plotowanie do plt - plik 0 kB


alf

Rekomendowane odpowiedzi

w tym linku zgłosiłam pewną uciążliwość dotyczącą plotowania do plt. gdy plik plotowany do plt po raz pierwszy (brak nazwy pliku w katalogu) zawsze plotuje się do pliku o wielkości 0B (sama nazwa bez zawartości). Dopiero plotowanie po raz drugi i nadpisanie tego pliku działa. Co więcej plotowanie pierwsze powoduje wpuszczenie na ploter rysunku a nie druk do plt. Mam to samo na dwóch różnych komputerach w różnych miejscach, przy czym w biurze ploter jest w sieci więc jak jest włączony zaczyna plotować. W domu pozostaje to w buforze drukarki. Tak jakby plt tworzył tylko nazwę pliku a zawartość szła na drukarkę. Nie wiem czy to kwestia sterownika plotera ale nie sądzę bo w 2012 takie zjawisko nie występowało, tylko w 2017 i 2015+. Ktoś ma taki problem?

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Sprawdziłem wydruk do pliku plt przy wykorzystaniu pdfCreator oraz innej drukarki sieciowej i pliki plt utworzyły się na komputerze lokalnym za pierwszym razem i miały określony rozmiar. Jaki model plotera jest określony w oknie drukowania? Czy ścieżka zapisu pliku plt jest określona na dysku sieciowym czy lokalnie?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP Designjet 510 42in. drukarka działa jako sieciowa, zapis plt też na serwerze sieciowym. Ale w domu ten sam sterownik drukuje do plt lokalnie tak samo - 0kB. Największe podejrzenia padają na Win10, bo stało się to w okolicach aktualizacji systemu. Przeinstalowanie sterownika nie pomogło, a prHP twierdzi, żez jego strony w sterowniku jest w porządku. W zw 2012 tak samo drukuje pierwszy plt do 0kB. Pytałam się bo może ktoś miał podobne doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pawmal napisał:

A uruchomienie programu jako administrator lub w trybie zgodności w z Windowsem 7 nie pomaga? Tryb zgodności można ustawić we Właściwościach skrótu w zakładce Zgodność.

NIE PRÓBOWAŁAM, ALE SPRÓBUJE..

1. nie mam w katalogu żadnego plt.

2. Drukuję rys do plt do tego katalogu - tu pojawia mi się plik ale 0kB i jeśli jestem podłączona do plotera - ploter zaczyna drukować. Tak jakby nie drukował do plt tylko leci bezpośrednio kablem do plotera (sieciowy)

3. Robię powtórnie plt - nadpisuję nazwę i wtedy mam plt z zawartością, a ploter nie rzeźbi..

Załatwiam to tworząc w katalogu plik *.plt o żądanej nazwie tak by pierwszy wydruk był nadpisaniem tego pustego pliku

PS. To nie koniecznie może być wina Win10, może to jednak sterownik.. ale ze sterownikami hp jest mogiła, a ten którego używamy ma w miarę zadowalającą jakość, jak na hpdj...

 

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie