plotowanie do plt - plik 0 kB


alf

Recommended Posts

w tym linku zgłosiłam pewną uciążliwość dotyczącą plotowania do plt. gdy plik plotowany do plt po raz pierwszy (brak nazwy pliku w katalogu) zawsze plotuje się do pliku o wielkości 0B (sama nazwa bez zawartości). Dopiero plotowanie po raz drugi i nadpisanie tego pliku działa. Co więcej plotowanie pierwsze powoduje wpuszczenie na ploter rysunku a nie druk do plt. Mam to samo na dwóch różnych komputerach w różnych miejscach, przy czym w biurze ploter jest w sieci więc jak jest włączony zaczyna plotować. W domu pozostaje to w buforze drukarki. Tak jakby plt tworzył tylko nazwę pliku a zawartość szła na drukarkę. Nie wiem czy to kwestia sterownika plotera ale nie sądzę bo w 2012 takie zjawisko nie występowało, tylko w 2017 i 2015+. Ktoś ma taki problem?

Edited by alf
Link to comment
Share on other sites

Witam
Sprawdziłem wydruk do pliku plt przy wykorzystaniu pdfCreator oraz innej drukarki sieciowej i pliki plt utworzyły się na komputerze lokalnym za pierwszym razem i miały określony rozmiar. Jaki model plotera jest określony w oknie drukowania? Czy ścieżka zapisu pliku plt jest określona na dysku sieciowym czy lokalnie?
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

HP Designjet 510 42in. drukarka działa jako sieciowa, zapis plt też na serwerze sieciowym. Ale w domu ten sam sterownik drukuje do plt lokalnie tak samo - 0kB. Największe podejrzenia padają na Win10, bo stało się to w okolicach aktualizacji systemu. Przeinstalowanie sterownika nie pomogło, a prHP twierdzi, żez jego strony w sterowniku jest w porządku. W zw 2012 tak samo drukuje pierwszy plt do 0kB. Pytałam się bo może ktoś miał podobne doświadczenia

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, pawmal napisał:

A uruchomienie programu jako administrator lub w trybie zgodności w z Windowsem 7 nie pomaga? Tryb zgodności można ustawić we Właściwościach skrótu w zakładce Zgodność.

NIE PRÓBOWAŁAM, ALE SPRÓBUJE..

1. nie mam w katalogu żadnego plt.

2. Drukuję rys do plt do tego katalogu - tu pojawia mi się plik ale 0kB i jeśli jestem podłączona do plotera - ploter zaczyna drukować. Tak jakby nie drukował do plt tylko leci bezpośrednio kablem do plotera (sieciowy)

3. Robię powtórnie plt - nadpisuję nazwę i wtedy mam plt z zawartością, a ploter nie rzeźbi..

Załatwiam to tworząc w katalogu plik *.plt o żądanej nazwie tak by pierwszy wydruk był nadpisaniem tego pustego pliku

PS. To nie koniecznie może być wina Win10, może to jednak sterownik.. ale ze sterownikami hp jest mogiła, a ten którego używamy ma w miarę zadowalającą jakość, jak na hpdj...

 

Edited by alf
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...