załączam video prezentujące problem oraz plik, w którym można sprawdzić opisany problem. Wersja poprzednia ZWCada z plusem działa poprawnie.

Nagywanie_2017_07_11_21_00_39_56.mp4

BTW. Program ogólnie ma chyba niedopracowane zarówno punkty charakterystyczne jak i śledzenie biegunowe. Zwłaszcza punkty charakterystyczne potrafią dziwnie działać...
Załączam kolejne dwa filmy prezentujące działanie punktów charakterystycznych.

W pierwszym pokazane jest podążanie punktów charakterystycznych za kursorem. Widać, że punkty potrafią zawieszać się i nie przesuwają się zgodnie z kursorem. Takie przypadki zdarzają się non stop w plikach, które mają trochę więcej obiektów (ten konkretny akurat ponad 2500).

Nagywanie_2017_07_11_21_17_52_227.mp4

W drugim kolejny przypadek działania punktów charakterystycznych. Próbuję skopiować tekst i wstawić go w punkt charakterystyczny "PUNKT WSTAWIENIA". Program nie może punktu znaleźć lub szuka go bardzo długo... czasami trzeba ruszać kursorem, żeby program złapał punkt....

Nagywanie_2017_07_11_21_29_59_331.mp4

 

ZWCad w wersji +2015 nie ma takich problemów. Wszystko działa płynnie (na pewno dużo lepiej niż ZWCad 2017 x64)

 

Rysunek1.dwg

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z tym blokiem są problemy z punktami kwadrantowymi. Wyślemy to do analizy, niemniej jak tworzę nowe obiekty, są ona znajdowane bez problemu.

Może ułatwieniem będzie włączenie uchwytów w bloku, co pozwoli na złapanie punktów kwadrantowych.

opcje_punkty_kwadrantowe.png

punkty kwadrantowe w bloku.png

 

Natomiast odnośnie wydajności, chciałem pokazać, jak to się prezentuje na naszych komputerach.

Pisał Pan o problemach powyżej 2,5 tys. obiektów, w rysunku mam więc na początku ponad 60 tys. obiektów i kopiuję kilka razy, więc jest około 250 tysięcy obiektów w rysunku (głównie polilinii).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za odpowiedź. Włączenie uchwytów (gripów) w blokach jest jakimś rozwiązaniem, ale problem zaczyna się, w przypadku, gdy bloki stworzone są z kilkuset lub nawet kilku-tysięcy obiektów. Później podeślę rysunek lub fragment video żeby zaprezentować jak wygląda blok po podświetleniu.... Włączanie i wyłączeni opcji mija się z celem..
Raczej zależało mi na wskazaniu problemu niż na szukaniu rozwiązania alternatywnego (radzę sobie z tym problemem inaczej i szybciej)...

Jeśli chodzi o filmik prezentujący szybkość działania uchwytów to rozumiem pokaz, ale Pana plik jest złożony z samych polilini oraz tekstów.

Proszę wstawić bloki z atrybutami, xrefy, bloki złożone z kilkuset lub kilkutysięcy obiektów, teksty, polilinie i inne obiekty...
Pracowałem na podkładach otrzymanych od architektów, wyeksportowanych najprawdopodobniej z Revita lub Archicada.
Kopiowanie proszę wykonać w trybie ORTO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmienił Pan założenia, bo początkowo pisał Pan

Dnia 11.07.2017 o 21:36, Chris napisał:

Widać, że punkty potrafią zawieszać się i nie przesuwają się zgodnie z kursorem. Takie przypadki zdarzają się non stop w plikach, które mają trochę więcej obiektów (ten konkretny akurat ponad 2500).

Użyłem więc rysunku z 250 tysiącami obiektów.

A teraz

13 minut temu, Chris napisał:

Proszę wstawić bloki z atrybutami, xrefy, bloki złożone z kilkuset lub kilkutysięcy obiektów, teksty, polilinie i inne obiekty...

Ale nie ma problemu, sprawdzę to wedle tych informacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rzeczywiście nie sprecyzowałem swojego przekazu. Tak, ten konkretny plik posiadał ponad 2500 obiektów (dokładnie 2750), ale tymi obiektami są bloki, bloki z atrybutami, grupy, linie, polilinie, xrefy i inne obiekty...
Zazwyczaj pracuję na takich plikach, praktycznie bardzo rzadko zdarza mi się, żebym pracował na plikach, które złożone są tylko z linii/polilinii i tekstów, dlatego z góry założyłem, że będzie Pan testował program na plikach, które zawierają różne obiekty a nie tylko 2 typy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o punkty kwadrantowe to problem został już rozwiązany w wersji 2018.

punkty_kwadrantowe.gif

 

Nie sądzę natomiast, że popełniłem błąd z metodologią testów.

Napisał Pan, że przy przy 2500 obiektów snapy przestają praktycznie działać. Sprawdziłem uchwyty przy 250 000 obiektów i było prawidłowo.

Jak obiecałem sprawdziłem objaw jeszcze na realnych projektach. Mam rysunek zajmujący sumarycznie prawie 100MB, to rysunek hali o wymiarach 200m x 100m ze wszystkimi maszynami. Nie mogę go pokazać w całości jedynie wycinek.

Ale wynik jest taki sam.

uchwyty1.gif

 

Na innych filmach, które Pan nagrywał u siebie i wstawiał ostatnio np. tutaj  widać, że uchwyty działają bez problemu.

Wątek zamykam, jeśli ma Pan obiekty, na których uchwyty działają źle to proszę o podesłanie rysunku w wiadomości prywatnej.

Będziemy to analizować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Problem ze znajdywaniem punktów charakterystycznych
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.