Jak wyeksportować fragment rysunku. - help :)


2P

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję rozwiązania na pytanie jak wyeksportować fragment rysunku DWG.

Zadanie jest takie:

Mam duży skomplikowany rysunek, pełen zagnieżdżonych bloków, atrybutów i skomplikowanej struktury warstw. Chciałbym wygenerować/wyexportować/zapisać (??) fragment (określony prostokątem) tego rysunku do pliku DWG. Spróbowałem drukować do formatu DWF i ponownie wczytać do ZW. Niby ok, ale przy powiększeniu łuki się rozsypują, litery koślawią. Rozumiem, że wynika to z rozdzielczości. Później wyeksportowałem do DWF. Efekt lepszy - pewnie wyższa rozdzielczość. Ale np. grubość ściany nie jest już 25cm, a 25,02...  Tworzą się dziwne końcówki.

Dodatkowy problem, że wczytywany DWF to blok, którego nie można rozbić, a tu chodzi, żeby na takim wycinku pliku dalej normalnie pracować (bez dych końcówek po przecinku).

Nie interesuje mnie rozwiązanie z przycinaniem (maskowaniem) bloku zawierającego cały rysunek.

Macie jakiś pomysł jak wytworzyć taki DWG z fragmentem rysunku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pomysł z PDFem spełnia moje wymogi. Ale częściowo. Bo PDF ma swoją dokładność i elementy tracą swoje dokładne współrzędne. Jest to co z opisanym przez mnie wyżej wykorzystaniem DWF, tylko gorzej.

Reszta pomysłów (WBLOCK, XREF, przysłanianie) nie spełnia podstawowego zadania jakim jest obcięcie i fizyczne NIE zamieszczenie w tym (albo innym) rysunku. Mi chodzi o to, aby taki wyeksportowany fragment DWG mógłby być wysłany innym bez możliwości podejrzenia reszty rysunku. WBLOK, XREF, przysłanianie, rzutnie - wszystko pozwala innym na dostęp do całego rysunku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, pawmal napisał:

Witam
Funkcja WBLOCK pozwala na zapis tylko zaznaczonych obiektów.
Pozdrawiam

Tyle że mnie chodzi o eksport fragmentu rysunku. A np. blok jest wielki na cały rysunek, a w eksporcie powinien się znaleźć tylko fragment bloku.... WBLOCK może wyeksportować cały blok, a nie jego część.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 2P napisał:

Tyle że mnie chodzi o eksport fragmentu rysunku. A np. blok jest wielki na cały rysunek, a w eksporcie powinien się znaleźć tylko fragment bloku.... WBLOCK może wyeksportować cały blok, a nie jego część.

 

Jeśli obiekty w bloku leżą na kilku warstwach, to odsianie byłoby łatwe przez wyłączanie widoczności odp. warstw, co z kolei po EXPLODE powinnno skutkować brakiem możliwosci selekcji niewidocznych obiektów. Dalej WBLOCK i nowy DWG gotowy. 

Jeśli to poważny problem w biurze (dziesiątki DWG ) i jest jakaś reguła, którą da odfiltrować odp obiekty ( np. QSELECT ) wykonać to odp. makro mogło by cuda zdziałać ()

J.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbicie bloków wchodzi w grę (ale niechętnie), tyle że jeszcze atrybuty trzeba na teksty zamienić.

Ogólnie wszystko to co napisaliście robi eksport do DWF. I byłbym z tego bardzo zadowolony gdyby nie dwie cechy eksportu do DWF psujące wszystko:

1. Dokładność. A raczej zaokrąglanie współrzędnych, czyli traci się dokładność narysowanych elementów (szczególnie łuków)

2. WIPEOUT zamienia na kreskowanie solid i to w złym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie