Jak wyeksportować fragment rysunku. - help :)


2P

Recommended Posts

Poszukuję rozwiązania na pytanie jak wyeksportować fragment rysunku DWG.

Zadanie jest takie:

Mam duży skomplikowany rysunek, pełen zagnieżdżonych bloków, atrybutów i skomplikowanej struktury warstw. Chciałbym wygenerować/wyexportować/zapisać (??) fragment (określony prostokątem) tego rysunku do pliku DWG. Spróbowałem drukować do formatu DWF i ponownie wczytać do ZW. Niby ok, ale przy powiększeniu łuki się rozsypują, litery koślawią. Rozumiem, że wynika to z rozdzielczości. Później wyeksportowałem do DWF. Efekt lepszy - pewnie wyższa rozdzielczość. Ale np. grubość ściany nie jest już 25cm, a 25,02...  Tworzą się dziwne końcówki.

Dodatkowy problem, że wczytywany DWF to blok, którego nie można rozbić, a tu chodzi, żeby na takim wycinku pliku dalej normalnie pracować (bez dych końcówek po przecinku).

Nie interesuje mnie rozwiązanie z przycinaniem (maskowaniem) bloku zawierającego cały rysunek.

Macie jakiś pomysł jak wytworzyć taki DWG z fragmentem rysunku???

Link to comment
Share on other sites

Tylko pomysł z PDFem spełnia moje wymogi. Ale częściowo. Bo PDF ma swoją dokładność i elementy tracą swoje dokładne współrzędne. Jest to co z opisanym przez mnie wyżej wykorzystaniem DWF, tylko gorzej.

Reszta pomysłów (WBLOCK, XREF, przysłanianie) nie spełnia podstawowego zadania jakim jest obcięcie i fizyczne NIE zamieszczenie w tym (albo innym) rysunku. Mi chodzi o to, aby taki wyeksportowany fragment DWG mógłby być wysłany innym bez możliwości podejrzenia reszty rysunku. WBLOK, XREF, przysłanianie, rzutnie - wszystko pozwala innym na dostęp do całego rysunku.....

Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, pawmal napisał:

Witam
Funkcja WBLOCK pozwala na zapis tylko zaznaczonych obiektów.
Pozdrawiam

Tyle że mnie chodzi o eksport fragmentu rysunku. A np. blok jest wielki na cały rysunek, a w eksporcie powinien się znaleźć tylko fragment bloku.... WBLOCK może wyeksportować cały blok, a nie jego część.

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, 2P napisał:

Tyle że mnie chodzi o eksport fragmentu rysunku. A np. blok jest wielki na cały rysunek, a w eksporcie powinien się znaleźć tylko fragment bloku.... WBLOCK może wyeksportować cały blok, a nie jego część.

 

Jeśli obiekty w bloku leżą na kilku warstwach, to odsianie byłoby łatwe przez wyłączanie widoczności odp. warstw, co z kolei po EXPLODE powinnno skutkować brakiem możliwosci selekcji niewidocznych obiektów. Dalej WBLOCK i nowy DWG gotowy. 

Jeśli to poważny problem w biurze (dziesiątki DWG ) i jest jakaś reguła, którą da odfiltrować odp obiekty ( np. QSELECT ) wykonać to odp. makro mogło by cuda zdziałać ()

J.

 

Link to comment
Share on other sites

Rozbicie bloków wchodzi w grę (ale niechętnie), tyle że jeszcze atrybuty trzeba na teksty zamienić.

Ogólnie wszystko to co napisaliście robi eksport do DWF. I byłbym z tego bardzo zadowolony gdyby nie dwie cechy eksportu do DWF psujące wszystko:

1. Dokładność. A raczej zaokrąglanie współrzędnych, czyli traci się dokładność narysowanych elementów (szczególnie łuków)

2. WIPEOUT zamienia na kreskowanie solid i to w złym kolorze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...